Anykščiai siekia tapti vienu pagrindinių šalies kurortų

Konkurse  „Išmanusis miestas 8“ dalyvaujanti Anykščių rajono savivaldybė siekia atnaujinti dar vieną Anykščių teritoriją. Šios užduoties ketina imtis architektas Dovydas Sirvydis.

„Anykščiai – tai miestas, esantis saugomoje Anykščių regioninio parko teritorijoje su nemaža dalimi kultūros paveldo objektų, gamtos ir urbanistinių paminklų. Tai – kurortinė teritorija. Pagrindinis miesto strateginis tikslas, prie kurio norėčiau prisidėti ir aš, – tapti vienu iš pagrindinių Lietuvos kurortų. Pasirinkta teritorija atrodė asmeniškai man pati patraukliausia ir įdomiausia. Iš vienos sklypo pusės miškingas upės slėnis su išraiškingu reljefu, o kitoje – rami gyvenamoji aplinka. Šis įdomus gamtos ir architektūros santykis mane labiausiai ir sudomino“, – teigia D. Sirvydis.

Galvodamas, kokie bus ateities mestai, architektas teigė, kad tai yra sunku prognozuoti, tačiau išreiškė savo viltis. „Tolimoji ateitis gali pakrypti į bet kurią pusę, o mes galime tik spėti ir nurodyti norimą kryptį. Tačiau norėčiau manyti, kad tai bus žalias, gyvas, „sustainabilus“ ir inovatyvus miestas. Būtent šiais aspektais dažniausiai vadovaujuosi savo kūryboje. Labai svarbu, kad architektūra „kalbėtųsi“ su aplinka. Projektuodami „sustainabilų“, žalią ir inovatyvų miestą, pageriname gyvenimo kokybę. Miestas tampa visavertis“, – kalbėjo D. Sirvydis.

Anot jo, išmanieji miestai turi turėti puikiai išvystytą transporto ir viešųjų erdvių infrastruktūrą.

„Tai „sveikas“ miestas, kuriame yra santykinai mažas triukšmo ir užterštumo lygis, funkcionaliai suplanuotos įvairių veiklų zonos, papildančios viena kitą. Miestas, kuriame tiek vietinis gyventojas, tiek miesto svečias jaučiasi patogiai ir saugiai. Tai galimybių miestas, kuris leidžia susikaupti darbui, kurti, tobulėti. Taip pat tradicijas saugantis miestas, puoselėjantis savo istoriją, paveldą, kurdamas išskirtinę tik šiam miestui būdingą tapatybę, telkiančią bendruomenes gyventi, kurti ir išsaugoti išskirtinį miesto veidą. Žalias, inovatyvus ir tvarus miestas. Tokiu miestu Anykščiai ne tik siekia, bet ir gali tapti“, – teigė jis.

D. Sirvydis atkleidė, kas jį įkvepia kurti: „Pastaruoju metu pradėjau daugiau domėtis Le Corbusier, Alvaro Alto, Kengo Kumos ir japoniška architektūra. Ypač sužavėjo Kengo Kuma. Architektas Kengo Kuma naudoja įvairias medžiagas, kad sukurtų ryšį su vietiniu kontekstu ir esamu projektu. Konstrukcinės sistemos, medžiagos ir įvairios formos yra eksponuojamos ir naudojamos architektūrinei koncepcijai, kuri suteikia architektūrinę vertę kiekvienam jo projektuotam pastatui. Šis architektas naudoja daug įvairių tvarių, darnių medžiagų kaip esminį komponentą, kuris gali pakeisti architektūrinę išraišką ar idėją nuo pat projektavimo etapų pradžios“, – teigė architektas.

Informacija iš https://structum.lt/

18 komentarų

 1. Tai „sveikas“ miestas, kuriame yra santykinai mažas triukšmo ir užterštumo lygis,ar po to jis toks bus? ponas,gal reiketu atsiklausti Anykstenu,ar jiems to reikia,o ne sugalvoti ir siauteti.

