Anykščiuose mažėja turistų iš užsienio

Vasara – atostogų, kelionių ir pramogų metas. Šis turistinis sezonas gerokai kitoks, tam daug įtakos turi pasaulį apėmusi koronviruso  pandemija.  Tačiau, šiek tiek atlaisvinti suvaržymai leido žmonėms nebesėdėti namuose ir pasidaryti po turistines vietoves. Jau kurį laiką galime stebėti  po Anykščių kraštą važinėjančius automobilius su užsienietiškais numeriais, dažnai prie maitinimo įstaigų nusidriekiančias eiles.

„Nykščiai“ telefonu susisiekė su Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro direktore Renata Gudoniene ir teiravosi, ar daug turistų šį sezoną lankosi Anykščių krašte?

„Turistų srautai šiemet gerokai mažesni, nei kitais metais. Ypač mažiau tokių turistų, kurie eina į turistinius objektus. Jei po Anykščius važinėja automobiliai su užsienietiškais numeriais, tai ne būtinai reiškia, kad tai iš užsienio atvažiavę turistai. Galimai tai anykštėnų giminės, gyvenantys užsienyje, ar buvę anykštėnai, sugrįžę atostogų į gimtinę.  Šiemet nesulaukiame turistų, atvykstančių didžiaisiais autobusais, talpinančiais kelias dešimtis žmonių.  Juk ir jūs pastebite, kad didelių autobusų šiais metais miesto gatvėmis važinėja daug mažiau. Tiesa, būna autobusiukų, kur atvažiuoja iki 15 žmonių.  Pagrindiniai mūsų užsienio turistai yra latviai. Bene kasmet turistai iš Latvijos  išlieka pirmoje vietoje.  Šios šalies  turistai grįžta į Anykščius ir antrą kartą, tas rodo, kad latviams čia patinka, be to ir atstumas netolimas.  Tiesa, šiemet, kadangi minimos 80-osios holokausto metinės, buvo atvykusių pavienių žydų“, – pasakojo direktorė.

Paklausta, kiek turistų užregistravo  Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras, direktorė pateikė skaičius: „Birželio mėnesį mūsų rajoną aplankė 552 turistai, iš jų – tik 22 užsienio valstybių piliečiai. Liepos mėnesį atvyko 611 turistų, iš jų 25 užsieniečiai – 2 italai, 11 latvių, 5 estai, 3 norvegai ir 4 vokiečiai. Tai tokia šių metų realybė“.

Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro 2020 metų veiklos ataskaitoje rašoma, kad  Anykščius  yra pamėgę ne tik latviai, bet ir netolimi mūsų kaimynai estai, lenkai,  vokiečiai bei anglai.
Pernai Anykščių turizmo ir verslo informacijos centre apsilankė 864 užsienio turistai. Tikėtina, kad šiemet apsilankiusių Anykščiuose užsieniečių skaičius bus gerokai mažesnis.

Dalina RUPINSKIENĖ

17 komentarų

 1. Jedze Svedasų

  taigi rajkia žinot, kad Europos šalių turistai beveik nemoka ruskai suskalbėt, tai ir nevažiuoja unt Anykščių TVICą. Jama geriau Birštanų, Druskininkus, kur jau invažiavus į tuos mietus jaučias, kad kurotinen aplinkon pakliuvai.
  Egi kų in Anykščių autobusų stotį atvaževys rasi? Ai ir traukinys tas siauras tai keleivių iš Panevežio nebeveža pavieniui kiek yra žinama. Nebent naujas viršininkas-tas iš poministrą atėjys atidaris keliones traukiniu.

  • Nusiravėk savo tėvų kapus Kurkliuose ir pragražink Anykščių kraštą. Džiaukis, kad dėl remonto darbų paleido iš Rokiškio ligoninės.

   • O tai ko jai džiaugtis, kad jus jau paleido?

