Arbata su Kristina – varpučio šaknys, pagalba inkstams

Inkstai- labai svarbus žmogaus kūno organas. Tai porinis, raudonai rudos spalvos, pupelės formos organas, išsidėstęs pilvo ertmėje, abipus stuburo, po diafragma. Inkstų atliekamos funkcijos:

1. Pagrindinė funkcija- per šlapimą pašalinti iš kraujo ir organizmo kenkmingas, toksiškas, nebereikalingas medžiagas (šlapalą, šlapimo rūgštį, sulfatą, fosfatą ir kt.). Jie yra kaip filtras.

2. Taip pat inkstai reguliuoja skysčių- druskų pusiausvyrą, t.y. ph terpę.

3. Dar inkstai dalyvauja įvairių hormonų gamyboje, kurie įtakoja kraujo sudėtį, kraujo spaudimą, kalcio gamybos apykaitą.

4. Dar inkstai atlieka metabolinę funkciją, t.y. dalyvauja baltymų, riebalų bei angliavandenių apykaitoje. Jei sutrinka inkstų funkcija, juose gali pradėti kauptis akmenys, kyla kraujo spaudimas, organizme ima kauptis skysčiai, sustreikuoja širdis, tinsta kūnas, dėl nepašalintos šlapimo rūgšties kyla sąnarių uždegimai bei skausmai…

Taigi, inkstai- tikrai labai spalvingas, svarbus daugiafunkcinis organas, nuo kurio veiklos priklauso ir kitų organų būvis bei bendra organizmo sveikata.

Jei jau taip atsitiko, kad inkstams prireikė pagalbos jų nelengvame darbe, ARBATOS MAGIJA skuba į pagalbą. Turime laiko ir žmonių patikrintą žolelių mišinį „ORGANIZMO VANDENYS“. Čia esančios žolelės, tokios kaip asiūklis, beržo, meškauogių, bruknių lapai, taip pat didžiojo debesylo bei svilarožių šaknys mažina uždegimą ir skausmą, gerina inkstų darbą, švelniai šalina susikaupusį „smėlį“. Taip pat gali padėti sutrikus šlapimo pūslės, šlapimtakių veiklai, esant jų uždegimui.

Taip pat inkstų veiklą gerina VARPUČIO ŠAKNŲ arbata. Apie varputį truputį plačiau… Tai yra galinga žolė, apėjusi visus laukus, dirvonus ir pievas. Priskiriama prie piktžolių, bet kaip žinia, kuo galingesnė piktžolė, tuo stipresnė vaistažolė. Senovėje valstiečiai šią šaknį vadino šliaužiančiąja šaknimi, valkčiu, žindančiąja žole. Šaknys labai plonos, giliai neauga, bet jų tinklas po žeme apima didelius plotus. Kas įdomiausia, senovėje iš šių šaknų, o tiksliau iš šakniastiebių buvo gaminami įvairūs kulinariniai šedevrai – varpučių duona, varpučių sriuba, varpučių arbata, gira kava, alus, ir net sirupas. Maistingumu varpučių šaknys prilygsta daržovėms, turi 76,6% krakmolo, 8,8% baltymų. Anksčiau, ūkininkui suarus dirvoną, šeimininkė būtinai pasirinkdavo varpučio šaknų ir duodavo jų savo naminiams paukščiams bei gyvuliukams. O kačiukai ir šuniukai, lakstydami po kiemą, patys instinktyviai griaužia varpučio žolę, taip padėdami savo inkstams bei žarnynui.

Gydomosios varpučio savybės – tirpdo inkstų akmenis, stiprina organizmą, mažina uždegimą. Gydomos inkstų, šlapimo pūslės bei šlapimtakių, kepenų bėdos; taip pat bronchitas; geriant varpučių šaknų nuovirą palaikoma vyrų potencija. Varpučio šaknys veikia labai švelniai, šalutinio poveikio neturi. Nuovirą galima pasitaisyti taip – šaukštelį susmulkintų, džiovintų šaknų užpilti 200ml verdančio vandens ir 3 minutes pakaitinti ant silpnos ugnies, nukelti, palaikyti 30min, gerti 2-3 stiklines per dieną, po valgio.

Internetinė parduotuvė www.arbatosmagija.lt Krautuvėlė Anykščiuose Tilto g. 3b II- VI 10.00-18.00v. Būkite sveiki ir stiprūs!

Paruošė Kristina Giedrė

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.