Keli šimtai dalyvių nutiesė gyvąją grandinę (fotogalerija)

Spalio 6 dieną, sekmadienį keli šimtai žmonių susikibo į gyvąją grandinę Šimonių girioje ant Mikierių-Inkūnų tilto per Šventąją Anykščių rajone.

Ši akcija buvo skirta atkreipti dėmesį į Šimonių girioje vykdomus kirtimus. Organizatoriai nuo 13 valandos  siūlė pasinerti į  „Miško maudynes Šimonių girioje“, 14 val. Inkūnų bažnyčioje vyko šv. Mišios., o 15 valandą  –  gyvoji grandinė. Viena iš „Išsaugokime Šimonių girią“  iniciatyvinės grupės narių Simona Vaitkutė „Nykščiams“ sakė, kad akcija pavyko.  „Buvo keli šimtai dalyvių, geri įspūdžiai, atvyko tiek vietiniai žmonės, tiek iš Vilniaus, Panevėžio, kitų miestų. Buvo gera pasikalbėti, parodėme, kad mums svarbu“, – pasakojo S. Vaitkutė.

„Akciją surengėm spontaniškai, vos per savaitę, nes dabar toks metas, kai  žmonės dar gali atvažiuot, nes vėliau bus šalta.“, – sakė S. Vaitkutė.

Daug kur pasaulyje gyvenusi ir dirbusi S. Vaitkutė tvirtina, kad tai nėra tik Lietuvos problema. „Tokie dalykai vyksta visame pasaulyje, tai didžiulė problema, kurios dar nesuvokiame, esame  krizinėje situacijoje ir tai atsilieps įvairioms sritims. Sakykim, žemės ūkis jau dabar jaučia klimato pokyčio poveikį“, – apie tai, kad nuo žmonių sąmoningumo ekologijos srityje daug kas priklausys kalbėjo S. Vaitkutė. ( Kazio Morkūno nuotraukos)

Akcijos dalyviai surinko parašus ir kreipsis į institucijas. Reportažą apie gyvąją grandinę turėtų parodyti ir LRT televizija per „Panoramą“.

Linas BITVINSKAS

16 komentarų

 1. Geriau butu sodine per ta laika

 2. Noriu žinoti

  Morkūnas dalyvavo miško kirtėjo Tubio sąraše. Ar žmogus atsivertė?

 3. Grazi iniciatyva. Miskai kertami be atodairos. Dar keli metai ir liks „…pakalnes nuplike“. Liudna, bet viska valdo pinigai.

  • Liūdna? Kai kas tai jaučiasi aukščiau įstatymų,kai nori apriboti į teisę disponuoti savo nuosavybę, liūdna, kad prisidengiant kilniais tikslais tėra norima išsaugot savo NT vertė, liūdna tai, kad uždraudus dirbt su mišku mokėsim išmokas visi miškų savininkams, liūdna kad nebegalės pencininkam kelt pensijų liūdna, kad jie nemoka mokesčių liūdna, kad žmonėms ira meluojama, kad nesiklauso a miškininkystės mokslo darbuotojų kurie sako kad būtina sena išpjauta ir atsodinti nauja liūdna, kad čia žmonės tylli kur reikia reeeekt kol neissivaiksciojo Lietuva…

  • užjaučiu

   Kas tau taip sakė? Ostankino TV ar Justas Paleckis?

   • Kvazimodas

    ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
    Chebryte tokiais graudziais liudnais veidukais, kurie pasirodo gyvena Istatymineje Valstybeje. Kurie neskiria Simoniu girios biosfera valstybes saugoma teritorija ar misku ukio paskirties. Kurie jai atlikinetu tik misku valymo darbus, savo blondiniu prie palmiu nenusiveztu uz tokios kokybes medieno eksporta. Chebryte kuri pagrinde yra ne misku savininkai, o misku supirkejai, tam kad juos isnaikintu, save priskiria graudziais veidukais vos ne misku Sventosios dvasios valytoju bendrijai…

    Tie savininkai kurie ne vertelgos, savo miskus vis tik saugo. Gal kazkiek ir mazeja daugiau nei priklausytu valymo darbams, bet ne tokiais plemais, kaip tie, kurie atlieka pasirodo sventa misija Marijos zemeje su medienos eksportu.

 4. Kertami miškai ne prie5,10 metų nuo nepriklausomybės pradžios. Tokia buvo ir yra politika. Geriau vėliau negu niekad,
  žmonės pradeda mastyti. Tik vienas klausimas kodėl nėra įstatymo miško atsodinimui ir griežto. Pradeda žmonės mastyti ir bruzdėti manau kažkada valdžia praregės.

  • Landsbergis išgriovė kolūkius ir miškus iškrito

   Prie ruso nekirto. Supratome. Prie ruso butus davė, siuntė į kurortus ir nekirto miško. Atgal į Rusiją.

 5. Mano nuosavybė – mano valia, ką noriu tą ir darau.

 6. kur tie „keli šimtai“?????? gal koks šimtelis ir susrinko…

 7. But susirinkęs simtelis, but paraše tukstantis

 8. Sveiki, perku senus nenaudojamus automobilius. Eksportas i rytus 864355523

 9. Ačiū už naudingą informaciją

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.