Anykščių buhalterės užsispyrusios


Anykščių savivaldybės tarybos posėdyje bene daugiausiai diskusijų buvo dėl rašto, kurį pakomentavo savivaldybės kontrolierius Artūras Juozas Lakačiauskas. Ypač daug diskutuota apie 187 tūkstančius kainavusią apskaitos programą, kurią supeikė ja besinaudojusieji.

„Visos savivaldybės įstaigos turi dirbti vienoje finansinėje sistemoje. Su UAB „Alna“ buvo sudaryta sutartis 187,6 tūkstančiams eurų, birželio pirma sutartis pasibaigė“, -sakė A.J.Lakačauskas.
Apklausus įmones, paaiškėjo daug programos trūkumų. Savivaldybės kontrolierius paviešino problemas pagal atsiliepimus iš savivaldybės įmonių: 2011 metų sistema yra sena ir 10 metų netobulinta, sistema pastoviai stringa, aiškinama, kad per brangu programą modernizuoti, labai daug rankinio darbo, konsultantai atsako tik po kelių dienų, brangus konsultavimas – 90 eurų valandai, sistema nepritaikyta mokykloms, darželiams darbo laikui apskaičiuoti, mitybos modulis nepritaikytas darželiams ir t.t.

„Tai tokios pagrindinės problemos“, – sakė A.J.Lakačauskas.
Liberalas Mindaugas Sargūnas paklausė, ar nebendrauta su programos kūrėjais, nes dažnai kalta ne programa, o vartotojai. „Mes tik konstatavom, kad neišeina dirbti“, – sakė kontrolierius.


Buvęs vicemeras socialdemokratas Dainius Žiogelis sakė, kad praeitoj kadencijoj ne kartą teko dėl šios programos kalbėtis. Jo teigimu, kalta ne programa, o buhalterės, kurios nesugeba dirbti. „Savivaldybė jau 10 metų dirba su šita programa. Vienos mokyklos 70 metų buhalterė su šita programa pradėjo dirbti ir po metų dirbo puikiausiai, o trisdešimtmetėms niekaip nesisekė ir jos viską darė, kad parašytų jums tokius atsakymus. Čia vos ne vaginimas, kad kažkas už 180 pripirko nesąmonių. Su šita programa dirba vyriausybinės įstaigos, o štai mažų įstaigėlių, kur buhalterė pripratusi pieštuku ir ekseliu… Mano toks siūlymas – Kontrolės komitetas galėtų šitą klausimą išanalizuoti, nes čia labai blogai, išeina, kad nupirko seną dalyką, kuris neveikia“, – sakė D.Žiogelis.

„Dainiui galiu pasakyti, kad kiek man aiškino, kad tik dvi savivaldybės dirba su šia programa –Anykščiai ir Rokiškis“,- pasakė meras Kęstutis Tubis.
„Dėl mūsų administracijos, tai iždas irgi ne su ta programa apskaita vykdoma“, – papildė A.J.Lakačauskas, kad net savivaldybė pilnai šia programa nesinaudojo.
„Kai kurios buhalterės buvo tiesiog užsispyrusios ir nesimokė. Jas geranoriškai konsultuodavo, bet jei žmogus nenori dirbti su programa…“ pasisakė buvęs meras Sigutis Obelevičius. „Valstietis“ Audrius Vasiliauskas klausė buvusio mero apie darbo kultūrą, kaip čia išeina, kad kas nori dirba, kas nori ne, į tai S.Obelevičius atsakė, jog turėtų komentuoti tų įstaigų vadovai, pas kuriuos dirba tos buhalterės.
Vis dėlto panašu, kad daug diskusijų sukėlusi ir brangiai biudžetui kainavusi programa bus ištyrinėta iki kito savivaldybės posėdžio, D.Žiogelio pasiūlymą palaikė ir Dominykas Tutkus („Vardan Lietuvos“).
Linas Bitvinskas

14 komentarų

 1. Apsimeta visos buhalterės nepakeičiamomis. Suprask be ju daugiau nėra kam dirbti

 2. Kriminalu kvepia

  Nesuprantu tokio bardako. Savivaldybė paskyrė pinigus ir nusiplovė…

 3. Svedasu Jadze

  Ašei girdėjau tokių šnekų, kad tik vienas tarybas narys gal jaučių auginimą prezidentas padabnai garodyjo kad raijkia padaryt vienų apsaiktas padalinį- kaip cechų, kur dirba apmokytas apsakaitas aperatares ir visus raikalingus duomenis suveda ir perkialia kitan skyriu pagl priklausamybį visų biudžetinių ir savivaldybes viešųjų istaigų. Teip kaip fermai melžėjas ar vištydėj kiaušinių rinkėjas, a ne kaip dabar kožnoj vištidėjė kur 6 vištas po 3 buhalteres laikyt, kures keušinių nenori perėt, a tik įstaigų direktoršom padeda šakar makar plunksnas pūkais pavers, visokius tubingus pirkt ir už bilietus gaunamų grynūjū pinigū apskaiton nenunešt. Gal ažutat ir nuostaliai rodami pa auditą?

 4. Savivaldybė 10 metų sėkmingai dirba šia apskaitos programa, bet audito ataskaitoje rašoma: „konsoliduotoje finansinėje ataskaitoje yra ranka atliktų įrašų“ arba „tačiau dar yra klaidų, kurios taisomos rankinių įrašų pagalba“. Ar čia taip gražiau, ar darbuotojai aptingo, ar tikrai problemėlių yra?

 5. nei amfibija

  • savivaldybės nupirktas turtas, perduotas Komunaliniam ūkui stovi nenaudojamas. Jį reikia saugoti, prižiūrėti, remontuoti, kad nesurūdtu, o vandens telkinius šienauja kita, samdoma technika arba visai vandens telkinai nevalomi nuo augmenijos, kas buvo įsipareigota prieš rajono tarybą, perkant amfibiją .

 6. savivaldybėje nėra programos administratoriaus, tai pirkite kokią norit programą – neveiks.

 7. 2011 metais administracijos direktorius buvo kas? 2008–2011 m. ir 2011–2015 m. Anykščių raj. savivaldybės administracijos direktorius buvo KGB KAPITONAS.
  Viešuosius pirkimus kuravo pavaduotojas 2007–2011 ir 2011–2015 m. V. Patumsis užėmė Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo postą.

 8. O tie kurie čia giriat programą, bent buvote su ja susipažinę, pabandėte padirbėti. Pagal jus visos buhakterės tokio žemo lygio, kad dirba su pieštuku. Maniau, kad Žiogelis protingesnis, bet klystu. Kažkodėl programos su kuriomis dabar dirba buhalterės yra „įkandamos“ joms, o ši visoms jau ne. Įsigilinkite. Nekelkite vienos 70-etės buhalterės į aukštumas, tai netiesa, nedirba ji ir dar savarankiškai. Koks programos pirkėjų trumparegiškumas. Šlykštu skaityti ir žinoti kas gina šią programą. Ar gi ministerija su šia programa dirba, neklaidinkit, dirbama tenai su visai kita versija. Nebetikiu nei vienu. Kaip gaila, o tikėjau.

 9. Net ir be auditorių išvadų susiduriant su savivaldybės veikla ar/ir viešųjų paslaugų administravimu bei finansinės apskaitos vedimu yra matoma, kad darbas vyktomas kaip 2000-aisiais.
  Gaila rajono gyventojų, mokančių mokesčius dėl savivaldybės administracijos veiklos išlaikymo, kai jų vadovų truparegiškumas ir nevertinimas viduriniojo personalo darbo indėlio.
  Liberalai čia taio pat turi prisiimti atsakomybę, kad būdami valdančiųjų gretose neatkreipia dėmesio į esminius procesus ir administracijos vadovų, dirbančių pagal politinio pasitikėjimo stogą neatsakingumą prieš viešojo administravimo įstatymo nuostatų apibrėžimus ir mokesčių mokėtojus-gyvus visuomenės narius, o ne vištas ar bukus individus, kaio buvo išsiriaškiama net rajono spaudos organe iš viešųjų valdžios asmenų.

  • Pritariu jūsų nuomonei. Lengviausia apkaltinti ir pažeminti buhalterį, net nesigilinant į priežastis. Ypač žiauru, kad taip galvoja buvę rajono vadovai. Bet matyt jie bijo atsakomybės už balon išmestus pinigus, užtai drabstosi purvais.

 10. Noriu užtarti buhalteres… Tenka daug susidurti su programų naujovėmis. Žinoma išmokti galima norint, bet dažnai naujovės būna savo funkcionalumu labai nepatogios darbui. Girdėjau ir daug nusiskundimų iš dirbančių programomis ne tik buhalterinės apskaitos srityse. Tad gal meskim didelį akmenį į programų kūrėjų daržą,-o gal kuriam nors klius.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.