Anykščiai krinta iš turizmo žemėlapio?

Anykščiai jubiliejinėje parodoje ADVENTUR 2023 neturėjo savo stendo. Tai, kad Anykščiai, kaip turizmo kraštas, savęs nepristato parodoje, nustebino Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų Anykščių filialui atstovaujančią Sonatą Veršelienę, tačiau meras Sigutis Obelevičius tame neįžvelgia nieko blogo. Ilgai turizmo srityje dirbusios Kristinos Beinorytės (nuotraukoje) nuomone, dalyvavimas renginiuose negali būti chaotiškas. Reikia pastebėti, kad ir ateinančiuose rinkimuose kandidatai ir partijos savo programose žymiai mažiau dėmesio skiria turizmui. Artai reiškia, kad Anykščiai pamažu atsitraukia nuo siekio savo ateitį sieti su turizmu?

S.Veršelienė: „Nueita paprasčiausiu keliu – nieko nedaryti“

Savo nusistebėjimą turizmo sektoriaus pasyvumu  S.Veršelienė užrašė. „Vilniuje vyko pagrindinė Lietuvos turizmą pristatanti paroda ADVENTUR 2023. Bendravau su gausybe žmonių, dirbančių Lietuvos verslo bei turizmo sektoriuje, visi domėjosi ir klausinėjo, kaip šioje srityje sekasi Anykščiams. Nejauku pripažinti, bet turėjau išsisukinėti ar faktus kurti iš atminties, nes parodoje Anykščiai savęs nepristatė. Tik vėliau sužinojau, kad pagrindinis Anykščių rajono nedalyvavimo metinėje šalies turizmo parodoje argumentas buvo paprastas – neapsimoka.

Kokia prasme neapsimoka? Kas suskaičiavo patirtų išlaidų bei grąžos rajonui santykį, jei svaidosi tokiais argumentais? O jei ir pirminės salės ar stendų nuomos išlaidos galėjo pasirodyti nepagrįstai didelės, ar kas ieškojo alternatyvių, kūrybiškų Anykščių rajono pristatymo galimybių? Akivaizdu, kad šiais metais buvo nueita paprasčiausiu keliu – nieko nedaryti.

Dešimt metų šioje parodoje Anykščiai savo rajoną lankytojams pristatydavo įvairiausiais formatais. Visada būdavau šalia savo bendruomenės žmonių. Didžiavausi. Kaip ir kiti, skyriau savo laiką ir energiją reklamuodama, skelbdama gerą žinią apie mūsų Anykščių kraštą.

Šį kartą parodoje lankiausi kaip keliautoja ir verslo atstovė.

Gražu stebėti – savivaldybių stendai labai įvairūs, rajonai rado lėšų ir noro, skyrė laiką, pasitelkė kūrybiškumą, visi garsino savo kraštą, jo naujienas.

Galimybės pristatyti save buvo suteiktos pačios įvairiausios. Be stendų parodoje buvo galima dalyvauti daugybėje forumų, įmonių ir rajonų prisistatymuose, profesionalų moderuojamose diskusijose.

Jei kažkam kyla dvejonės apie parodų naudą ar nenaudą, diskutuokime. Negali juk vienas ar du žmonės kabinete nuspręsti, kas apsimoka ir kas neapsimoka rajonui. Nors ką gali žinoti, gal yra nupirkta dar viena kokia galimybių studija, gal ir buvo atliktas tyrimas, kuris įrodė, kad NEAPSIMOKA. Dabar panašu, kad tik norime vaisių, bet vaismedžio nesodiname“, – kiek ironizuodama rašė S.Veršelienė.

Mero nenustebino

Tuo tarpu Anykščių meras Sigutis Obelevičius sakė, kad tai, jog Anykščiai nebuvo pristatyti parodoje – visiškai natūralu ir jo nestebina. „Ta paroda liūdnai atrodo, išsigimsta, Lietuvos regionų stendai mažai lankomi, daugiau turizmo, kuris organizuoja išvykas į užsienį“, – teigė visiškai suprantantis sprendimą nedalyvauti S. Obelevičius.

Beje, meras pabrėžė, kad nedalyvavo ir kiti Utenos apskrities turizmo atstovai.

„Lankytojų mažai, labai liūdnai atrodo, jei lygintume su Knygų muge – gal kokiu trečdaliu mažiau. Natūralu, kad pasirinkta nedalyvauti. Klausiau apie tai Turizmo informacijos centro (TVIC), tai pasakė, jog ankstesniais metais Utenos apskrities TVIC rengdavo bendrą „Ežerų krašto“ stendą, bet šiemet nusprendė, kad neverta dalyvauti“, – sakė S.Obelevičius.

Mano, kad dalyvauti būtina

 Paklausėme buvusios Anykščių TVIC vadovės Kristinos Beinorytės, kokia jos nuomonė, ar anykštėnai turėjo dalyvauti, ar apseis ir be to.  „Manau, kad dalyvauti parodose, mugėse reikia ne fragmentiškai, o turėti strategiją, kaip ir kur pasirodyti. Apie save, t.y. savo rajoną, reikia skleisti žinią sistemingai.

Į parodas reikia važiuoti ne tik dėl siauros naudos, bet ir atsiminti, kad tai kvalifikacijos kėlimas –vyksta seminarai, forumai, pristatymai, galima pasižiūrėti, ką daro kiti rajonai, kaip jie kuria strategijas. Be to, atsiranda kontaktai ir t.t. Taip, metų pradžia toks laikas, kai žmonės labiau domisi užsienio kelionėmis, bet neužmezgus kontaktų su gidais, agentūromis, negalima tikėtis, kad atėjus vasarai turistai ims čia važiuoti“, – apie tai, kodėl, jos nuomone, verta dalyvauti, sakė K.Beinorytė.  

