Anykštėnai siūlo puošti Baranausko aikštėje esančią eglę

Jurzdiko bendruomenė facebook paskyroje patalpino siūlymą puošti Kalėdoms natūralią eglę, augančią Baranausko aikštėje. Ar tokiam pasiūlymui pritartų daugelis anykštėnų?

O gal galim tapti naujos Anykščių miesto tradicijos kūrėjais ir nuo šiol per Kalėdas džiaugtis papuošta gyva egle, įsišaknyjusia miesto centre (kurią kažkoks mūsų pirmtakas ten taip apdairiai pasodino)?

Visoje Lietuvoje masiškai žūstant eglynams, per didžiąsias metų šventes galėtume parodyti pagarbą gamtai ir džiaugtis, kad turime gyvą, sveiką ir pačių puoselėjamą tebeaugantį medį mieste. Juolab, kad centrinėje miesto aikštėje auganti eglė atitinka visus savivaldybės architektų pageidaujamus kriterijus- aukšta, graži, simetriška, tanki „tikra, 12–16 metrų aukščio ir gausiu šakų vainiku pasidabinusi eglė“.

Pridedam nuoroda į savivaldybės kvietimą gyventojams padovanoti kalėdinę eglę nukirtimui ir išvežimui: https://www.anyksciai.lt/…/kvieciame-padovanoti…/9643

„Anykščiai jau pradeda ruoštis žiemos šventėms: planuojami renginiai, koncertai, ruošiamos šventinės dekoracijos. Miesto centrinėje dalyje tradiciškai bus puošiama Kalėdų eglė. Šv. Kalėdų svarbiausias akcentas – gražuolė žaliaskarė, kuri kuria šventinę nuotaiką gyventojams ir miesto svečiams. Tikimės, kad šiemet Anykščius papuoš tikra, 12–16 metrų aukščio ir gausiu šakų vainiku pasidabinusi eglė.

Anykščių rajono savivaldybės administracija kviečia gyventojus, įstaigas, įmones ar organizacijas, turinčius aukštą, gražią, simetrišką, tankią eglę ir norinčius prisidėti prie kalėdinio papuošimo, padovanoti ją miestui. Prašytume pranešti tik apie tokias egles, iki kurių buvimo vietos galėtų privažiuoti sunkiasvorė transporto priemonė.“ @Anykščių rajono savivaldybė

13 komentarų

 1. Tobula idėja

 2. pasiūlymas

 3. Super idėja. Per akis jau iki šiol buvusios blizgios metalikos , į kurią žiūrint kildavo dviprasmiškų minčių -ar čia mus iki tiek durnais laiko ir mums turi patikt , ar eglės su laiku išsigimė.

 4. Ir kur čia tas eglės grožis???

 5. labai gerai butų šitą papuošti ir dar visus medžius degančiomis gril. ir bus nuostabus centras. Manau,kad to pakanka.

 6. Gera mintis, tik reikia eglutę kažkaip išryškinti iš tos aplinkos.

 7. Anykštėnė

  Nuostabi įdėja!!! Ir eglės kirst nereiks ir tikrą- gyvą eglę turėsim!!! Kaip smagu,kad paprasti žmonės daugiau supranta,nei kai kurie ,,architektai,,🙈

 8. mužykai?

 9. Gerai.Papuoš gražiai ir bus labai gražu.Kam kirst be reikalo eglę?Dėl Kalėdų džiaugsmo?

 10. Dar mano vaikystėje
  1956 m.puošdavoo gal šitą ,ar kita gyva egle centre. Ir Senis Šaltis atveždavo vaikams
  saldainių maišelius- dovanų nuo valdzios

 11. Atsimenu gerai ..

  Turėdavome gražią eglę miesto centre ,eidavom sutikt naujų metų su šampanu ,susitikdavome draugus ,pazystamus ,o vaikučiai gaudavo senio šalčio ( tuo metu buvo senis Šaltis ) dovanų.Buvo smagu ir gražu ,o ne mandros gelažies konstrukcijos ,,kaip sako , iš didelio rašto ,išėjo iš krašto …

 12. Kam aukot gyvą eglę…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.