    • netrikdykit žmogaus, kuriam dėl ligos kartais susidvejina asmeniniai su kitų žmonių vardais susiejami vaizdiniai. Geriau tegu raminasi taip, nei vargina medicinos darbuotojus.

 2. As ir mamyte pasitarem abi ir nutarem ,kad tie kur atbego is Baltarusijos jau keli tukstanciai , tai reikia atvezt cia kol silta , va tau ,kol aprodys visas grozybes ateis ir ziema , a tada nuvezt atgal prie sienos ir jie kaip ant sparnu begs Baltarusijon ,a is ten begs kur silciau gal ir Afrikon.

 3. Dabar babajai lansbergo draugai atvyks

  • Pasimelskite geriau. Gal palengvės. Durnų komentarų neberašysite. Pailsėkite. Nes beviltiška čia rašliava užsiimat, varguoli..

 4. Vienas meras atleido už pažeidimus, kitas- priėmė į sujungtą įstaigą.

  • Koks tikslas meluoti? Teisimasis Tubis prigrasino, privertė parašyti pareiškimą, kad išeis iš darbo. Jei būtų prokuratūra ar auditas radęs pažeidimų, tai teisimojo Tubio komanda prieš rinkimus būtų garsiai rėkę, kad valstiečiai atsisakė paremti Tubį, bet į sąrašą įrašė pažeidėją. Taip nebuvo, nes nebuvo.

 5. Gerbiamoji Renata, mums būtų didelė garbė, jei Jūs pati papasakotumėte, kokius pažeidimus VIC-e rado auditas – po jo turėjote pasitraukti iš darbo.

  • PRAŠOME SKAITYTI -https://www.anyksciai.lt/data/public/uploads/2017/12/audito-ataskaita-del-vsi-anyksciu-vic-atlikto-2014-m.-projektui-finansuoti-skirtu-lesu-panaudojimo-patikrinimo.pdf

 6. Mano nuomone savivaldybės valdomos įstaigos ir pati savivaldybės administracija dirba kaip atskiros tarybinės respublikos Sovietų sąjungoje tik dėl valdančiosios partijos (-jų) iškeltų politiniais uždavinais apibrėžtų ataskaitų pildymo, bei reikalingų partinių veikėjų darbo vietų išlaikymo, bet ne dėl tikrojo rezultato dėl rajono gyventojams sukuriamos pridėtinės vertės sukūrimo ir paslaugų kokybės pasiekimo.
  Rajono savivaldybės vadovų ir valdančiosios koalicijos politikų stagnacija ir aiškus biurokratinis pasipriešinimas prieš tokių paslaugų kaip turizmo paslaugų informacinio centro ir/ar verslo konsultavimo perdavimą nevyriausybinio sektoriaus atstovams tik artina savivaldybės valdomą įstaigą prie šios veiklos moralinio ir ekonominio bankroto.
  Nesuprantama kaip metai iš metų savivaldybės įstaigos ir savivaldybės administracija veikiančios kultūros, pažinimo ir turizmo paslaugų srityje nesuderina net vieningos informacinės sklaidos, aktualios tiek anykštėnams, tiek atvykstantiems į rajoną svečiams, turistams.
  Elementarus šių dienų pavizdys , kai Anykšių kultūros centras pristato tarptautinį teatrų mėgėjų festivalį „Artimi“.
  Gal tikrai čia reikia didžiai gerbiamos direktorės malonės ar palaugos iš organizatoriaus apmokėjimo, kad TVIC tokią informaciją viešintų?

 7. Aišku viena, kad kainos TVICe ir Kalitos kalno centre kils, nes anykštėnams pasinaudoti iš rajono biudžeto sukurta infrastruktūra yra prabangos dalykas, o TVIC-o veikla negali būti vykdoma nuostolingai, nes reikia išlaikyti ir etatinių darbuotojų komandą ir įstaigos turtą- tiubingą stovintį neeksploatuojamą kaip kokią amfibiją KIKe…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.