Arbata su Kristina – šiandien bus kava

Šiandien ragausime ne arbatą, o kavą. Kitokią kavą… Kai pakylame ryte ar kai ateina vidurdienis, dažniausiai žūt būt norisi malonaus skrudintos kavos aromato ir stipraus kartoko skonio. Siūlau leistis į skonių nuotykį ir išmėginti kiaulpienių šaknų kavą.

Liksite nustebinti… Sakoma, naujiems įpročiams susiformuoti reikia bent trijų savaičių. O geriausias laikas keisti tai, kas nepatinka yra– šiandien. Taigi tiems, kas dar nepradėjote įgyvendinti pavasario rezoliucijos gyvenu sveikiau, keletas patarimų: – patikėkite savimi- jūs tai galite!!! – pradėkite nuo mažų dalykų, vis artėdami link užsibrėžto tikslo. Pavyzdžiui, jei norite gerti arbatą ar kavą be cukraus, bet iki šiol skaninote gausiai, šiandien skaninkite truputį mažiau; – jeigu norite atsisakyti kofeino, suraskite jam alternatyvą. Tai turėtų būti ne bausmė, o malonus potyris išbandant kažką naujo! ❕

ARBATOS MAGIJA siūlo 7️⃣ rūšių kavas iš augalų šaknų (kiaulpienių, varnalėšų, trūkažolių, morkų) bei sėklų (gilių, gudobelių, erškėtuogių), kaip įprastos kavos alternatyvą. Jei nesate bandę ir neturite savo mėgstamiausios, pirmiausia rekomenduojame lengvai skrudintą kiaulpienės šaknų kavą, ji pasižymi skrudintų riešutų aromatu, stipriu, giliu skoniu, įvairiais kartumo ir sodrumo atspalviais, ją skanu gerti su pienu ar grietinėle. Kava tobulinta ne vienerius metus. 2010 metais sertifikuota kaip Tautinio paveldo produktas. 2014 metais gautas Anykščių regioninio parko (saugomos teritorijos)produkto kokybės ženklas.

Tai reiškia, kad ženklo turėtojas veiklą vykdo saugomoje teritorijoje ir savo veikla nepažeidžia saugomų vertybių, turi etnografiniam regionui būdingus produktus. 2016 metais AgroBalt parodoje pelnytas geriausio metų produkto diplomas. Kiaulpienių šaknys valo kepenis ir kraują, gerina virškinimą. Puodeliui malonaus atsigėrimo užtenka užplikyti vieną arbatinį šaukštelį šios kavos. Kuo ilgiau pastovi, tuo bus išraiškingesnė. Kavą išgėrus, šaknis galima suvalgyti. Skanios ir sveikos kavos pertraukėlės!

Kristina Giedrė

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.