Dalis Vaiginas: „Pacientai nebijo kreiptis į mane“

Anykščių rajono tarybos posėdyje pasisakė Anykščių ligoninės direktorius Dalis Vaiginas. Direktorius kalbėjo, kad gaila, jog nebuvo birželio mėnesio posėdyje, kai buvo paskelbta, kad pagal Ligonių kasų rodiklius Anykščių ligoninė – prasčiausia Lietuvoje. „Tą buvo galima iškarto išsiaiškinti, ar čia baubas, ar kokia blogybė tie rodikliai“, -sakė D. Vaiginas. Tarybos narys Dominykas Puzinas tvirtino, kad yra milžiniškų problemų Anykščių ligoninėje.

Pasak jo, kokybės ir efektyvumo rodikliai fiksuojami jau dešimt metų, tačiau tik pastaruosius dvejus metus, kai prašneko apie reformą, juos pradėjo transliuoti, mojuoti. „Galima įtarti kodėl. Todėl, kad, matyt, reikia įrodyti, kad rajonų ligoninės yra nevykusios  ir ten nesikreipkit, o visą pagalbą gausite centruose. Mes, eskaluodami tų rodiklių svarbą, atbaidome pacientus, o pacientai baidosi, kad kažkas ne taip padaryta“, – apie rodiklius kalbėjo D. Vaiginas. Pasak jo, tuos minėtus 8 blogus rodiklius lemia ne blogas ligoninės darbas ar liga. „Lemia žmogaus amžius, žinia, kad anykštėnai yra vieni vyriausių. Taip pat poliligotumas – kiek ligų greta to susirgimo pacientas dar turi. Taip pat pirminės priežiūros sklandus darbas, kaip tas pacientas valdomas, jo lėtinės ligos, kad neištiktų insultas ar infarktas“, – sakė ligoninės direktorius.

O pereidamas prie konkrečių dalykų D. Vaiginas sakė: „Didžioji tų dalis po insultų, kurie neišgyveno, arba kreipėsi pavėluotai, užtruko jų kreipimasis arba greitoji nevežė į centrus, o užvežė į Anykščių ligoninę, o paskui išvežė į Panevėžio ligoninę. Tokių buvo praeitais metais 19 pacientų. Grąžinta tą pačią dieną į Anykščių ligoninę. Iš jų 7 mirė per 30 dienų laikotarpį. 3 pacientai mirė perkelti iš Panevėžio ligoninės po trombolizės. 1 perkeltas iš Utenos. Kalbant apie infarktus. Tokių, kurie pakliuvo į rodiklių vertinimą, buvo 12, iš jų Anykščių ligoninėje mirė tik 1. Likę užvežti prieš išvežant į Panevėžio ligoninę ir, jei žmogus mirė per 30 dienų, reiškia Anykščių ligoninės rodiklis jau blogas.  Kiek galėjo įtakoti ligoninė tokio paciento likimą, jūs patys suprantate“, – tarybos nariams kalbėjo D.Vaiginas.

Ligoninės direktorius kėlė klausimą ir dėl kitų rodiklių, sakykim, dėl klubo sąnario protezavimo. „Mūsų ligoninei jau penketą metų nebeleidžia protezuoti, nefinansuoja Ligonių kasos, nefinansuojama paslauga, ji neatliekama, kodėl čia mes kenčiame“, -stebėjosi D. Vaiginas. Jis kalbėjo, kad ir rodiklis dėl Cezario pjūvio neaiškus, nes jau nuo 2018 metų akušerija yra nebeteikiama ir Cezario pjūvių nebedaroma. „Todėl negali pasakyti, kodėl Anykščių ligoninė turėtų atsakyti už Cezario pjūvius“, – sakė D. Vaiginas.

Tarybos narys iš konservatorių frakcijos Dominykas Puzinas dėkojo direktoriui už išsamų paaiškinimą, kuris „gal ne visiems tarybos nariams suprantamas dėl terminų“. D. Puzinas turėjo klausimą D. Vaiginui ir papasakojo vieno asmens nuotykius Anykščių ligoninėje.

