Dalis moksleivių mokyklose, dalis namuose, kiti – nežinioje

Nuo pirmadienio į ugdymo įstaigas sugrįžo abiturientai. Sprendimą dėl abiturientų grįžimo į mokyklas priėmė Vyriausybė, atsižvelgdama į tai, kad jiems lieka vis mažiau laiko iki valstybinių brandos egzaminų. Ugdymą abiturientams leista vykdyti mišriu būdu.

Kokia padėtis Anykščių rajono gimnazijose, „Nykščiai“ klausė Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Nijolės Pranckevičienės.

 • Ar rajono gimnazistai sugrįžo į mokyklas ir ar visi pasidarė testus?
 • Visų gimnazijų abiturientai, tie, kurie pasidarė testus, sugrįžo į klases. Kurie nespėjo pasidaryti testų, tie šią savaitę juos pasidarys ir sugrįš mokytis kontaktiniu būdu. Darant testus, vieno gimnazisto testas buvo teigiamas. Jei į mokyklą jis būtų atėjęs netestuotas, pasekmės būtų liūdnos. Dabar kol kas bėdos išvengėme. Jei „neišlįs“ kokie nenumatyti atvejai, planuojame abiturientus kontaktiniu būdu mokyti iki mokslo metų galo. Tiesa, kontaktiniu būdu bus vykdomos tik tos dalykinės pamokos, iš kurių bus laikomi egzaminai. Kitos pamokos vyks ir nuotoliniu, ir kontaktiniu būdu. Kaip bus patogiau, tai spręs pačios ugdymo įstaigos.
 • Į mokyklas sugrįžo ir pradinių klasių moksleiviai. Kaip su tais mokinukais, kurių tėvai nesutiko savo vaikų testuoti?
 • Testus turintys pradinių klasių moksleiviai sugrįžo į mokyklas. Daugiausiai pradinukų grįžo A. Baranausko pagrindinėje mokykloje. Keturių rajono pradinės mokyklos moksleivių kaupiniuose buvo nustatyti teigiami atsakymai, tad tų mokinukų klasiokai mokslus tęsia nuotoliniu būdu. Kiti netestuoti pradinukai taip pat mokosi nuotoliniu būdu.
 • Nuo kito pirmadienio, gegužės 10 dienos, į mokyklas galės grįžti ir 5-11 klasių moksleiviai. Vyriausybė nusprendė, kad kiekviena savivaldybė ar mokykla pati gali nustatyti tvarką, kaip bus organizuojamas ugdymas ir kaip bus derinamas kontaktinis ir nuotolinis ugdymas, kokios klasės ir kuriomis savaitėmis ar dienomis mokysis mokykloje, o kada – iš namų. Kai kurios savivaldybės priėmė sprendimą 5-11 klasių moksleivius iki mokslo metų galo mokyti nuotoliniu būdu. Kokį sprendimą priėmė mūsų rajono vadovai?
 • Šiai dienai nėra priimtas joks sprendimas. Sprendimą turėtų priimti Anykščių rajono mero pavaduotojas, Ekstremalių situacijų komisijos operacijų vadovas Dainius Žiogelis, o įsakymą turi pasirašyti administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė.
 • Šiandien jau trečiadienis, o moksleiviai vis dar nežino, ar grįš į mokyklas. Ar nereiktų paskubėti nuspręsti dėl jų grįžimo?
 • Nieko komentuoti negaliu. Jokio pasitarimo nebuvo, Švietimo skyrius savivaldybės sprendimo dar nežino. Bet kuriuo atveju, jei savivaldybė nuspręstų, kad 5-11 klasių moksleiviai grįš mokytis kontaktiniu būdu, pamokos nuo gegužės 10 dienos tikrai neprasidės. Juk visi tie, kurie sugrįš į mokyklą, turės būti testuoti. Per porą dienų tokio vaikų skaičiaus niekas neištestuos.

Dalina RUPINSKIENĖ
14 komentarų

 1. keistas rajono valdininkų požiūris į esamą ypatingą situaciją ir visa ekstremalių situacijų valdymo tvarka, o gal netvarka. Savivaldybėje už ekstremalių situacijų valdymą pagal pareigybes atsako savivaldybės administracijos direktorė, bet pagal pateikiamą vidinę informaciją valdo operacijų vadovas, kuris šiuo atveju kaip ir perėmęs administracijos direktorės funkcijas, palikdamas tik formalumą parašui.
  Gal reikėtų suteikti ir paskelbti vicemerui “Generalisimus“,kad nekiltų daugiau klausimų ką ir su kuo derinti.

 2. mano moksleivis apie mokslus mokykloje ir girdet nenori ,jam mokslas namuose tai isganymas , miega kiek nori ,galva pramusta kompiuteriniais zaidimais ,galvoju , is jo bus koks nors isradejas arba pasaulinio masto mokslininkas ,nes kai tik paziuriu ka kompiuteryje daro , tai tuoj isjungia , matyt slepia svarbia informacija nuo manes , kad as kitiem nepasakyciau.

 3. Greičiau gražinkit pradinukus į mokyklas! Užaugs bemoksliai ir beraščiai. Kodėl vaikai privalo testuotis iš nosies, o ne iš seilių? Kur žiūri švietimo skyriaus ir savivaldybės vadovai? Kiek dar tęsis šis bardakas???Kodėl sveiki vaikai negali eiti įmokyklą?

 4. ne vieni ,nevieni................

  mums kartojo zeme

 5. Auga beraščiai

  Mokslai per kompus tai tik porai mėnesių,bet ne egzaminams ruoštis . Pakels sparnus į užsienius ,nes valdźiazmogiams jauna karta nerūpi .

 6. Tėvai savo vaikų ekspermentiniams testams farmacijai neatiduos, tik dalis Tėvų nesupranta ir nežino testų cheminės sudėties ir jų galimų pasėkmių, tuomet tai atleistina, bet nepateisinama. Tėvai, nepasiduokite neteisėtiems valdžios šantažui. Anksčiau ar vėliau už visus šiuos sprendimus, atsakingi pareigūnai stos prieš teismą.

 7. Tik neleiskit kad testuotu per nosį ! Yra trys būdai testams ; pro nosį,tepinelis iš burnos ir seiles .taigi vaikučiams patogiauniš seilių paimt ,o ne nosytes badyt ,nes daug kam pažeidžiama nosiaryklė kuri kraujuoja .

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.