Jaunasis politikas Ainius Strazdas fiksuoja neraminančią tendenciją – jau antras atvejis, kai Anykščių rajono taryba nepatvirtina komitetuose patvirtintos kandidatūros. Šį kartą buldozeriniu principu „valstiečių“ ir socialdemokratų balsai – prieš liberalą Mindaugą Sargūną (nuotraukoje). Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad praeitoje kadencijoje panašiai elgėsi ir liberalai, būdami valdančioje daugumoje. Publikuojame A. Strazdo nuomonę.
Paskutiniame Anykščių rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo balsuojama dėl Aplinkos apsaugos ir kaimo reikalų komiteto pirmininko patvirtinimo.
Aplinkos apsaugos ir kaimo reikalų komiteto viduje pirmininko pareigoms užimti buvo iškeltos dvi kandidatūros – liberalo Mindaugo Sargūno, kuris nuo kadencijos pradžios iki šiol eina šio komiteto pirmininko pavaduotojo pareigas, ir valstiečio Gedimino Kutkos.
Komiteto narių balsavimo metu balsų dauguma buvo M. Sargūno pusėje. Penktadienį vykusiame posėdyje Anykščių rajono taryba patvirtino komiteto balsavimo rezultatus, tačiau kai antrojo balsavimo metu reikėjo balsuoti už M. Sargūno, kaip komiteto pirmininko, patvirtinimą de facto veikianti valdančioji dauguma sutartinai balsavo prieš ir kandidatūra buvo atmesta.
Būtų įdomu išgirsti aiškius argumentus, dėl kurių M. Sargūno kandidatūra taryboje nebuvo patvirtinta, nors jis palaikymo sulaukė ne tik iš daugumos komiteto narių, bet ir savivaldybės administracijos darbuotojų, kurie komiteto balsavimo rezultatų patvirtinimą posėdžio salėje sutiko plojimais.
Susidaro toks įspūdis, kad valdantiesiems ambicijų demonstravimas yra aukščiau rajono gyventojų interesų. Tokie ir panašūs poelgiai nėra politiškai korektiški, tai vienas po kito suduodami smūgiai rajono tobulėjimo siekiui.
Kaip žinia, iš viso yra šeši komitetai, iš jų tik keturi šiuo metu turi pirmininkus (iš jų du priklauso de facto veikiančiai pozicijai ir du – opozicijai). Be aplinkos apsaugos ir kaimo reikalų komiteto pirmininko taipogi neturi socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos komitetas. Tai nėra sudėtingi procesai, reikalaujantys laiko, tai tiesiog politinio nebrandumo pavyzdys. Politiškai brandu ir rajono atžvilgiu atsakinga būtų pamynus principus surasti bendrą sutarimą ir likusius laisvus komitetus pozicijai ir opozicijai pasidalinti tarpusavyje, kad komitetai galėtų dirbti normalioje sudėtyje. Tuo labiau, kad taip ir buvo anksčiau – aplinkos apsaugos ir kaimo reikalų komitetui pirmininkavo opozicijos atstovas konservatorius Sigutis Obelevičius, o socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos – pozicijoje esančių socialdemokratų lyderis, vicemeras Dainius Žiogelis.
Ainius Strazdas
Merui nereikia tų, kurių negali valdyti. Toliau socdemų ir valstiečių kapela ten be nuomonės.
Čia ir vėl skaitosi, kad meras neturi daugumos? 😀 Balsavimai visai ką kitą rodo. Gal jau nebeapsimetinėkite , neskaniai labai atrodo.
Būtų įdomu išgirsti mero pasiteisinimą. Tikiuosi ko nors dar durnesnio, nei apie (ne)ėjimą į Purpurinį vakarą.
Sunkiai įsivaizduoju kvailesnį pasiaiškinimą, bet tikiuosi.
Žmogus naudojasi socialiniais tinklais, siunčia visoms moterytėms sveikinimus per gimtadienius, laikina ir komentuoja apie bet ką, bet susiprasti, kad galima pasidaryti albi – proto neužtenka ( arba neužtenka protingo patarėjo ). Nusipaveikslavai, kaip perki bilietus sau ir šeimai, paplatinai paskyroje, pakvietei ir kitus pirkti. Viskas – reklama, albi ir aplodismentai.
o į renginius eiti PRIVALU, kad reikia teisintis??? Tai bent…. Na, aš irgi nebuvau, bo jau pabodo tos pačios dainos a la „užtrauktukas“…
Kaip greitai vyrukai pamiršo, kaip metus laiko tyčiojosi iš valstiečių. Esat opozicijoje ir apsiraminkit. Aš ne už dabartinius, bet kada visi pradėsit dirbti Anykščių krašto žmonėms ir nustosit vieni iš kitų tyčiotis. Jūs tik protingi, o kas jus rinko tai runkeliai. Ar to tikėjosi iš jūsų visų rinkėjai?
