Dailės darbų konkursas „Plunksna“, skirtas anykštėnui Karoliui Širvinskui atminti

Jau antrus metus iš eilės Bazilionų mokykla-daugiafunkcis centras,  Lietuvos labdaros ir paramos fondas ,,Baltasis balandis‘‘, įkurtas anykštėnės, literatų klubo „Marčiupys narės Aldonos Širvinskienės, ir Šiaulių literatų klubas „Verdenė“ organizuoja vaikų piešinių konkursą, skirtą žuvusio anykštėno literato, tautodailininko, klieriko Karolio Širvinsko atminimui. Šiais 2021 metais Respublikinė virtuali mokinių kūrybinių (dailės) darbų paroda „ Plunksna“ buvo pristatyta gegužės mėnesį ir visą vasarą keliaus po mokyklas ir bibliotekas.

Plunksna – tyrumo simbolis, angelo prisilietimas, polėkis, įkvėpimas, kūrybiškumas. Balandžio plunksna – geras ženklas, reiškiantis taiką ir harmoniją. Dailininkai pagalvojo ir apie kiekvieną, kuris ima į rankas plunksną ir rašo, apie ypatingą poeto misiją dvasiniame gyvenime, jo kūrybos šaltinius.

Sulaukėme kūrėjų – mokinių nuo 1 iki 12 klasės plunksnų interpretacijų atliktų tušu ir plunksna, guašu, pieštuku, akvarele ir kitomis pasirinktomis dailės priemonėmis. Konkurse dalyvavo 25 mokyklų ir kitų ugdymo įstaigų mokiniai iš Panevėžio, Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Klaipėdos, Kupiškio, Kaišiadorių, Žiežmarių, Zarasų miestų ir rajonų. Iš viso atkeliavo 150 kūrinių.     

Vertinimo komisijos nariams buvo nelengva vertinti, išrinkti prizininkus ir nominantus. Eugenija Liumaitė, Šiaulių literatų klubo „Verdenė“ pirmininkė ieškojo simbolinių reikšmių poezijoje ir dailės kūriniuose. Arūnas Tiškus-Atlis, dailininkas, poetas, kuriantis Nyderlanduose, kiekvieną kūrinį profesionaliai ir išsamiai apibūdino, skyrė taiklias nominacijas: „Skrydis“, „Kalbėjimas“, „Lengvumas“ ir kt. 

 Kūrėjai buvo suskirstyti į keturias kategorijas pagal amžiaus grupes. Savo amžiaus grupėse pirmos vietos diplomai keliavo Nojui Baranauskui (4 a kl.) į Panevėžio r. Velžio gimnaziją, Gustui Gotceitui (6 a kl.) į Kuršėnų Pavenčių mokyklą-daugiafunkcį centrą, Dianai Balčiūnaitei (7 kl.) į Zarasų miesto meno mokyklą ir Viltenei Grabauskaitei (IV g. kl.) į Žiežmarių gimnaziją. Dar 43 diplomai ir nominacijos iškeliavo į Lietuvos mokyklas.

Mokiniai džiaugėsi komisijos narės, labdaros ir paramos fondo „Baltasis balandis“ pirmininkės, Aldonos Širvinskienės sukurtomis molinėmis plunksnomis apdovanojimais.

Džiugu, kad konkursas tampa ilgalaikio bendradarbiavimo įrodymas. Poetinė kūryba ir dailė – tai tokios meninės priemonės, padedančios atskleisti žmogaus dvasinį pasaulį,  labai arti prieiti prie pačios žmogaus sielos. 

NYKŠČIAI

Vienas komentaras

  1. Ar tikrai yra patvirtinantys duomenys apie straipsnyje išvardintus titulus šviesios atminties vardo savininkui?
    Gerbadmi vienus, napairškime pagarbos kitiems….

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.