Anykštėnai – jau Izraelyje

Per 40 moksleivių iš penkių Lietuvos savivaldybių išvyko į kelionę po Izraelį. Tarp jų ir aštuoni anykštėnai.

 

Į Izraeilį išvyko moksleiviai iš Anykščių J. Biliūno, Svėdasų ir Troškūnų mokyklų. Juos lydi J.Biliūno gimnazijos mokytoja Jolita Abraškevičienė. Per savaitės trukmės viešnagę jie susitiks su savo bendraamžiais iš „Atidim“ mokyklos Holono mieste, dalyvaus kultūrinėse ir edukacinėse programose, susipažins su Tel Avivu, Jeruzale, lankysis prie Negyvosios jūros, Masados, Galilėjos jūros, kibuce (žemės ūkio įmonė, atitinka mūsų kooperatyvo sampratą). Moksleiviai aplankys Holokausto muziejų ir dalyvaus Izraelio užsienio reikalų ministerijoje vyksiančiame susitikime.
Kaip sakė Anykščių rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Pranckevičienė, tokios kelionės geriausia proga tiesiogiai susipažinti su kitų šalių kultūra. „Vaikai pažins kitą šalį, jos kultūrą, tradicijas ne iš paveikslėlių ar aprašymų, o būdami ten, matydami Izraeilio žmonių gyvenimą, pabendrvę su savo bendraamžiais, – sakė N. Pranckevičienė. – Geriau vieną kartą pamatyti nei dešimt kartų išgirsti. Manau, kad lankytis mokyklose, pamatyti savo bensdraaamžius yra labai svarbu ir įdomu jaunam žmogui.“ Viešnagės Izraeilyje išlaidos iš dalies finnsuojamos Izraeilio ambasados. Anykštėnams reikėjo pasirūpinti tik kelionės bilietais, kuriems šiek tiek lėšų skyrė mokyklos, prisidėjo vaikų tėvai.
„Šiuo projektu norime nutiesti tikrą tiltą tarp mūsų jaunų žmonių, suteikiant jiems galimybę pabendrauti tiesiogiai, o Lietuvos moksleiviams – pažinti Izraelį pasitelkiant visus penkis pojūčius, patiems patirti įspūdžius ir susidaryti savo nuomonę, ir tai, mano manymu, yra svarbiausia. Labai simboliška, kad šis vizitas sutampa su Lietuvos šimtmečiu ir Izraelio valstybės 70-mečiu, ir esame labai laimingi, kad abi progas galime taip išskirtinai ir prasmingai paminėti. Mes visi, organizatoriai ir kelionės dalyviai, labai džiaugiamės šiuo projektu, įgyvendinamu pirmą kartą, bet ateityje, tikėtina, tapsiančiu pasikartojančiu ir dar labiau suartinsiančiu mūsų vaikus ir šalis“, – sakė Izraelio ambasadorius Amir Maimon.
Vizitą inicijavo ir organizavo Izraelio ambasada Vilniuje bendradarbiaujant su Kėdainių, Švenčionių, Kupiškio, Anykščių ir Elektrėnų savivaldybėmis.Nuo pat Izraelio ambasados atidarymo Lietuvoje prieš trejus metus, ambasada nuolatos įgyvendina projektus, kuriais siekiama tiesti tiltus tarp Lietuvos ir Izraelio. Didžiausias ambasados dėmesys, visų pirma, skiriamas projektams, nukreiptiems į vaikus ir jaunimą.

Skirmantė MILČIŪTĖ

Vienas komentaras

  1. Labai gerai, kad organizuojami tokie susitikimai. Manau daugeliui moksleivių kelionė į Izraelį paliko neišdildomą įspūdį. Juk tai tikrai įdomi šalis su labai savita kultūra. Draugystė su užsienio moksleiviais moko labai daug dalykų, plečia pasaulėžiūrą.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.