„Bėk bėk, žirgeli!“ – mugė, varžybos, edukacijos, teatrai, pramogos… (fotogalerija)

Birželio 3 dieną anykštėnus vėl sukvietė tradicinės kultūros ir žirgo šventė „Bėk bėk, žirgeli!“.

Prekybos mugė vyko Muziejaus gatvėje, o Niūronių kaimo hipodrome –  žirginio sporto varžybos, bei įvairūs konkūrai.

Prie Arklio muziejaus klojimo vyko trumpas šventės dalyvių ir lietuviškų žirgų veislių pristatymas, šventės „Bėk bėk, žirgeli!“ vėliavos iškėlimo, šventės atvėrimo ceremonija.

Buvo galima pasiklausyti pasidainavimų, muzikavimo ir šokių siuto „Po klevais“. Dalyvauja  Anykščių kultūros centro mėgėjų meno kolektyvai: folkloro kolektyvas „Valaukis“, tradicinių kanklių ansamblis „Laumakė“, kapelos „Vingerinė“, „Pelyša“, „Grieža“, liaudiškų šokių kolektyvai „Saulašarė“, „Gojus“, siaučia Skiemonių raganos. Svečiai: Utenos mokytojų liaudiškų šokių kolektyvas „Levindra“, Miežiškių kultūros centro Trakiškio padalinio kapela „Juostvingė“

Drožybos amatą demonstravo skulptorius Pranas Petronis

Vaikams ir suaugusiems edukacinius užsiėmimimus „Žemaitukai vaikų pasaulyje” pravedė iš Naisių atvykę svečiai su žemaitukų žirgyno žirgais. Buvo galima aplankyti Lietuvos sunkiųjų arklių veislės parodą, dalyvvauti Žemės ūkio ir miško darbų programoje su arkliais „Lietuvos duonpelniai“,. stebėti skiedrinių stogų dengimo amato demonstravimą bei stebėti senovės baltų karyba iki Mindaugo valstybės sukūrimo iš edukacinių veiklų ciklo „Žirgas žmogaus gyvenime“.

Vyko mėgėjų teatrų spektakliai sodybos kluone. Punsko (Lenkija) Lietuvių kultūros namų klojimo teatras,  Kazys Binkis „Kriaučius Motiejus“, rež. Jolanta Malinauskaitė-Wiaktor. Varėnos kultūros centro Matuizų teatras „Giraitė“, „Dzūkų gyvascis“ (pagal Onutės Drobelienės užrašytus Dzūkijos žmonių tikrus porinimus),  rež. Irena Čeplikienė. Kretingos kultūros centro Egidijaus Radžiaus teatras, Juozo Tumo-Vaižganto „Žemės ar moters“, rež. Nerijus Gedminas.

Teatralizuota programa „Žirgas lietuvio būde“ vyko  sodybos kieme, kur dalyvavo Anykščių A. Baranausko pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai, kultūros centro Kavarsko skyriaus ir Šerių bendruomenės folkloro kolektyvai, Kavarsko pagrindinės mokyklos-daugiafunkcinio centro ukulėlių ansamblis.

Legų sodyboje vyko tautinio paveldo paroda ir IX Kelionės mediniais tekiniais su žemaitukais dalyvių kermošius, šalia sodybos buvo įrengtas žaidimų kiemelis visai šeimai „Kurkliabalė“, o prie kalvės šventės dalyviai galėjo stebėti arklių kaustymo amato demonstravimą.

Vienas komentaras

  1. Liūdnas vaizdas

    Meras priėmimo furšetą pirko 140 asmenų už beveik 3 tūktantėlius euriuku, o atėjo tik keliolika. Tai kas pasidalino maistą ar gal pinigus už jį.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.