„Citadele“ bankas: „Apskrityje įmonių sparčiai gausėjo tik Anykščiuose“

Anykštėnų valdomų smulkių ir vidutinių įmonių per metus padaugėjo beveik 11 proc. Tai – aštuntas rezultatas iš visų 60 Lietuvos savivaldybių. Ignalina, Molėtai ir Visaginas pagal šį rodiklį rikiavosi paskutiniame savivaldybių dešimtuke. Tokius duomenis pateikia „Citadele“ bankas, kuris 2017 m. suskaičiavo visų šalies savivaldybių verslo laisvės indeksą.

„Pastaraisiais metais Anykščiai itin sėkmingai išnaudoja turizmo galimybes – augantis turistų skaičius lemia ir aktyvesnį vietos gyventojų verslumą. Tai puikus pavyzdys visam Aukštaitijos regionui – ežerų ir unikalių gamtos kampelių gausa išsiskiriančiuose Molėtų, Zarasų, Ignalinos rajonuose turizmo infrastruktūros plėtra taip pat galėtų išjudinti pakankamai negausų ir gana pesimistiškai nusiteikusį vietos smulkųjį ir vidutinį verslą“, – teigė „Citadele“ banko Smulkiųjų ir vidutinių verslo klientų departamento direktorė Giedrė Kubiliūnienė.

Kol kas nepatvirtintais duomenims, per trejus paskutinius metus Anykščių rajone galėjo būti sukurta maždaug tūkstantis naujų darbo vietų.

Vis gi, pagal galutinius skaičiavimus, visos Utenos apskrities savivaldybės atsidūrė žemiau 50-tos vietos.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.