Anykščiuose I.Šimonytė neturėjo šansų

Gegužės 26 d. Lietuva pasisakė už prezidentą Gitaną Nausėdą. Valdančiosios Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatė Ingrida Šimonytė skaudžiai pralaimėjo. G. Nausėda antrajame rinkimų ture surinko 74,43 proc., Ingrida Šimonytė – 24,06 proc. balsų.

Anykštėnai savo balsus dabartiniam šalies prezidentui atidavė net daugiau negu šalies vidurkis. 79 procentai balsavo už G. Nausėdą, ir tik 19, 71 proc – už I.Šimonytė

G. Nausėda laimėjo visose 60 šalies savivaldybių, tačiau kai kurios jų šiam kandidatui atidavė rekordinį balsų skaičių. Savivaldybė rekordininkė – Šalčininkų savivaldybė, kurioje G. Nausėda surinko 90,05 proc. balsų, o I. Šimonytė šioje savivaldybėje gavo vos 5,04 proc. balsų.

Anykščių visose rinkimų apylinkėse taip pat laimėjo G.Nausėda. Beje, per praeitus prezidento rinkimus Andrioniškis buvo vienintelė rinkimų apylinkė Lietuvoje, kurioje buvo laimėjusi I.Šimonytė. Bet kadangi per tą laikotarpį I.Šimonytė taip ir neatvyko susitikti ar padėkoti andrioniškiečiams, šį kartą jie tokie palankūs nebuvo 80,33 proc buvo už G.Nausėdą ir tik 18,03 proc. už I.Šimonytę.

Nuotraukoje – G.Nausėdą per vizitą Anykščių rajone 2024 m. kovo mėnesį.

KandidatasBalsų skaičius
apylinkėsepaštuiš visoproc. nuo galiojančių biuleteniųproc. nuo dalyvavusių rinkėjų
Gitanas NAUSĖDA61102394850480,0379,00
Ingrida ŠIMONYTĖ1482640212219,9719,71
Iš viso7592303410626100,0098,72

11 Komentarai

  1. Nereikia juoktis iš Anykščių. Anykščiai pasirodė visiškai neblogai, Premjerės rezultatas mūsų rajone tryliktas visos Lietuvos kontekste. Pasirodėme geriau už Šiaulių, Marijampolės miestus. Mes toly nuo Šalčininkų rezultato. O Andrioniškio rezultatas buvo toks, nes pas Šimkus vyko gausi puota ir Premjerės padėka būtų nesuprantama. Nors kas žino, gal susisiekė su sodybos šeimininkais ir padėkojo?

  2. Is esmes – pagal Lietuvos valstybes /ne valstybes / santvarka uz programuota dvivaldyste ir konfliktai tarp valdziu /dvi vykdomosios valdzios / . Vokietija -viena vykdomoji valdzia -kancleris /ministras pirmininkas / Prezidenta Vokietijoje renka parlamentas atstovavimo valstybei pereigom ,prezidentas valstybes valdyme nedalyvauja. Didzioji Britanija / Anglija / -vykdomoji valdzia viena – ministras pirmininkas ,kuri paskiria parlamentas ir informuoja M,onarcha . Karalius padekoja uz informacija ir atsakydamas ministrui pirmininkui palinki sekmes formuojant vyriausybe .

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *