Anykščių rajone fiksuota mirtis nuo erkių sukeliamos ligos

Praeitą savaitę buvo sudarytas sergamumo erkių pernešamomis ligomis žemėlapis. Jame sužymėtos vietovės, kur žmonės susirgo. Anykščių rajonas pasižymi žemėlapyje susirgimų fiksavimo gausa.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), kuris renka epidemiologinę statistiką nurodo, kad šį pavasarį Lietuvoje erkinis encefalitas jau pareikalavo žmonių gyvybių – iki vasaros pradžios fiksuotos 3 mirtys nuo šios infekcijos, vienas atvejis registruotas Anykščių rajone, du – Vilniaus rajono savivaldybėje. Pranešime teigiama, kad asmenys priklausė 76–88 m. amžiaus grupei, sirgo gretutinėmis ligomis. 

Pasak medikų, kuo vyresnis žmogus, tuo sunkiau serga erkiniu encefalitu. Kur užsikrėtė Anykščių rajone miręs asmuo nenurodoma, tačiau erkių sukeliamų ligų žemėlapyje krinta į akis, kad erkiniu encefalitu žmonės dažniausiai užsikrėsdavo miškuose apie Debeikius ir Svėdasus.

5 komentarai

  1. Zosė de la' Antosė :)

    Taigi seniausiai yra skiepai nuo erkinio encefalito ! Pasiskiepyk ir gyvenki! Kas trukdo?

  2. Žinoma, Putinas kaltas, kad tu durnas!

    • Tame tikra prasme kaltas putlerio fašistinis KGB režimas. Kiek milijonų dolerių buvo mesta iš KGB tam, kad sukelti antivakserių judėjimą? Apie 60. Neskaičiuojant lėšų, kurios buvo skiriamos Peterburgo trolių fabrikui.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.