Daugiau mokės 31 nekilnojamo turto savininkas

Anykščių rajono savivaldybės taryba dar 2013 metais nustatė, kad nekilnojamais turtas, kuris yra nenaudojamas, neprižiūrimas arba apleistas mokės didesnį mokestį

Tokiems savininkams taikomas 3 procentų nekilnojamojo turto
mokesčio tarifas. Anykščių savivaldybė taryba remdamasi Nekilnojamojo turto būklės vertinimo komisijos protokolu nusprendė, kad didesnį mokestį mokės 31 neprižiūrimų pastatų savininkas.

Neprižiūrimi pastatai tai daugiausia fermos, gamybiniai pastatai, bendrabučiai, buvusios mokymo įstaigos.

Apleisti pastatai ne tik gadina rajono estetinį vaizdą, bet ir tampa pavojaus šaltiniu. Vienas iš garsiausių pastatų, kuris ne tik neprižiūrimas, bet ir pavojingas – Troškūnų centre stovintis buvęs bendrabutis (nuotraukoje).



4 Komentarai

  1. Kodėl apleista N. Elmininkų valgykla nepatėko į sąrašą?
    ar tai nebuvo interesų konfliktas su mero šeimos verslu?
    kas gali pasidomėti?

  2. Labai baisiai atrodo buvusi biblioteka J.Bilūno gatvėje. Tai nepuošia miesto. Gal apdengti pastatą vaiduoklį.Artėja miesto šventė.

  3. Mano galva toks sudarytas sąraš tai beveik tas pats kaip mano sodo šakių pabraukymas per vandenį. Kas iš tos tik įstaymu savivaldą įpareigojančios tvirtinti sąrašą, bet be jokios prievolės taikyti sankcijas savarnakiškai ar per kitas valdstybės institucijas tokio sąrašo turto savininkams ar teisėtiems valdytojams.
    Jeigu valstybėje ir savivaldaoje atsirastų tikri valdininkai, besirūpinatys tvarka, tai greitai visi kaip kokie sliekai po lietaus iš urvų išlistų ir šliaužtų prie VMI sąskaitos mokesčių lėšas pervesti, arba kaip skruzdės, pajutę naują šapą ant skruzdėlyno sukrustų tvarkyti jį taip, kad nekliuditų bendruomenei ir skruzdėlyno valdovei.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *