Aukštaitijos siaurojo geležinkelio 125 -erių metų proga skelbiamas konkursas „Siaurukas: pažink, kurk, išsaugok“

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ kartu su Antano Baranausko ir Antano Vienuolio-Žukausko memorialiniu muziejumi kviečia jaunimą dalyvauti kultūros paveldą aktualizuojančiame meno ir mokslo kūrybos konkurse „Siaurukas: pažink, kurk, išsaugok“.

„Šiemet švenčiame Aukštaitijos siaurojo geležinkelio 125 -erių metų jubiliejų. Ta proga vyksta įvairūs renginiai, o rugsėjo mėnesį iškilmingai švęsime šį išskirtinį gimtadienį Anykščiuose, Surdegyje ir Panevėžyje. Tačiau jau šiandien kartu su A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialiniu muziejumi kviečiame jaunimą dalyvauti kultūros paveldą aktualizuojančiame meno ir mokslo kūrybos konkurse „Siaurukas: pažink, kurk, išsaugok“, kuriuo metu naudojant tvarias technologijas ir antrinio panaudojimo medžiagas bus kuriami įvairūs unikalūs kūriniai, susiję su siauruku. Tokia kūryba dar kartą prisiminsime siaurojo geležinkelio reikšmę Aukštaitijai“, – sako VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktorius dr. Darius Liutikas.

Šio konkurso dalyviams siekiama sudaryti sąlygas išreikšti santykį su artimoje aplinkoje esančiu ypatingu kultūros paveldo objektu. Tai – Siaurasis geležinkelis, jo istorija, veikla, technika, architektūrinės ar urbanistinės detalės. Visa tai įkvepia sukurti vizualų meno kūrinį ir/arba inžinerinę konstrukciją, naudojant tvarias technologijas ir antrinio panaudojimo medžiagas.

Konkursas skiriamas Europos kultūros paveldo dienoms ir 2024 m. rugsėjo 29 dieną 125-ąją veiklos sukaktį minėsiančiam vienam unikaliausių inžinerinio paveldo paminklų Lietuvoje Siaurajam geležinkeliui pristatyti ir kultūros paveldui aktualizuoti.

Kūrinių laukiama iki 2024 m. rugsėjo mėnesio vidurio.

Plačiau apie galimybes dalyvauti – konkurso nuostatuose Muziejaus interneto svetainės www.baranauskas.lt skiltyje „Kviečiame aplankyti/Konkursai“.

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ ir A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus informacija

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.