Anykščių rajono taryba – „trečiame ešelone“

Likus mažiau nei metams iki 2023 m. savivaldybių tarybų narių rinkimų Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) išanalizavo Lietuvos savivaldybių tarybų narių kaitos duomenis ir parengė apžvalgą.

Per trejų metų laikotarpį įvairiose Lietuvos savivaldybėse pasikeitė 225 savivaldybių tarybų nariai. Šiuo metu 60-yje Lietuvos savivaldybių iš viso dirba 1502 savivaldybių tarybų nariai įskaitant merus.

Dažniausiai nariai patys kreipiasi į VRK ir atsisako mandato dėl nesuderinamų pareigų su savivaldybės tarybos nario darbu. Ši priežastis yra dažniausiai įvardijama nariui išreiškus norą palikti tarybą. Tokių atvejų yra fiksuota 50,67 proc.

17,78 proc. savivaldybių tarybų narių atsisakė mandato dėl asmeninių priežasčių, o 12,44 proc. narių įgaliojimai nutrūko juos išrinkus į Seimą.

Per trejus metus pasitaikė atvejų, kai VRK nutraukė savivaldybių tarybų narių įgaliojimus anksčiau termino  narių mirties atveju (7,11 proc.).

Per trejų metų laikotarpį VRK dažniausiai svarstė Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narių mandatų netekimo klausimus. Šioje Lietuvoje daugiausiai narių turinčioje savivaldybėje nuo 2019 m. pasikeitė 17 tarybos narių.

Biržuose ir Šilalėje keitėsi po 10 narių, Mažeikiuose, Rokiškyje ir Telšiuose – po 9, o Anykščių, Kėdainiuose ir Kelmės savivaldybėse – po 7 tarybų narius.

Nuo 2019 m. savivaldybių tarybų narių rinkimų Alytaus, Kupiškio ir Vilniaus rajonų savivaldybėse nepasikeitė nė vienas narys. Šiose savivaldybėje liko dirbti tie patys nariai, kuriuos prieš trejus metus išrinko rinkėjai.

3 komentarai

  1. Anykščių rajono tarybos nariai, išrinkti pagal vienokios politinės partijos sąrašą dar be to kadencijos metu pakeitė politinės partijos priklausomumą ir nebėra žinios kam atstovaują-ar rinkėjams ar naujai politinei organizacijai ir jos steigėjų interesams. Nėra ten daugumos tokių, kurie išrinkti kaip politikos lyderiai, kuriems patikėta rinkėjų valia.

    • Nieko naujo. Komunistas politinis kalinys pateko kaip liberalas, tada palaikė nieko bendro su karbauskiu neturinčią Gretą, tapo komitetčiku, Seimo rinkimuose sudalyvavo, kaip Kirkilo partijos narys ir galų gale tapo valstiečiu. Kiek kartų pakeitė skurą per 7 metus? Pažiūrėjus į socialinio tinklo paskyrą tuoj bus lenku.

  2. Yra šitame būryje tokie „politikai“ kurie iškarto žinojo, kad astsisakis mandato, kaip tik susitvarkys darbo vietą ur tarnybinį postą…

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.