Anykščiai – ir vertėjų kraštas

Anykščių rajono savivaldybės L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriuje organizuota paroda „2024 – jubiliejiniai anykštėnių vertėjų metai“ kviečia miestelėnus ir svečius į neeilinę literatūrinę kelionę.

Paroda, skirta trijų iškilių anykštėnių vertėjų jubiliejams paminėti, veiks iki birželio 29 d. Joje eksponuojami vertėjų darbai bei supažindinama su jų pasiekimais ir įvertinimais.

Danguolė Žalytė-Steiblienė, mininti savo 65-metį, yra Lietuvos vertėjų sąjungos narė, verčianti iš anglų kalbos grožinę ir pažintinę literatūrą suaugusiems ir jaunimui. Jos darbų sąraše – enciklopediniai leidiniai ir meninė eseistika. 2007 m. Danguolė buvo apdovanota prestižine „Metų vertėjo krėslo“ premija už Salmano Rushdie romano „Klounas Šalimaras“ vertimą. Vertėjai buvo skirta ir Lietuvių PEN centro premija už sodrų bei adekvatų sudėtingo originalo teksto perteikimą.

Zita Marienė, švenčianti savo 75-metį, baigusi anglistikos studijas Rigos universitete, yra išvertusi daugybę knygų iš lenkų, anglų ir rusų kalbų. 2002 m. Zita buvo pirmoji, pelniusi kasmetinę vaikų ir jaunimo knygų vertėjų premiją už J. K. Rowling apysakų „Haris Poteris ir Paslapčių kambarys“ bei „Haris Poteris ir Azkabano kalinys“ vertimus. 2015 m. jos išverstas R. J. Palacio romanas „Stebuklas“ pelnė reikšmingiausio ir meniškiausio metų vertimo paaugliams apdovanojimą. 2016 m. Zita buvo apdovanota „Metų vertėjo krėslo“ premija už Anthony Doerrio romano „Neregimoji šviesa“ vertimą.

Dalia Dilytė-Staškevičienė, švenčianti savo 80-metį, yra Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos valdybos narė, garsėjanti savo darbais Antikos kultūros sklaidos srityje. 2006 m. Dalia buvo nominuota Nacionalinei Kultūros pažangos premijai. Vertėjai buvo skirta Lietuvos Vyriausybės kultūros ir meno premija (2011 m.) bei prestižinė vertėjų Šv. Jeronimo premija (2014 m.). Už monografiją „Kristijono Donelaičio pasakėčios“ ji buvo apdovanota Martyno Mažvydo premija. Už darbų ciklą „Kristijono Donelaičio tyrimai (2001–2015 m.)“ Daliai skirta Lietuvos mokslo premija, o 2019 m. ji buvo pagerbta Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugijos vardiniu auksiniu ženklu už indėlį populiarinant genealogiją ir heraldiką Lietuvoje.

Kviečiame visus apsilankyti parodoje ir susipažinti su šių talentingų vertėjų kūryba.

Audronė Berezauskienė

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.