Anykštėnai Kūčias švęs su artimaisiais ir prisimins išėjusius Anapilin

Nenumaldomai artėja didžiosios metų šventės – Kūčios ir Šv. Kalėdos.  „Nykščiai“ klasė anykštėnų, koks šiais metais bus Kūčių stalas?  Kas prie jo susės?

Anykščių socialinių paslaugų centro direktorė Jolanta Pleškienė.

Kaip ir kasmet, ant Kūčių stalo bus dvylika tradicinių patiekalų.  Prie stalo susėsime visi artimieji. Šias metais nebus vyresnėlio sūnaus, kuris gyvena užsienyje, tačiau su juo pabendrausime per atstumą.  Tai bus vakaras, kuomet prisiminsime išėjusius Anapilin, prisiminsime vaikystę. Tai bus ramybės ir nostalgiškų prisiminimų vakaras.

Svėdasų seniūno pavaduotoja Alma Švelnienė.

Šie metai buvo liūdni, Anapilin išėjo mama, tad jos labai pasigesime prie Kūčių stalo, nes ji visada mus prie jo sodindavo. Tad šiais metais tikimės susėsti visa šeima – mes su vyru ir keturios mūsų atžalos. Turėtų atvykti sūnaus draugė, labai tikimės, kad vyriausia dukra su vyru atvyks iš Škotijos. Sukalbėsime maldą už išėjusius  ir gyvuosius, ragausime dvylika patiekalų, dalinsimės džiaugsmais, bėdomis ir ateities planais.  Tai ypatingas vakaras, kuomet prie stalo susirenka visa šeima, kas būna gana retai.

Rajono tarybos narys Raimondas Balsys.

Šiais metais su šeima prie Kūčių stalo sėsime kaime pas žmonos tėvus. Kūčių stalą ruoš žmonos mama. Džiugu, kad šias metais mūsų padaugėjo. Kaip tik šią dieną mūsų dukrai bus dešimt mėnesių. Kūčias švęsime aštuoniese. Anksčiau Kūčias švęsdavome pas mano močiutę, tačiau jos nebėra, liko tik šilti prisiminimai…

Anykščių ūkininkų sąjungos pirmininkas Žilvinas Augustinavičius.

Kūčias švęsime šeimos rate. Šiais metais mūsų susės septyni, nes šiais metais netekau mamos. Kūčių stalo tradicinius patiekalus ruošiame visi, nes kiekvienas turime kažką savito. Šis vakaras visada dvelkia ramybe, prisimename tuos, kurių nebėra su mumis, aptariame, kas buvo gero per visus metus, ką nuveikėme. Kalbamės apie kitų metų planus. Manau, kad prie Kūčių stalo reikia kalbėti tik apie gerus dalykus, nes tai ypatingas vakaras, kuris toks būna tik kartą metuose.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.