Anykščių senjorai vaikščiojo basų kojų taku ir grožėjosi dailės kūrinių paroda

Rugpjūčio 29 dieną gausus AMUIC senjorų projekto „Aktyvūs senjorai- sveiki senjorai“ dalyvių būrys važiavo „pasisemti sveikatos“ į Puntuko kaimą netoli Puntuko akmens.

Nors lijo lietus, visi keliavome Praeities taku, apžiūrėdami skulptoriaus Valerij Kunigel darbų ekspoziciją. Pusės kilometro ilgio take grožėjomės medinėmis skulptūromis, kurios išsiskiria tikroviška išvaizda bei atspindi autoriaus neribotą fantaziją. Visiems didelį įspūdį paliko aukščiausia pasaulyje medinė skulptūra (25,11 m), kuri 2023 metais buvo įrašyta į Gineso rekordų knygą.

Pasisėmę emocinės sveikatos, keliavome ekologišku basų kojų taku– tai sveikatinimo ir atsipalaidavimo priemonė gryname ore. Tako ilgis 1 km 200 metrų. Tai visiškai natūralus, gamtos apsuptyje įrengtas pėsčiųjų takas, kuriuo keliaujama tik basomis. Eidami taku po kojomis jautėme smėlio smilteles, natūralias samanas, grublėtus kankorėžius, akmenukus ir kt.

Mūsų senoliai sakydavo, kad pasivaikščioti basam gamtoje yra tiesiog būtina. Tai stiprina mūsų imuninę sistemą, padeda atsipalaiduoti bei masažuoja pėdose esančias nervines zonas, kurias spaudžiant ar liečiant tiesiogiai veikiami mūsų organai. Žmogaus galūnėse yra išsidėstę beveik visi biologiškai aktyvūs organizmo taškai. Refleksoterapija taip pat padeda kovoti su kasdieniu stresu, įtampa, suteikia kūno ir sielos harmoniją. Pėdų masažas – tai bene maloniausias iš visų masažo rūšių. Jis atpalaiduoja, šalina nuovargį, gerina miegą ir teigiamai veikia visą organizmą. Tad mes tikrai atsipalaidavome.

Sugrįžę į Anykščius, aplankėme Koplyčioje eksponuojamą iš Anykščių krašto kilusio dailininko Jono Rimšos darbų parodą „Gyvenimas klajonėse“, skirtą dailininko 120-osiom gimimo metinėms.

Nėra lietuvio, kuris būtų taip išgarsinęs savo tėvynę svetur, kaip dailininkas Jonas Rimša (1903-1978). Apžiūrėję unikalius dailės kūrinius, trumpam nusikėlėme į Pietų Ameriką, žiūrėdami 10 min. trukmės virtualios realybės filmą, pagal dailininko kūrybą. Mes sužavėti, verta visiems aplankyti!

 

 

 

 

3 komentarai

  1. O kodėl visažinė Marijona nedalyvavo ? Ar patarėjas neleido ?

  2. Stase, o kodėl Jūs nedalyvavote?

  3. o kodėl be antrų pusių?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.