Dalis Vaiginas inicijuoja sau priedą

Kovo 30 dieną vyks Anykščių rajono savivaldybės tarybos 54-asis posėdis. Tai bus paskutinis šios kadencijos rajono tarybos posėdis. Vienas iš klausimų ypač įdomus – „Dėl viešosios įstaigos Anykščių rajono savivaldybės ligoninės direktoriaus mėnesinio darbo užmokesčio kintamosios dalies nustatymo.“

Sprendimo projekte nurodoma, kad „Sprendimo projekto iniciatorius – Dalis Vaiginas, viešosios įstaigos Anykščių rajono savivaldybės ligoninės direktorius“. Taigi direktorius D.Vaiginas nueinančios rajono tarybos prašo balsuoti dėl maksimalios 20 procentų kintamosios darbo užmokesčio dalies suteikimo jam.   

„Kintamosios dalies dydis nustatomas įvertinus praėjusių kalendorinių metų įstaigos veiklos rezultatus ir tvirtinamas vieneriems metams. Visais atvejais mėnesinio darbo užmokesčio kintamosios dalies dydis negali viršyti 20 procentų vadovaujančiajam darbuotojui nustatyto mėnesinio darbo užmokesčio pastoviosios dalies dydžio“, – rašoma projekte.  

Pasirodo, ligoninė dirba labai gerai, todėl ir kintamoji dalis turi būti maksimali. „Susumavusi surinktų balų skaičių, viešosios įstaigos Anykščių rajono savivaldybės ligoninė surinko 90 balų… įstaigos vadovo mėnesinio darbo užmokesčio kintamoji dalis skiriama 20 procentų nuo mėnesinio darbo užmokesčio pastoviosios dalies dydžio“, – rašoma rašte tarybai.  

Reiktų priminti, kad Anykščių ligoninės darbas vertinamas gana kontraversiškai. 2022 m. rajono taryba valdančios koalicijos balsais, nors ligoninės „minusas“ buvo beveik  200 tūkstančių eurų, D.Vaigino ataskaitą patvirtino ir kintamąją dalį nustatė. Anykščių rajono tarybos narį Audronį Gališanką tada šokiravo suma. „Yra pavojus, kad įstaigos balansas ir kitais, ir dar kitais metais bus minusinis, nes suma ženkli. Jūs rodote vidurkį 194 000, jei neklystu. Aš pirmą kartą girdžiu, tiesiog norisi pamatyti balansą, jūs jo nepridėjote prie ataskaitos. Sveikatos ministro įsakyme aiškiai parašyta, kad balansas turi būti teigiamas, jei tik neigiamas, tokiu atveju vadovui kintamos dalies priedas nepriklauso“, – sakė A. Gališanka. Vis dėlto nors ir su didžiuliu „minusu“, ligoninės ataskaita buvo valdančiosios koalicijos daugumos tarybos narių balsais patvirtinta.

Apie nekokią Anykščių ligoninės padėtį kalbėjo konferencijoje 2022 metų pabaigoje ir Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK), kuri atliko kelių pasirinktų savo veiklos zonos rajoninių ligoninių finansinės ir ekonominės veiklos analizę. Analizės tikslas – pasiaiškinti, kodėl ligoninių finansiniai rezultatai yra neigiami, kas tam turi įtakos, taip pat palyginti panašias ligonines pagal tam tikrus kriterijus. Pasirinkti 2019–2021 metai. Anykščių ligoninėje analizėje paminėta keletą kartų – kaip ligoninė, kurioje mažiausia personalo kaita, be to, tai buvo vienintelė ligoninė 2020 metais turėjusi teigiamą finansinį rezultatą (tada direktoriumi buvo Audrius Vasiliauskas). Vėlesniais metais, savivaldybės vadovams pasiekus, kad A.Vasiliauskas išeitų iš darbo, ir grąžinus D.Vaiginą, Anykščių ligoninė nebepasiekė teigiamo finansinio rezultato.

Taigi, atsisveikindami tarybos nariai ar pamalonins dar kartą D.Vaiginą, juo labiau, jog nurodoma, kad reikiami balai šį kartą yra.  

NYKŠČIAI

16 komentarų

 1. anykštėnė

  „Žurnalistai“, pasidomėkite. Visi įstaigų vadovai gauna kintamosios dalies priedą, nes pagal įstatymą jis priklauso. Kuo išskirtinis ligoninės vadovas? Kad Tubiui nedraugas?

 2. ŽIAURU ….NEPAGARBA VISIEMS, GOBŠUMAS

 3. Ligoninė baloj, o vadas prašo didinti atlyginimą

 4. Ne draugas

  Bet kaip sarmatos neturi,tikriausiai dėl išeitinės stengiasi,sau pasiims už pusė metų,kitiems moka už du men.

 5. ir vėl nuskambės Anykščiai. taip nebegalima darkytis tarybai.

 6. Anykštėnas

  Mielas, Dali, atsikvošėk. Ar tikrai turi tokią moralinę teisę? Visi Anykštėnai kalba apie vieną, kaip išsprogdint šitą ligoninę. Daugelyje atvejų eina kalba ne apie pasveikimus, o apie mirtis. tai už ką Jums priedas? Už ……….

  • Viskas ten gerai su vadinama ligų lavonine. Valdančiosios koalicijos ir politinio sąrašo bičiuliai vieni kitiems padeda- ligoninė komunaliniam pasiunčia klientų pakasynoms rengti, komunalinis ligoninei mažesnes sąskaitas pateikia ir kitų gerų draugų toje raudonų plytų “valstybėje“ neužmirštama… Tai negi valdovui priedo neskirti, kuris mokamas ne iš savo kišenės 🙂

 7. Atsakymas visiems

  Būtų gėda prašyti negi dar negana. Ligoninė blogiausiai dirbanti visoje apskrityje, už ką priedas. Stogas kiauras , su personalu blogai – vien pensininkai. Juk tik išvijus A.Vasiliauską buvo pakelta alga ir gana nemažai. Jam buvo sumažinta, o tau staigiai padidinta. Žinok, karstas kišenės neturi.

 8. visų trijų įstaigų vadovai kreipėsi dėl kintamosios dalkies pirmimio centro, psichikos centro ir ligoninės direktorius tik ne visi šiame rašinėlyje paminėti

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.