 2. vel kurem naujuosius vasiukus

 3. Karamba Bliamba !

  Jo jo, eilė investuotojų jau stovi statyti sanatorijas, gydyklas, kazino, restoranus ir visa kita, tik niekaip nesusitaria kuris iš jų pirmas pradės… 🙂 🙂 🙂 Žalieji siūlo padaryti Anykščius befejerverkiniu kurortu. Plyvite… nachui!!! 🙂

 4. Gal ir bus gerai… Pagyvensim pamatysim.. Tik nesodinkit invazinių liepų ir kur šokinėti vaikams prietaisų…. Yra, žiauriai nesveika…

 5. Papezėjo,kaip su šakėm per vandenį. Nei konkretumo,nei aiškumo. Nepasakė,ar bus kioskelių ir lazdų,kaip Tilto gatvėje. Turėtų būti,nes Gasiūnienė kitaip nederins projekto Ir spalvos turėtų būti niūrios.

 6. su 20 aukstu pastatai,vejo malunais, silicio plokstem, dideliu spinduliavimu, be vietos automobiliu dideliam srautui. Ar tie dangoraiziai tusti stoves, tik siaip kaip pavesis. Bus didziausias kurortas po 20 metu kai tie pensininksi ismirs, vadinsis Anyksciu vienkiemis

 7. Jau gana šalia autobusų stoties sukūrė betoninę negyvą erdvę su tabaluojančias pagaliais, .Gal ufonautų laukiam?Nebegriaukit miesto taip jį ,,kurdami,,

 8. Ramybes gatves sunu taka jau iki galo perkase atseit bus dviraciu takas.

  • Nesupranti miesto vizijos. Ten bus siuolaikiska atrakcija. Sunu sudu traiskymo dviraciu pramoga. Nemokamai.

   • ar ėjai kada šunų takų Canceli?! Tikriausiai ne… O, kad šunų taką suardo – gėda projektuotojams. Gražus gamtos kampelis buvo, kurį pamažins su savo takais. Čipuokite šunis ir kitus gyvūnus, bet jiems skirtą aplinką suniokos. Ir pasipils vaikų būriai, kurie po upelį duodasi ir mėto kas papuola.

 9. Liks tik pastatai Anikščiuos ir bus didelis hujortas lankitojams

 10. Na kol mūsų feisbukinis meras sėdės tai nieko gero ir nebus nebent savo „botanikos sodą“perkels į miesto centrą.Reikia naujų jaunų veidų,o ne nukvakėlių.Juk matom ,kad atvykėlių speciakistų neįsileidžia (kaip buvusio ligoninės vyr .gyd.Vasiliausko)reik dvakam vietas parūpint kol dar kojas pavelka.Teko apsilankyt Ukmergės ligoninėj pas specialistus.Fantastika kaip visur gražu,tvarkinga kokybiškomis medžiagomis padaryti remontai,gėlių grožis.Pagaliau veikia kavinė kur darbuotojai gali pavalgyti,o ne nešiotis maisto dėžutes į darbą.Mokytis tikrai yra ko iš kaimynų ,bet tik ne mūsų ..

 11. Kurorte tu kurorte, pirmiau prijuk prie centralizuotų tiklų visus šikančius į duobę.

 12. Norint tapti kurortiniu miestu, pirmiausia sutvarkykit pastatus “ vaiduoklius“, panaikinkit metalinius surudijusius suoliukus ir vietoj ju pastatykit grazius, pvz. kaip prie pasto, grazinkit i centra fontana ir suoliukus pakeiskit ir t.t.

 13. Norint tapti kurortu, neužteks apsitvarkyti tik centro p reikės truputėlį padirbėti, pradedant nuo buvusios ligonines link poilsio namų, o gal ten valdžios transportas ne pravažiuoja pėsčiomis tolokai gal jūs galit pažiūrėti kaip atrodo kurortai, norėtųsi pažiūrėti i kurortą sėkmės

 14. Narkomanų lietuvos miestu. ANYKSCIAI esate 7 metus išeiles top5 tarp vartotojų narkotinės medžiagas is visos Lietuvos. Sveikinu.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.