Paskutinė festivalio „ARTimi“ diena – Atminimo suolelio Žilvinui Pranui Smalskui atidengimas

Birželio 1 dieną Anykščių kultūros centras jau 8-tą kartą pakvietė į tarptautinį teatro festivalį „ARTimi“. Birželio 1-4 dienomis Anykščių ir Lietuvos žiūrovams bus pristatyta Lietuvos ir užsienio teatrų menininkų kūryba. Juodkalnijos, Italijos, Lenkijos, Estijos ir Lietuvos menininkai pristatys 11 spektaklių, skirtų jaunimui ir suaugusiems. Vaidinimus anykštėnai ir miesto svečiai išvys trijose skirtingose Anykščių miesto ir rajono erdvėse – Anykščių kultūros centre, Anykščių turguje ir tradicinėje žirgo šventėje „Bėk bėk, žirgeli!“ Niūronyse.

Birželio 4 d. Anykščių turguje 10 𝒗𝒂𝒍.

𝑨𝒏𝒚𝒌𝒔̌𝒄̌𝒊𝒖̨ 𝒌𝒖𝒍𝒕𝒖̄𝒓𝒐𝒔 𝒄𝒆𝒏𝒕𝒓𝒐 𝑺𝒗𝒆̇𝒅𝒂𝒔𝒖̨ 𝒔𝒌𝒚𝒓𝒊𝒂𝒖𝒔 𝒎𝒆̇𝒈𝒆̇𝒋𝒖̨ 𝒕𝒆𝒂𝒕𝒓𝒂𝒔 „𝑰𝒍𝒊𝒖𝒛𝒊𝒋𝒂“ 𝑲𝒂𝒛𝒚𝒔 𝑺𝒂𝒋𝒂 𝑺𝑨𝑽𝑨𝑰𝑻𝑮𝑨𝑳𝑰𝑶 𝑹𝑶𝑴𝑨𝑵𝑨𝑺

Spaktaklis žiūrovus nukelia į praeitų metų vasarišką Palangą, kur gyvena ponia Kopūstelevičienė ir nuomoja namelius poilsiautojams. Vasara, karštis, jūra… Poilsiautojai be žmonų ir vyrų. Pats tinkamiausias laikas dvigubiems ar trigubiems romanams. Romanai gražu ir miela. Iki tol, kol jie tampa vienu dideliu komišku nesusipratimu.

Prie Anykščių kultūros centro 12 val. 

Atminimo suolelio Žilvinui Pranui Smalskui atidengimas
Autorinių dainų grupės „Vyriškas požiūris“ koncertas

Anykščių kultūros centre 14 val. Festivalio uždarymas


Rokiškio kultūros centro liaudies teatras
ŠEPKĄ ATRADAU AŠ (pagal Liongino Šepkos biografiją)
Scenarijaus autorė ir režisierė Neringa Danienė
Trukmė 1val. 20 min.

Ištarti frazę „Šepką atradau aš…“ teisę turėjo nemažai žmonių. Jei brolienė nebūtų supeikusi Šepkos sukalto kryžiaus, jei keletas Dailės instituto studentų nebūtų netyčia užklydę į jo sodybą, jei Rokiškio muziejininkai nebūtų traukę drožėjo kūrinių iš po buldozerio vikšrų, šiandien mes turbūt ne kažin ką žinotume apie žymiausiu laikomą Lietuvos dievdirbį.

Liongino Šepkos istorija žadina vaizduotę. Ilgai viduje tūnojęs talentas su trenksmu išsiveržė tik įkopus į penktą dešimtį, o didžioji gyvenimo meilė įsiplieskė perkopus šešiasdešimt. Išskirtinė asmenybė, savo keistu gyvenimo būdu aplinkiniams kėlusi baimę, net agresiją, patyrusi sovietinės valdžios prievartą, siekį suniveliuoti, palaužta ir vėl pakilusi. Vieni matė jame dėmę ant švarios sovietinės paklodės, kiti genialų išskirtinumą ir visišką atsidavimą kūrėjo vizijoms, gaivališką bei niekur nematytą, unikalų kūrybos braižą.

Festivalio rėmėjai:
Lietuvos kultūros taryba
Anykščių rajono savivaldybė
Vaja Farm
V. Gruzinsko įmonė
UAB „Anykščių daržovės“
Bukauskų ūkis
Informacinis rėmėjas „Nykščiai“
Partneriai:
Arklio muziejus
Anykščių komunalinis ūkis

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.