
Jolanta Pleškienė, Anykščių rajono socialinių paslaugų centro direktorė, siūlo nebeieškoti kaltų dėl žiauriai kankintų bei lytiškai išnaudotų broliuko ir sesutės, gyvenusių Kavarsko seniūnijoje. Vadovės teigimu, prievartos ir protu nesuvokiamo smurto prieš negalėjusius apsiginti vaikus laiku nepastebėjo ne tik jos darbuotojai, bet ir socialinis pedagogas bei šeimos gydytojas.
J. Pleškienės žiniomis, šeimos, dėl kurių dabar tenka aiškintis, buvo įtrauktos į socialinės rizikos apskaitą. Pagal numatytą tvarką jos buvo lankomos, o telefoninis bendravimas vyko nepertraukiamai.
„Ir vienai ir kitai šeimai buvo teikiamos socialinės paslaugos, pagalba dėl piktnaudžiavimo alkoholiu ir priklausomybių, tad kontaktuodavom nuolat. Bet žinote, kai atidarai duris, šeimos nariai nesidžiaugia, slepia faktus ir po žingsnelį tenka eiti link realybės“, – apie tai, kodėl laiku nebuvo užkirstas kelias tragedijai, kalbėjo J. Pleškienė.
Paklausta, ar tarnyboms užtenka kompetencijos atpažinti net patį žiauriausią smurtą prieš mažamečius – juk Kavarsko seniūnijoje vaikai žiauriai kankinti net devynis mėnesius, o Kėdainiuose keturmetis buvo smarkiai mušamas beveik kiekvieną dieną – direktorė teigė, jog darbuotojai nuolat lanko įvairius mokymus, vadovaujasi valstybės parengtomis rekomendacijomis. Be to, pasak vadovės, būna, jog ir vaikai manipuliuoja, prisifantazuoja.
„Pasitaiko tokių atvejų, ne pirmą kartą girdime ir apie ant kūnelio padegintas cigaretes. Be ne tik mano centro darbuotojai už viską turi būti atsakingi. Juk vaikai eina į ugdymo įstaigas, kuriose dirba socialiniai pedagogai, lankosi pas šeimos gydytojus… Visi turime būti pilietiški ir dėmesingesni“, – dėstė J. Pleškienė.
Per šiuos metus Anykščių rajono socialinių paslaugų centre turėtų atsirasti papildomi 7 etatai. Šiuo metu vienas darbuotojas dirba su 17 šeimų.
Įsigaliojusiu teismo nuosprendžiu mažamečių skriaudikui prievartautojui skirta vos ketverių metų lygtinė laisvės atėmimo bausmė. Pranešama, jog šiuo metu jis pradėjo lankyti mokyklą.
{mosloadposition trade}