„Mes turim milžiniškų problemų Anykščių ligoninėje. Iš jūsų paaiškinimo supratau, kad statistika turbūt meluoja, bet klausimas jums, kaip vadovui, kaip jūs vertinat savo darbuotojų kompetenciją, žmogiškumą“, – pradėjo kalbą D. Puzinas. Toliau jis pasakojo, kaip 2022 metų gruodžio 28 dieną, maždaug 23 valandos 30 minučių „asmuo“ atvažiuoja į priėmimo skyrių, jam temperatūra pakilusi iki 40 laipsnių, bet be kaukės, kurią užmiršo.  „Kadangi tada jūsų skyrius buvo užrakintas po devyniais užraktais, pasitiko slaugytoja, kuri nei labas, o iš karto prasidėjo puolimas: „Kur jūsų kaukė?. Kai buvo pasakyta, kad asmeniui temperatūra virš 40 laipsnių, buvo užtrenktos durys. Teko grįžti, ieškoti kaukės“, – kalbėjo D. Puzinas, o iš jo pasakojimo galima nuspėti, kad, ko gero, tas „asmuo“ ir buvo pats rajono tarybos narys.

Vėliau jis teigė, kad „asmenį“ paguldė į ligoninę, „asmuo“ suprakaitavo, buvo paprašyta, kad pakeistų patalus, atneštas buvo tiktai apklotas. „Buvo „asmuo“ užmirštas, jokių vaistų, nieko,  tik pamatuota temperatūra. „Asmeniui“  trūko kantrybė, buvo nueita prie darbuotojų, kurie tuo metu budėjo, jie sakė, kad mes esam labai stipriai užimti. Buvo iškelta kaip ir tokia konfliktinė situacija, po to, „asmeniui“ grįžus į palatą, atėjo jau du slaugytojai su pašaipom, kur čia tas kietas šūstras, kuris sugebėjo mums kai ką netinkančio pasakyt. O kai atėjo jaunesnė slaugytoja, pamačius tą „asmenį“, paklausė: „O ar tu žinai, kiek mes uždirbam?“. Tai kaip jūs vertinat, ar „asmeniui“, kurio temperatūra siekia vos ne 40 laipsnių, yra tikslinga užduoti klausimą; „Kiek aš uždirbu?“ Kaip vertinat darbuotojų žmogiškumo faktorių? Ir čia yra tik vienas iš begalės pavyzdžių. Yra problema, kad Anykščių gyventojai nepasitiki ligonine dėl darbuotojų bendravimo manierų, dėl gydytojų kartais aplaidžių požiūrių į savo darbą. Atsistokit į paprasto Anykščių gyventojo batus ir kai jūs atvykstat į ligoninę, su jumis nesiskaito, jūs bijot kažką pasakyt, nes ten dar reikės gydytis“, -kreipėsi į D. Vaiginą D. Puzinas.

„Ačiū už tokį platų požiūrį. Į konkrečius atvejus aš jums atsakysiu detaliai, kada gausiu situaciją, koks tai pacientas buvo, išnagrinėsime. Pacientai nebijo – ateina gyvai, parašo elektroniniu laišku ir skambučiu, ir jiems išaiškinama, ir paaiškėja, kad nebuvo taip, kaip kažkas nupiešia. Aš visada visus išklausau, laukiu, aiškinuosi tuoj pat, neatidėliojant ir priimu sprendimus, kokie reikalingi“, – atsakė D. Vaiginas. Jis kalbėjo, kad kompetencijas specialistų vertina Licencijavimo komisija, todėl ne jam spręsti apie specialistų kompetenciją. „Apie etiką taip pat. Yra kodeksas mediko, kur viskas yra aprašyta. Kad pasitaiko visokių atvejų, niekas nepaneigs, kaip ir tarybos posėdyje mes matome yra įvairių nuomonių ir požiūrių“, – atsakė D. Vaiginas.     

