Anykštėnai skundžiais kai kurių vaistų trūkumu

Pastaraisiais mėnesiais pastebimi vis didesni vaistų tiekimo sutrikimai. Lietuviai skundžiasi, kad vaistinėse neranda ne tik priemonių nuo kosulio, peršalimo, karščiavimo. Lėtinėmis ligomis sergantys pacientai jau pasigenda ir receptinių vaistinių preparatų, kuriuos vartojo daugelį metų ir nežino, kaip galėtų be jų išsiversti.

Dalis anykštėnų taip pat skundžiasi vaistinėse nebegaunantys jiems reikalingų vaistų.  „Nykščiai“ aplankė Anykščiuose esančią J. Judickienės vaistinę bei CAMELIJĄ ir EUROVAISTINĘ. Ten dirbančių vaistininkių teiravosi, ar tikrai vaistinėse tokia sudėtinga padėtis?

J. Judickienės vaistinėje dirbanti farmacininkė sakė, kad tikrai labai trūksta antibiotikų, kad jau senokai iš sandėlių negauna taip gyventojams įprasto antibiotiko ospamox.   Dar paminėjo, kad trūksta kraujospūdį mažinančių preparatų, tačiau teigė, kad yra atitikmenų.

CAMELIJOS vaistininkės taip pat patvirtino, kad jau koks pusmetis trūksta kai kurių vaistų, kad jų nėra sandėliuose, iš kurių užsakomi vaistai. „Kai kurių vaistų nėra net kuo pakeisti. Kartais labai sunku paaiškinti vyresnio amžiaus žmonėms, kad jų įprastai naudoto vaisto dabar nėra, kad mes siūlome atitikmenį. Ne visi su tuo sutinka, reikalauja būtent tokio vaisto, kurį naudojo ilgą laiką. Medikai žino, kokių vaistų nėra, jie išrašo atitikmenis.  Dabar receptai elektroniniai, pacientai nežino, kokie vaistai išrašyti. Kai jiems paduodi gydytojo išrašytus vaistus, kurie atitinka buvusius, kai kurie jų aiškina, kad gydytojas suklydo ir išrašė ne tuos vaistus“, – kalbėjo vaistininkė.

EUROVAISTINĖS farmacininkė „Nykščiams“ sakė, kad vaistų trūksta, ypač antibiotikų, tikriausiai todėl, kad keičiasi kainos, keičiasi tiekėjai, tad vaistų pristatymas galbūt stringa. „Čia juk jokia naujiena, kad trūksta kai kurių vaistų. Jau geras pusmetis apie tai kalbama. Dar gali būti taip, kaip kažkuriai žiniasklaidos priemonei teigė sveikatos apsaugos ministras  Arūnas Dulkys, kad pasitaiko ir tokių atvejų, kai vaistų atsargų Lietuvoje yra, tačiau jos nugula didmenininkų sandėliuose ir pačių vaistinių nepasiekia“, – kalbėjo vaistininkė.

NYKŠČIAI

Vienas komentaras

  1. Narėjau pririnkus didžeusiu maišu vaistu išmest kanteinerin, ale suslaikiau ir paslikau – maž da prisvygadis ?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.