Anykščiai atsisveikino su Žilvinu Pranu Smalsku (fotogalerija)

Sausio 12 dieną 14 valandą gedulinga procesija su menininko urna pajudėjo iš laidojimo namų į Šventosios pakrantę.


Čia, prie tilto per Šventąją, vyko atsisveikinimas. Pagerbti ryškios Anykščių asmenybės Žilvino Prano Smalsko susirinko keli šimtai žmonių, dalis jų ceremoniją stebėjo nuo tilto, kiti – nuo paminklo A. Baranauskui šlaito. Ceremoniją vedė ilgametė Ž.P. Smalsko partnerė teatre ir kultūrinėje veikloje Audronė Pajarskienė, kuri pažymėjo, kad visų pirma Ž. P. Smalskas buvo labai patikimas draugas visiems, kurie jį pažinojo. Jo eilėraščius skaitė režisierius Jonas Buziliauskas, o ansamblio „Vyriškas požiūris“ dainą pagal Ž. P. Smalsko žodžius sudainavo Robertas Raišelis.


Slėnyje buvo pastatyta gervės skulptūra, kuri per šią ceremoniją buvo sudeginta – daugelis velionio sukurtų skulptūrų taip pat buvo deginamos šioje vietoje. Po ceremonijos urna su Ž.P. Smalsko palaikais buvo išnešta į paskutinę kelionę po Anykščius. Buvo išneštos gėlės, kurias į laidotuves atnešė žmonės į vietas, kurios buvo svarbios pačiam Žilvinui. Gėlės padėtos prie A.Baranausko paminklo, prie paminklo „Laisvei“ ir prie paminklo jo draugams Galinai ir Vyteliui Germanavičiams.
Atsisveikinimas su Ž.P. Smalsko palaikais vyko privačioje ceremonijoje, kurioje dalyvavo tik šeimos nariai.

Linas Bitvinskas
Eglės Kaladytės ir redakcijos nuotraukos.

14 komentarų

 1. Neturi ka veikt žmonės mirė tai mirė koks da atsisveikinimas.

 2. Sudie. Geras buvo žmogus ir kūrybingas. Truks jo mieste.

 3. Gražus atsisveikinimas… Prasmingas ir jautrus.

 4. Anykštėnė

  Žmogus kuris gyveno sau ir su kiekvienu, žmogus kuris nebijojo klysti, nebijojo gyventi taip kaip norėjo, pilnas optimizmo, nutrūkgalviškų idėjų, šiek tiek velnių. Ne viskas pateisinama, bet kas neklysta tas negyveno. Lengvo kelio.

 5. kad geriems aktoriams kaukės kartais priauga, tampa antruoju veidu.

 6. Teip ir nesupratau, tai upen išbarste, ar in kapines palaidaja ? Tai kur tū skryniu padeja su pilanais ?

 7. Labai truks šio žmogaus 😥 Jo darbai ir kūryba išliks žmonių atmintyje.

 8. Ilsėkis ramybėja. Truks labai tokio žmogaus kaip jis 🖤

 9. Gražus atsisveikinimas. Pagarba kolegoms už paskutinį SUDIE ŽILVINUI. Miestas prisimins Žilviną Smalskų ilgus metus. Tai žmogus palikęs gilius pėdsakus savo kūrybos veiklose. Įleidęs šaknis tapo tikru anykštėnu! Labai gaila… Per anksti…

 10. Artimas iš jo gimtinės

  Labai didelis ačiu visiems už nuoširdžius komentarus, nes galvojau galbut perdėta kažkam pasirodys, bet poto pagalvojau taigi nieks tu žmoniu su automatais nesuvarė.
  Oi atsiprasau ,ačiu visiems kas atėjo pagerbti.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.