Linas Bitvinskas

27 komentarai

 1. Blogai su mūsų ligonine ir jokie Vaigino paaiškinimai neturi logikos

  • Kreiptis nebijo, bet kas iš to…kas iš to…nieko, tuščia vieta, nebent reikia būti gerai pažįstamam, arba turtingam…

 2. Nepaneigsi.

  Trys didžiausios ex mero S.Nefo „D“ klaidos: 1, Dujinės katilinės, 2. D. Gudelis ir 3. D. Vaiginas !

 3. Atsainumo Anykščių ligoninėje -sočiai. Teko susidurti. Pacientai tarsi trukdo gydytojams ir slaugytojams ramiai praleisti laiką.

 4. Liga atpildas už blogus darbus. Matomai anykštėnai turi pasirūpinti savo morale, gyvenimo būdu, suprasti , kada kalbėti, kada geriau patylėti, ir t.t.

 5. Prie Vasiliausko buvo tik blogiau. Dabar ligoninėje galima pagrasinti, kad pasiskusiu vyr. gydytojui. O tada?

  • Ko gero visada atrodo, kad kitur tai jau viskas super gerai: gydytojai visus iš karto pagydo, jokių eilių pas gydytojus…deja. Teko Anykščiuose su artimu Žmogumi laukti eilėje pas gydytoją, labai nustebau , kuomet 7 val pasirodė aukštaūgis gydytojas garsiai pasisveikino su laukiančiais koridoriuje, pats įėjo į atsirakintą kabinetą , paklausiau jas čia toks: taigi mūsų vyr. Gydytojas Vaiginas. Jei sostinėje tokie dalykai vyktų tikrai nr vieną ligonį pamaloninintų

   • Daliai - suklydote.

    Vaiginas dirba nuo 8 valandos. Jo kabinetas trečiame aukšte, ten ligoniai nelaukia. Jis nėra aukšto ūgio.

 6. Dainiau, tu Dainiau,

  ar atsiprašei dr. Vasiliausko? Klaidos neištaisysi, bet pripažinti ją reikia.

 7. Karamba Bliamba ! :)

  Ša visiems! Nei cypt prieš Vaiginą!! Dabar komisijai, suteikinėsiančiai garbės vardus, vadovaus G.Šmigelskienė – nenusisekusio „baurakarbauskiniaišmigelskinio“ projekto „Vaiginą į merus!“ viena iš dirigenčių. Manau, kad su visais „Anykštos“ ruporais bent jau garbės vardą Vaiginui ims ir suteiks. Kad Tubiui dar vieną špygą parodytų !

 8. Ligoninėj jau yra viena garbės pilietė. Kad ir kaip nekenčiant vaigino, reikia pripažinti, kad tasai, nors ir sudėtingas asmuo, vertesnis ir garbingesnis už tą jau tituluotą.

 9. Vaiginas, kaip pilietis niekam nemaišo, o vat ligoninės vadovas Vaiginas rūpi. Pernelyg daug ligoninėje problemų, kad apie tai nekalbėtume

 10. Būkit protingi

  Juk akivaizdu , kam reikalingi tie rodikliai, o gi tam kad uždaryti rajonuose ligonines, net jei ligoninė ir nėra blžga, ligoninę blogą „padarys“ per statistikas, per rodiklius. Tam kad užsidarytų. Viskas orientuojama į tai, kad sugriauti sveikatos sistema visiškai ir gyvuotų tik norintys pasipinigauti privatininkai. O ne geriau būtų naikinti sodra, nemokėti jokių psd ir vsd o tiesiog susimokėti visiems be išimčių už gydymo paslaugas nepaisant to ar privati ligoninė ar valdiška. Manau būtų gerai ir pacientui nereiktų du kartus už tas pačias gydymo paslaugas mokėti, o ir gydytojas būtų patenkintas, nebereiktų vokelių su pinigais prašinėti ir laukti.

