Dalius Baltranas: „Anykščių mieste toliau žudomi senoliai medžiai“

Anykštėnas Dalius Baltranas išreiškė susirūpinimą, kad netausojamas žaliasis miesto turtas.

„Anykščių miesto Janydžių dalyje, netoli siaurojo geležinkelio pervažos ir istorinės dvarvietės kovo mėnesio pradžioje nukirsta senolė šimtametė mažalapė liepa (lot. Tilia cordata). Kamieno skersmuo apatinėje dalyje siekia 1.50 m.

 Šis unikalus senolis medis priklausė istorinės Anykščių dvarvietės medžių masyvui. Jo sunaikinimui leidimą išdavė Anykščių miesto savivaldybės želdinių specialistė Kristina Vaisgelienė – motyvuojant, kad jis „kelia grėsmę“ dėl viršutinėje kamieno dalyje atsiradusio skilimo ir puvinio, nepaisant to – kad didžioji kamieno dalis yra visai sveika. Medis nebuvo išsaugotas, atsakingai gydomas, jo kamieno skilimas nebuvo sustabdytas prevenciniu kamieno suveržimu. Medis buvo patogiai sunaikintas“, – rašo D.Baltranas. (D.Baltrano nuotraukos)

5 komentarai

 1. Vienintelis klausimas

  Na, nuotraukoje matosi, kad puvinys pasiekęs net kelmą, tai apie kokį saugojimą eina kalba? Čia gi ne sengirė kokia, kad viskas būtų paliekama gamtai pačiai tvarkytis…

 2. Grynas anykštėnas

  tokie medžiai pagal Aplinkos apsaugos ministro patvirtintus kriterijus patenka į savivaldybės ir valstybės saugomų medžių kategoriją.
  Jeigu savivaldybės tarnautoja, be specialistų tyrimo išdavė leidimą medį nupjauti, tai, kaip praktikuoja politikai, galima tokį sprendimą skųsti Apskrities administracinių ginčų komisijai arba teismui.

 3. Skaitytojas

  Kaip elgiamasi su miesto žaluma matome kiekvieną pavasarį. Gyventojų žalios gyvatvorės parudavę nuo druskos, seni nevertingi ir pavojingai augantys klevai ,,byra“ šakomis prie menkiausio vėjo… Nėra gero miesto šeimininko. Norime tapti kurortu, tad, galbūt, jau laikas būtų ne tik aikštėje ,,apsikuopti“.

 4. Gražiausią Anykščių slėnį buvusi valdžia leido paversti šlykščiausiu. Medžius apkarstė lavonais ir beveik metus ant jų laiko ir ,matyt, gėrisi. Kada kas juos nuo medžių nurinks? Nebesinori pro Dainų slėnį praeiti.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.