Ji, kaip S.Veršelienė, kalbėjo, kad galima paieškoti formos, kuri priimtina. „Mano nuomone,  dalyvavimas parodoje ADVENTUR bet kokia forma yra reikalingas. O kokią formą pasirinkti – prisistatyti stendu, dalyvauti su kitais ar tiesiog kaip dalyviui – čia jau biudžeto klausimas. Kiekvienas turi spręsti, ką sau gali leisti pagal biudžetą“, – sakė buvusi TVIC vadovė.

Linas Bitvinskas

19 komentarų

 1. Ar gerbiamas redaktorius nenori žinoti žurnalistinės etikos kodekso principų ir jų taikyti savo portale? Pateikdamas skaitytojams nagrinėjamą temą privalėtų informaciją surinkti iš įvairių nepriklausomų šaltinių, susijusių su diskutuojama tema. Beja, reikia pastebėti, kad nekalbinta esamoji TVIC vadovė, kuri, beja, yra gerbiamos mero oponentės politinio sąrašo narė ir pagrindinė savivaldybės turizmo politikos ir turizmo paslaugų informacijos vedlė. Ar aš klystu dėl TVIC įstaigos paskirties ir šios vadovės pareigų, bei politinės koalicijos?

 2. Petras Alijošius

  Gal ir O belevičiui daėjo, kad iš turizmo Anykščiuose nėra naudos.

 3. Labai nykus Adventuras šiemet. Žmonių nedaug. O Anykščiams puikiai atstovavo vyno gamykla su produkcija. Populiariausias stendas buvo parodoje.

 4. Nieko nuostabaus. Sausio 9 dienos DELFI straipsnyje, apie žiemos pramogas Lietuvoje, paminėti tokie rajonai kaip Klaipėda, Plungė, Jonava kuriuose sniegas retenybė, o apie Anykščius neužsiminta nei vienu sakiniu. Belieka suprasti, kad Anykščiuose jokių žiemos pramogų nėra.

  • Tema labai idomi,bet toks vaizdas,kad užsakomasis straipsnis prieš rinkimus į Gerb.Sonatos naudą.
   O kodėl nepakalbinote dabartinės turizmo dirėktorės? O išskyrėte buvusią,laikinas pareigas užėmusę? 2 žmonės už Sonatos poziciją ir 2 žmonės už mera,čia būtų teisingiausia. Jūs mielas žurnaliste gyvenate Anykščiuose ar Jums neidomi nuomonių iš daugiau žmonių? Ar ir čia žurnalistai apsuks straipsni taip kaip reikia o ne taip kaip ištikrųjų yra…

   • Čia gi privatus pletkininku laikraštis

    Kas moka, ape tū ir raša. Susmakėk ir ape tavi parašis nebūtu dalyku, kad auksa kalnu turi ir žmanėm vietaj givenima pasaku karalysti padarysi !

 5. O tai Beinorytė jau ne Tūbio draugė? Tūbys savo programoj rašė, kad nebesiorietuos į Anykščius, kaip į turistinį miestą

 6. Obelevičius gieda tą pačią giesmelę apie tai, ką daryti , kad nieko nedaryti. Jam geriau darbo metu savo rinkėjus svaiginti feisbukiniais žiedeliais ir žolelėmis. Nėra problemos, nes jos tarp žolelių nesimato . Vis tiek rinks jį pelkės varlės, ir kvarks garsiai apie sąraše surašytų vaikų nekaltumą… Politinė. ped….

 7. Gerbiama Kristina

  Ar narkotikų kaina priklauso nuo miesto statuso? T.y. ar kurorte galima parduoti brangiau, nei pramoniniame mieste?

 8. Koks dar turizmas???? Autobusai vos keli per diena teuzsuka i sita mirstanti miesteli. Jei ne like Kautros reisai is Kauno i Rokiski – tai Anyksciu autobusu stotis voratinkliais apsitrauktu.

  Turistai,kurie atvazinedavo autobusais jau iskart atkrenta – niekas nevaziuos su keliais persedimais.

  Sunaikini viesaji transporta – sunaikini miesta. Sunaikini miesta – sunaikini nora i ji atvykti.

 9. Devilstounas vienas is objektu kuris sutraukia daugiausia turistu

 10. Kodėl nedalyvavo Anykščių turizmo klasteris? Jie galėjo susiorganizuoti ir dalyvauti bei atstovauti Anykščius.

 11. Anykščiams parodoje deramai atstovavo Anykščių regioninio parko darbuotojai.

  • Anykštėnė

   matomai vardan valdžios poniai kandidatei galva apsisuko ir nesuprato ką ji pati ten veikia. Kai žmogus ne savo rogėse, tai ir į kelią nepataiko…

 12. Viska suprantantis!

  Turizmas mire kai atejo i valdžia Obelevičius! Gudoniene sedi ir nedirba nieko nes per vasra sunku pamatyt kazka apie Anykščius i ju turizma! O kiti sedi ir šmeiže ir galvoja kad nereikes už tai atsakyti? Gaila turizmo ir gaila valdzia,kad tokia isirinkome!

 13. Tikrai sarmata gyventi Anykščiuose. Nyku,liūdna,tamsu.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.