 11. Tie kurie duodat Anykščių ligoninės gydytojams kyšius, nesakykit ligoninė puiki, jūsų balsai or nuomonė nupirkti todėl nesiskaito. Ne paslaptis kad ligoninėje gydomi tik tiek kurie vokeli ir saldainių duoda. Mano vaiką kartu su manim sergantį išmetė iš ligoninės po savaitės šeip pagulėjimo su pasakymu kad jau pasveiko, nors namuose vaikas dar dvi savaites prasirgo ir tik pati jį išgydžiau, lygiai taip pat mane sergančią vos paeinančią su didžiausiais skausmais irgi išmetė iš ligoninės su pasakymu tu jauna tu sveika ko čia ligų ieškai , Vaikui blogai su kojyte pasakė gydymo nėra ir dar isityčiojo, panašu kad ortopedai neegzistuoja jokie vaistai ir gydimo priemonės irgi neegzistuoja, ko pasekoje vaikas auga su jau krypstančia kojyte ir šitai jam bis problema visam gyvenimui dėl daktarų aplaidumo. Vaikų net nežiūri be kyšio tai apie suaugUsius net nebekalbu. Apgailėtina ir apgailėti lietuvos gydytojai. Kai žmonės pasako kad nuostabūs gydytojai man šokas būna, kur yra tie nuostabūs gydytojai or man parodykit aš po vosa lietuva ir dėl saves ir dėl vaiko važinėju atsimušam visur kaip į siena ir dar net pasityčioja iš trimečio vaiko, gydymo negaunam.

 12. Vaiginas👍tikrai ligoninėj viskas gerai,tik gaila,kad ligoninei vadovauja ne vaiginas😜,o pilkauskaite ,koks elgesys jos su personalu,kaip greičiau leiskit jiems pailsėti nuo šio darbo

  • Šlykštuma

   Koks turi būti darbo rezultatas, kai viena slaugytoja dirba su trim gydytojais tuo pat metu. Visur darbas stoja, pikti visi. Ir kalti visi viskuo. Pilkauskaitė taip sureguliuoja. Tegu velnias ją išjoja į kokį raistą. Kad neparšliaužtų.

 13. Siūlau Vaigina nušalinti mėnesiui nuo darbo

  • iš tikrųjų jeigu steigėjai -tarybos nariai ir kandidatas į EP prabylo apie netinkamą darbo organizavimą savivaldybės ligoninėje, tai kodėl nepasinaudojus buvusios rajono valdžios praktika ir buvusio mero patarėjo, kuruojančio sveikatos paslaugų sritį teiktais pasiūlymais merui dėl ligoninės vadovo nušalinimo ir ar pasiūlymo atsistaydinti?
   Jug tai plati politinė parinė neišdirbta dirva, kurioje netrukus turės būti beriamos tik sveikos sėklos dėl būsimų rinkimų į Seimą.

 14. Iš šalies

  Slaugės klausimas geras, kai tarybos nariai už puse dienos keturis kart per mėnesį gauna 1000,00 Eur ir nenori dirbti, tai kodėl gerb. tarybos narys reikalauja, kad kiti dirbtų?

 15. Sąžinės turintys vadovai apsidirbę atsistatydina. Šis lauks, kol su šakėmis nukrapštys kartu su slauge, ligoninei vadovaujančia.

 16. Akinių salonas-matyk geriau

  Rekomenduojame ponui direktoriui stipresnius akinius. Gal geresnis bus ir matomumas darbe 😀
  Ligoninė kompensuoja.

  • Akinių salonui

   Tegu jis geriau į smegenų saloną kreipiasi. Tegu žiūri, kokius marazmus dirba pats, o jo nuslaugytoja p. a. išvis lygis, kai padaro ką, atrodo, viską daro, kad būtų blogiau vaiginui, neaišku, ar specialiai, ar tiek proto teturi..

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.