Anykštėno kortelė – jau pakeliui

Balandžio 29 dieną įvyko pirmasis nuotolinis darbo grupės susirinkimas dėl galimybės įvesti Anykštėno kortelę.

Mero potvarkiu sudarytos grupės pirmininkas liberalas Mindaugas Sargūnas „Nykščiams“ sakė, kad darbo grupę sudaro Veneta Veršulytė, Sonata Veršelienė, Dominykas Tutkus, Renata Gudonienė, Donata Sabaliauskaitė, Kristina Kiaušaitė, Ema Abramovaitė, Šarūnas Grigonis ir Vaida Jucienė. „Jau pirmame darbo grupės susirinkime turėjome įvairių idėjų, kaip Anykštėno kortelė turėtų atrodyti ir kaip ji funkcionuos“, – sakė M.Sargūnas.

Be to, grupės nariai pasidalino turima patirtimi šioje srityje, nes, sakykim, S.Veršelienė žino, kaip funkcionuoja „Bangenio“ kortelė, kokios yra jos stipriosios ir silpnosios pusės. Darbo grupė planuoja susitikimus su miestų, kurie jau turi įsivedę tokias korteles atstovais.

Paklaustas, kada jau bus išgrynintos idėjos, M.Sargūnas sakė, kad užduotis suformuota darbo grupei iki rugsėjo pabaigos. „Tikimės kad tiek neprireiks, – sakė M. Sargūnas, – žinoma, galime priplanuoti daug, bet reikės žiūrėti, ar biudžetas tiek išneš, tam reikės diskusijų ir konsultacijų“.

Linas BITVINSKAS

25 komentarai

 1. Kada suteiks ši kortelė. Anykštėnam nuolaidas?

  • apie kokias nuolaidas svajoji iš prabangos kortelės? Kortelės turėjimas tai prabangos ir prestižo reikalas, už kurį turi mokėti šios programos darbo grupės išlaikymui, sistemos administravimui ir t.t.

 2. nesiliauja. Kiek jūs išplatinsit tų kortelių(jeigu jos bus parduodamos) – 20 ar 50?

 3. RAJONO GYVENTOJUS PRISIMINKITE. 🙂

 4. Pagaliau pajudėjo Ratauto idėja. O kur liberalai buvo 2 metus…

  • taigi prieš du metus tylėjo kaip pelės po šluota, kol jų lyderis ir partija teismuose linksniuojami buvo. Dar atkunta 🙂

 5. Du su puse metų teko „badyti“, kol valdžia suprato, jog Anykštėno kortelė bus naudinga gyventojams. Kodėl į komisiją mane neįtraukė?

 6. Juozas Ratautas

  Idėją įsteigti Anykštėno kortelę parsivežiau iš stažuotės Vokietijoje ir pasiūliau savivaldybei ją realizuoti dar 2017 metais. Tuomet, dar devintajame dešimtmetyje (stažavausi 1995 m. Germersheime) Lietuvoje niekas panašaus projekto nebuvo matęs. Tuo tarpu kai kuriose užsienio šalyse, tame tarpe Vokietijoje nuolaidos vietos gyventojams, turintiems savivaldybės patvirtintą kortelę buvo taikomos seniai. Dėl turistų gausos turistinių miestelių žmonės, kaip ir Anykščiuose patirdavo nepatogumų dėl didesnių kainų, taršos, ramybės stokos… Tarsi kompensacine priemone jiems buvo leista mokėti pigesnę kainą kavinėse, su nuolaida įleidžiami į baseinus, kirpyklas, koncertus ir kt. renginius. Apie šios priemonės naudingumą ne kartą viešai kalbėjau įvairių progų metų, ją susidomėjo Anykščių liberalai ir paprašė mane leisti įtraukti į rinkiminę programą. Mielai sutikau, tik pykau, kodėl tik dabar, praėjus daugiau, kaip 2 metams sukrusta. Pridursiu, jog kortele sėkmingai naudojasi birštoniečiai, palangiškiai ir dar vieno kito miesto gyventojai.

 7. Partinės ir savivaldybės valdančiųjų ambicijos neleis Ratautą vadinti šio projekto idėjos autoriumi- būkit ramūs.

 8. einu tik į kirpyklą, bet ir tai turiu klausimą kortelės steigėjam: kirpyklos savininkui reikės primokėti iš rajono biudžeto. Kažkaip nesitiki, kad Anykščių valdžia tai darytų. Be to kortelei reikės skaitytuvo ar kitokių apskaitos priemonių – čia irgi bus reikalingos piniginės lėšos. Kas dengs? Man atrodo, kad tai kas veikia Vokietijoje, Lietuvoje gali ir neveikti.

  • jei Vokietijoje veikė, kai nebuvo mobilių telefonų, tai kodėl Anykščiuose neveiks jei visas miestas pilnas laisvo wifi?
   tik reikia, kad pradėtų veikti vieniga atsikaitymo sitema už komunalines paslaugas, nes turi būt atsakinga kontora kuri dalins korteles, negalima kortelių dalint į kairę ir dešinę, kaip prie socdmų dalino bilietus į koncertus

  • Nuolaidas turės dalinti verslo subjektai ir iš biudžeto išlaikomos įstaigos paslaugoms be jokių kompensacijų, pateikus nuolaidų kortelę- tokia yra Anykštėno kortelės idėja. Kokia ji bus, nežinau- manęs neprileidžia prie mano idėjos realizavimo.

   • Svedasu Jadze

    Koks liberalas dalins savo pelno dalį dėl politinės reklamos? Anykštėno kortelė turės didinti vartojimą, viliojant kortelių turėtojus paslaugomis ir prekėmis, kurios dabar vadinamos prabangos. Ar ne taip sakė liberalų lyderis apie Kalitos kalno slidinėjimo paslaugas anykštėnams šią žiemą.
    Svėdasys krautuvėj be politikų šitokio darbo galima įsigyti kortelų ir perkunt duoda kelis centus nuolaidų.
    Kam čia tos darbo grupės?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.