Bus ar nebus Anykščiuose

2016 m  birželio 2-ąją duris atvėrė 5-ios „Lidl“ parduotuvės  Vilniuje ir 2-i Kaune. Nuo tada jų jau – 22-i. Kyla sienos ir Ukmergėje… Šio prekės ženklo prekybos centrą aplankė ir žinoma anykštėnė Marijona Fergizienė. Šiandien ji dalinasi įspūdžiais.
Marijona Fergizienė
Būdama Vilniuje apsilankiau vienoje " Lidl" parduotuvėje. Pagrindinis tikslas buvo – neskubant apžiūrėti, kuo ji pranašesnė už „Maximą“, „Iki“, „Norfą“, „Aibę“ ir kitas parduotuves Anykščiuose.
Prie" Lidl " parduotuvės surikiuoti vežimėliai. Juos galima paimti įdėjus 50 ct ar parduotuvėje gautu daugkartinio naudojimo žetonu. Pastačius vežimėlį, 50 ct ar žetonas grąžinamas. Galima vežimėlio ir neimti, jei pirkiniai tilps maišelyje.
Arčiausiai durų daržovės…
Prekių etiketes trijų rūšių: baltos, raudonos, žalios. Raudonos rodo, kad prekei taikoma nuolaida, žalios, kad ta prekė Naujiena. Visose etiketėse parašytas prekės pavadinimas ir kaina didelėmis raidėmis ir skaičiais. Nereikia akinių. Raudonos etiketes tiek raudonos, kad net akys bijo.
Šalia daržovių duona. Pirmiausiai pamačiau ne duoną, o ženklą STOP ir užrašą "Vogti neapsimoka. Apie kiekvieną atvejį pranešame policijai". Tą užrašą perskaito kiekvienas, prieš paimdamas duonos gaminį. Toks užrašas buvo ir prie pieno produktų.
Saldainių nedaug, už jų šaldikliai su žuvimi, mėsos gaminiais. Þuvis, mėsa supakuota. Sveriami tik saldainiai, daržovės.
Riešutai supilti į stiklinę talpą ir pakabinti. Pasukus rankenėlę, galima įsipilti kiek nori. Švaru, tvarkinga.
Prie kiekvienos prekių rūšies yra viena raudona etiketė. Sudarytos sąlygos apsipirkti ir varguoliams.
Parduotuvės gale pieno produktai. Ant grindų labai didelėmis raidėmis parašyta  „AKCIJA  AKCIJA“. Tose 4-ių metrų pločio lentynose pastoviai būna akcijinės prekės – tai rūkyta žuvis, tai rūkyta vištiena ir kt. Šalia skyrelis su užrašu "30 % pigiau". Paėmiau vieną prekę. Labai maža, vos įžiūrima etiketė, kurioje parašyta nauja kaina. Prekės galiojimo laikas baigsis po 4-ių dienų.
Dvi eilės pramoninių prekių. Prekių pavadinimai, kainos parašytos aiškiai. Prekės su raudonomis etiketėmis sukeltos į vieną vietą.
Prekės išdėliotos labai tvarkingai, parašyta kiekvienos prekės pavadinimas, kaina. Ten sužinojau, kad net ledai turi pavadinimus.
Kasos yra šešios. Gerai organizuotas darbas. Prie kasos susirinkus didesniam pirkėjų skaičiui, pasigirsta garsas – "Kviečiamas darbuotojas į 3-ią kasą". Po minutės – "Kviečiamas darbuotojas į 6-tą kasą". Praėjo minutė ir jau dirba 3 kasos.
Personalas gerai mato ir pirkėjus salėje. Moteriškė prisikrovė prekių ir vos su jomis susitvarko. Prie jos atėjo darbuotojas ir paklausė, ar nereikia vežimėlio, – atvežtų.
Stebint kasininko darbą, atrodo, kad jis nedirba, o žaidžia. Jis prekių nekilnoja, kaip daro mūsų parduotuvėse, o tik jas ranka patraukia, nuskenuoja, pastumia. Mano 10 prekių nuskenavo per 3 -5 sekundes. Grąžą atiduoda į ranką sakydamas – "Jūsų grąža 1 € 62 ct. Kviečiame lankytis mūsų parduotuvėje. Geros dienos". Darbuotojai lietuviai.
Parduotuvėje yra ne tik šios savaitės reklaminis žurnalas, bet ir kitos.
Atrodo, kad "Lidl " atėjimas į Lietuvą esančius prekybos tinklus Anykščiuose mažai jaudina, o be reikalo. Kodėl nenusikopijuoti tai, kas gera?
Kas taisytina „Maximos“, „Iki“, „Norfos“, „Aibės“ parduotuvėse
Prekių pavadinimai neįskaitomi ir su akiniais.
Dalis jų neturi etikečių, neaišku, kiek jos kainuoja – pavyzdžiui – ledai "Aibėje", šaldyta žuvis , šaldytos daržovės "Norfoje". Kartais etikečių būna per daug. Šaldytų daržovių 8-ios rūšys, etikečių 21-a. Prie brangiausios šaldytos žuvies padėta pigiausios kaina ir t.t.
Riešutai ir kitos džiovintos prekės supiltos taip, kad po jas kas nori – sveikas ar ligotas – tas ir kuičiasi. Supilti į stiklinę tarą, pakabinti ant sienos, kad kiekvienas įsipiltų tiek kiek jam reikia, didelių investicijų nereikia.
Ant nukainuotų prekių didžiulės raudonos etiketės.“ Maxima“, „Iki“  parašyta „25 % pigiau“. Kiek kainuoja po nukainavimo, neparašyta. "Norfoje" – gerai, kad nauja kaina parašyta. Blogai tai, kad prekės nukainuojamos tik paskutinę dieną.
Vilniuje "Iki" parduotuvėje prekės, baigiantis galiojimo laikui, nukainuojamos 50 %. Anykščiuose anksčiau irgi taip buvo, bet kasdien susirinkdavo į parduotuvę būrys varguolių ir laukdavo tų prekių, trukdydavo darbuotojų darbą. Todėl tokių prekių, kurias būtų galima nukainoti 50 %, neliko.
Savininkui neskauda galvos, kad darbuotojas pakelia prekę, nuskanuoja, vėl nukelia. Kiek kilogramų per dieną jis perkilnoja? Kol nebuvo „Lidl“, tol ir nežinojome, kad galima dirbti lengviau ir patogiau. Tie įrenginiai kainuoja. Jei randama, kas sutinka sunkiai dirbti, kam tobulinti technologiją, – irgi versija.
Reikia tikėtis, kad gerinti darbą prekybos tinklus privers pats gyvenimas. Tik ar ne per vėlu sodinti medžius, kai reikia pavėsio.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.