Anykščių senjorės išmėgino tapybos ant šilko techniką

Anykščių moterų užimtumo ir informacijos centras laimėjo Anykščių rajono savivaldybės Nevyriausybinių ir bendruomeninių organizacijų iniciatyvų skatinimo ir rėmimo projektą: „Bendrystės ugdymas ir partnerystės skatinimas – per meną“.

Šio projekto tikslas – kartu su VšĮ Anykščių menų inkubatoriaus – menų studijos mentoriais padėti Anykščių miesto ir rajono senjorams per meną ir kūrybiškumą atrasti savęs gilesnį pažinimą, kuris skatintų vidinę ramybę ir norą bendrystei.

Gegužės 11 d. Menų inkubatoriuje įvyko pirmas Dailės terapijos ir edukacijos užsiėmimas su mentoriumi, apimantis dailės, psichologijos ir psichoterapijos žinias.

Gegužės 23 dieną rajono senjorės Menų inkubatoriuje rinkosi į dar vieną projekto veiklą – tapybą ant šilko.  Edukacinį užsiėmimą vedė dailininkė, dailės mokytoja Lina Vaišnytė.

Edukacinė pamoka vyko lauke, šalia Anykštos upelio. Pirmiausia senjorėms teko prisirinkti medžių lapų ir žolės lapelių. Tada visoms buvo išdalinti dažai. Piešimui paruošti šilko gabalai buvo įrėminti, juos teko sudrėkinti, tada ant jų lieti dažus ir išdėlioti lapus. Tuomet „įsijungė“ kiekvienos fantazija. Baigusios piešinius,  projekto dalyvės šilką apibarstė specialia druska, kuri tirpdama sukūrė iš spalvų ornamentus.

Senjorės visą piešimo laiką nestokojo geros nuotaikos, diskutavo, viena kitos klausė patarimų ir dalinosi idėjomis. Kai piešiniai buvo baigti, kurį laiką teko palikti džiūti, tuomet jie buvo išimti iš rėmelių.  Mokytoja projekto dalyves įspėjo, kad darbai dar nebaigti. Pasak Linos, piešinius – skareles namie dar reikia apie 10-15 min. lyginti karštu lygintuvu, tada išskalauti šaltame vandenyje, išdžiovinti ir jau galima nešioti.

Senjorės nuoširdžiai dėkojo mokytojai Linai už naują patirtį ir galimybę savyje atrasti giliai glūdinčius talentus…

NYKŠČIAI

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.