Audronis Gustas: karas ir kainų kilimas – kaip antroji pandemija

Psichikos sveikata yra labai svarbi šiuolaikinėje visuomenėje, nes 1 iš 5 žmonių turi psichikos problemų. Mes visi skirtingi, todėl kiekvienas geriau žinome, kas mums padeda atsipalaiduoti, kai mes esame stresinėje būsenoje ar kai jaučiamės nelaimingi. Kai kurie žmonės klauso muzikos, kiti sportuoja. Kai patiems nesiseka susitvarkyti su psichikos problemomis, kreipiamės į medikus.

Pastaruosius porą metų psichikos problemų turinčius žmones labai paveikė koronaviruso pandemija, šiuo metu – Ukrainoje vykstantis karas.

„Nykščiai“ klausė Anykščių psichikos sveikatos centro direktoriaus Audroniaus Gusto ar padaugėjo pacientų pasibaigus pandemijai ir  prasidėjus karui?

„Mūsų pacientus veikia viskas. Ir pandemija, ir karas, ir kainų kilimas. Nors sveikatos ministras rekomendavo kuo mažiau mūsų pacientams skirti raminamųjų vaistų, to daryti negalime, nes ligonių būklė negerėja ir medikamentų vartoti reikia daugiau. Psichikos problemų turinčiuosius veikia ne tik mano išvardinti faktoriai, bet ir šalies politinė situacija, siūloma sveikatos sistemos reforma. Dar paminėsiu, kad didžiulį poveikį turi žiniasklaida, kuomet per visus televizijos kanalus ir internetinius portalus kalbama bei rašoma apie karo padarinius, rodomi karo vaizdai, neigiamai veikiantys silpnesnės psichikos žmonių sąmonę. Šiuo metu vykstantis karas ir nenumaldomas kainų kilimas – kaip antroji pandemija. Silpnesnės psichikos žmogus reaguoja jautriai į viską, tad kaip dabartinėje gyvenimo situacijoje jų nedaugės“, – kalbėjo centro direktorius.

Dalina RUPINSKIENĖ

6 komentarai

  1. Puikus daktaras Gustas. Sveikatos ir stiprybės jam pačiam, dirbančiam tokį svarbų ir reikalingą tūkstančiams anykštėnų darbą. Žemai lenkiuosi 🙂

  2. Gal buvai jo pacientas…

  3. nuostabios gydytojo mintys ,pastoviai per televiziją radiją girdime tik negatyvą,viskas tik blogai,tai ar gali žmogus jaustis ramus,galvodamas kaip išgyventi,kai kainos šuoliais kyla kasdien,dar mieste akcijų pilna,o kaip vyresnio amžiaus žmonėms išgyventi,kaime kai niekur negali išvažiuoti,kai vos 1-2 autobusai per dieną važiuoja.Todėl nieko keista ,kad aplinkui visi pikti, nervuoti,jiems niekas nebeįdomu

  4. Žiūrėk kad ir pats netaptum jo pacientu labai jau gudrus.Gyvename valstybėje kur kasdien keičiasi kainos ir įstatymai tai ko norėti..Tuoj kaip sako gydytojas sako kas 5 žmogui reikia pagalbos.Tuoj reikės kas antram.Niekuom nereikia stebėtis.

  5. Televizija dar ne vieną ligoniu pavers. Kita vertus – juk to ir siekiama- kuo daugiau baimės, kuo daugiau negatyvo- tuo lengviau pasimetusią minią valdyt. .Atsisakykit priklausomybės tai durnadėžei.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.