Andrijus Kokotiucha: „Mes visi nugalėsime“(video)

 Karas išblaškė Ukrainos kūrėjus. Lapkričio mėnesį Lietuvoje rezidavo ir lietuvišką tematiką savo kūrybai kaupė Ukrainos nuotykių romanų rašytojas 52 metų Andrijus Kokotiucha.

Ką tik 90-ąją knygą parašęs ir išleidęs A. Kokotiucha šiuo metu yra vienas produktyviausių nuotykių žanro istorinės prozos kūrėjų Ukrainoje. Vaikams ir suaugusiesiems ukrainiečių ir rusų kalbomis rašantis kūrėjas dar žinomas ir kaip kino filmų scenarijų rašytojas, ir kaip aktyviai dirbantis žurnalistas. Su juo iš anksto buvo sutarta: jis atvyks tik su sąlyga, jei tikrai turės progų pabendrauti su XX a. vidurio laisvės kovų Lietuvoje liudininkais, prisiliesti prie seniai prabėgusio laiko per autentiškus prisiminimus ar išlikusius daiktus, tą tolstantį laiką liudijančius.

Surengęs susitikimą rašytojas dalinosi Ukrainos aktualijomis, istorinėmis įžvalgomis ir ateities planais. Vaizdo įrašas – Mykolas Bitvinskas. Projektą „Iš pirmų lūpų“ iš dalies finansuoja Spaudos ir radijo ir televizijos rėmimo fondas. (Tautvydo Kontrimavičiaus nuotr.)

2 komentarai

  1. sVAJOTOJAS

  2. Katu nori nugalėt Apuokai ten

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.