Darbo rinkų perspektyvos Lietuvoje gerėja

Artimiausių trijų mėnesių nedarbo ir užimtumo prognozės daugelyje Europos šalių nedžiugina. Pagrindinis valstybinių užimtumo tarnybų tinklo bei Užimtumo tyrimų instituto (IAB) rodiklis jau pusantrų metų nesiekia neutralios 100 balų ribos, o sausį mažėjo iki 99,2 balo (-0,2). Lietuvoje teigiami pokyčiai akivaizdūs – pirmąjį šių metų mėnesį barometras didėjo net 1 balu (101,1). Praneša Užimtumo tarnyba.

Europoje ir toliau tikimasi nedarbo augimo, o jį prognozuojantis komponentas išliko nepakitęs – 98,2 balo. Užimtumo perspektyvos taip pat išlieka prastos – jas numatantis komponentas sausį sumažėjo 0,5 balo ir nežymiai viršija neutralią ribą (100,2).

„Liūdnos perspektyvos kabo virš Europos darbo rinkų kaip tamsus debesis“, – teigė IAB prognozių skyriaus vadovas Enzo Weberis.

Lietuvai įprastas darbo rinkos sezoniškumas žiemą atsispindėjo ir suprastėjusiuose barometro rodikliuose. Artėjant pavasariui prognozės keičiasi ir tikimasi nedarbo mažėjimo. Tą numatantis rodiklis sausį didėjo net 1,9 balo ir persisvėrė į teigiamą zoną (101,6). Užimtumas turėtų didėti kiek nuosekliau, bet perspektyvos išlieka teigiamos – 100,6 balo (+0,6).

Vienas komentaras

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *