„Anykštėniška“ viruso atmaina pasirodė kilusi iš Afrikos

Anykščiai balandžio mėnesį išgarsėjo, kai Lietuvoje žiniasklaidoje pasirodė pranešimų apie nustatytus 35 atvejus, kai asmenys užsikrėtė neidentifikuota koronaviruso atmaina.

Lietuvoje, kaip ir daugelyje vietų pasaulyje, dominuoja B.1.1.7, vadinamoji „britiškoji“ atmaina. Taigi, naujoms atmainos atsiradimas buvo netikėtumas. Viruso atmainos kilmę ir jos plitimą straipsnyje aprašė Švedijoje gyvenantis ir dirbantis epidemiologas ir evoliucinis biologas Gytis Dudas ir dėl to išgarsėjo mokslo pasaulyje.

Viruso atmaina nuo to laiko vadinama „anykštėniška“, bet pasirodė, kad  jos kilmė yra iš Afrikos, konkrečiau Kamerūno. Biologas Gytis Dudas ir komanda parašė straipsnį apie Anykščiuose pirmiausia Lietuvoje rastą atmainą, o apie tai pranešė žymūs mokslo žurnalai „Nature“ ir „Science“.


Straipsnyje mokslininkai aprašė, kaip Europoje atsirado viruso atmaina B.1.620 ir teigė, kad jai reiktų skirti daugiau dėmesio. Pasak mokslininkų, jie pastebėjo, kad ankstyviausias genomas iš Prancūzijos buvo keliautojo iš Kamerūno, o vėliau nustatė, kad dažnas susirgęs šia atmaina buvo neseniai grįžęs iš Kamerūno. Tiesa, kaip atmaina atkeliavo į Lietuvą ir į Anykščius straipsnyje nedetalizuojama. „Nykščių“ portale balsavusiems anykštėnams priimtiniausias buvo  „Puntukas-21“ vardas. NYKŠČIAI


3 komentarai

  1. Tai nėra smagu ar labai žaisminga, kai žmonės sunkiai serga ar miršta. Nėra svarbu, iš kur virusas.

    • O taip, kokia atmaina bebūtų…bet pi pasaulį besibastančius -smerkiu, egoizmas triumfuoja, neturi kur dėt pinigų turčiai ir tenkina savo kelionių maniją, nrmanau, kad darbo reikalais vyksta į visokias egzotikas +nepsaiskiepiję nuo visokių maliarijų t. t. …pinigų yra-proto deficitas

  2. O tai tas anykštėnas numirė ar liko gyvas?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.