Gal žinote kokių nors politikos užkulisių? Gal kur nors baliavojant iš ko nors tyčiojosi, bet niekas neatsimena, kad buvo tyčiojamasi iš valstiečių.
Sveiki. Ar jūs patyčiomis laikote griežtą liberalų poziciją mero ir jo vadovaujamos politinės jėgos politikų atžvilgiu? Leiskite patikslinti, išreikšta pozicija buvo aiški – darbas koalicijoje su mero atstovaujama partija neįsivaizduojamas, todėl liberalai tęsėdami savo žodį rinkėjams po rinkimų ir pasiskelbė opozicine frakcija. Tiesa, niekur nebuvo kalbama, kad nereikia bendradarbiauti. Bendradarbiauti ne galima, o yra tiesiog būtina dėl rajono ir jo gyventojų interesų. Pozicija ir opozicija demokratinėje visuomenėje negali būti mirtini priešai, kurie turi stengtis sumenkinti ar netgi sunaikinti priešingą pusę. Toks požiūris tiesiog žalingas demokratiniams procesams ir tiesiogiai kenkia rajono pažangai. Pozicijoje ir opozicijoje esantys politikai – oponentai, kurių politinės nuostatos skiriasi, tačiau tai reiškia, kad abiems pusėms reikia jausti pagarbą rinkėjui ir kalbėtis, diskutuoti bei ieškoti kompromisų, o ne žaisti ambicijų žaidimus ir aklai blokuoti sprendimus. Gero vakaro!
Jeigu tik jaunesnis, iš karto blokuojamas. Kol seniai sedės valdžioje, kitaip ir nebus. Norit Anykščius kelti kaip miestą, reikia kordinaliai keisti mąstymą mero komandai. Tai ką jie daro… šis traukinys jau nuvažiavo. Kituose rinkimuose bus politiniai lavonai, jeigu taip dirbs kaip iki dabar.
Vaikščiojantis lavonai jau dabar.
Dainiau, o kaip Tavo socdemai? Kai kuriu pazadu sunku laikytis. Truksta vieno balso, Tau Dainiau jo nepritruko. Atmink tai.
Mano galva politikai atsakingai ir kryptingai dirbdami gali pasiekti rezultatų ir nebūdami valdančiuosius postuose.
Valdantčių postų skaičius tik partijos reitingams kelti naudojami rodikliai, o ne rinkėjų ir rajono naudai.
Iš jaunųjų politikų Anykščiuose norėtųsi išgirsti realių darbo pasiūlymu vykdančiai valdžiai ir nuo jos priklausomiems sprendimams priimti visų tarybos narių atžvilgiu.
Kai jaunų politikų realūs pasiūlymai pradėjo pasiekti anykštėnų ausis, kai rajono gyventojai pamatė, kad galima siūlyti ne dėl partijų reitingų, o dėl gyventojų naudos, TAI IŠ KARTO PRASIDĖJO pigiai politikuojančio mero puolimas ir persekiojimas.
dėk faktus , o ne pletkus. Kur ir kas seka ir persekioja? Laisvoje valstybėje už persiakojimą ir dar iš valdžios pareigūnų pusės gali būti ir teisminis ginčas.
Kas dėl politikavimo kainos-tai čia reikia visų rinkėjų vertinimo kieno politika brangesnė.
Dėja, Lietuva yra neįgali susitvarkyti su persekiotojais, tau gali daryti spaudimą, tave persekioti, gadinti tavo turtą ir jie yra nebaudžiami, net dabar viešos istorijos garsių Lietuvos asmenų tai įrodo.
O Anykščiuose jaunimui yra visisškai užkirstas kelias kažką daryti, valdo dabar tik visi tiek kurie sėdi jau šimtą metų savo šiltose kėdėse ir nieko negeba daryti vardan Anykščių žmonių, viska daro sau ir sau. Toliau šildo vietas savo artimiesiems arba stiprina kelius į seimą, nes ant Anykščių daugeliui yra nusišikti. Viskas naikinama uždaroma, atrodytu, kad gyvena su posakiu „po manęs nors ir tvanas“