Žvejų gatvės gyventojas Rimantas Vanagas: „Jau prieš metus sakiau, kad daromas nusikaltimas“

Kilus sujudimui dėl dešiniojo Šventosios upės kranto tako, „Nykščiai“ teiravosi ilgamečio Žvejų gatvės gyventojo, rašytojo Rimanto Vanago, kaip reaguoja žmonės, matydami įrengimo darbus. Jis sakė, kad padėtis panaši kaip su Astravo atomine elektrine – šaukštai po pietų.

„Aš jau prieš metus sakiau, kad daromas nusikaltimas, bet tada manim netikėjo, jog taip gali sudarkyti kraštovaizdį. Niekas nemanė, kad taip gali būti, o dabar bėgioja, kumščiais mojuoja“, – sakė R. Vanagas.
Name ant Šventosios upės gyvenantis R. Vanagas sakė, kad iškilo grėsmė nepatekti prie upės ir stebisi, kad negi vietos gyventojams teks lipti per tvoras. „Tai yra mūsų paupys, ir juridiškai taip buvo, kol valdžia nepaėmė. Po to neleido tvarkyti, negalėjome net šakos nupjauti, o valdžia 50 metų nieko nedarė. Mes, vietiniai gyventojai, žinome kur, kodėl ir koks medis pasodintas.  Ir štai dabar toks drastiškas pertvarkymas – betonas, tvoros, medžių kirtimas“, – stebėjosi R. Vanagas.
Jis kalbėjo, kad ne tik daug didelių medžių nukirsta, tačiau dar nemažai ir sužalota. „Tiesdami komunikacijas nukapojo medžiams šaknis. Aš manau, kad dar pasimatys, ar tie medžiai išgyvens“, – kalbėjo R.Vanagas.
Pasak rašytojo, apmaudžiausia, kad viskas daroma atvirkščiai. „Mes laukėme gatvės rekonstrukcijos – šaligatvių, apšvietimo, naujos gatvės dangos, tačiau takas tiesiamas, o gatvės rekonstrukcija dar neprasidėjo“, – sakė R. Vanagas.
Rašytojo įsitikinimu, pats toks takas kertasi su žalio ir lėto miesto statusu, kurio siekia Anykščiai. „Manau, kad tie betoniniai tako statiniai yra neadekvatūs šiam trapiam ir žaliam paupio kraštovaizdžiui“, – sakė R. Vanagas.
Linas BITVINSKAS

P.S. Leidžiama šią publikaciją, kaip ir kitas “Šilelio” ir “Nykščių” medžiagas,  naudoti ruošiant publikacijas “vienintelei rajono žiniasklaidai”.

29 Komentarai

 1. Chi chi chi :)

  Jaučiu teks Vanagui persikelti gryčią iš Žvejų gatvės prie Peslių prūdo. 🙂

  • Cha cha cha ! Graudūs verksmai.

   Čia tas pats, kaip su Lajų taku. Irgi buvo ir siaubas, ir Anykščių šilelis nudžius, ir auros iš Anykščių išsilakstys, ir iš vis pasaulio pabaiga ateis… O kiek prakeiksmų bei pranašysčių dėl medinio tako palei upę buvo?
   Gražu bus kai sutvarkys. Ir nėra ko čia zysti!

 2. “neparašyta-nepadaryta”. Taip sako vokiečiai. Taigi, gerbiamas klasikas nieko nepadarė savo Anykščiams, nors galėjo.

 3. Kažkaip anykštėnams vis blogai kai pradedama ką nors daryti,o kai padaro tada tik džiaugiasi.Gerai ir čia bus tik turėkit kantrybės.

 4. pritariu komentarui “vokietis” nesigirdėjo darbų apart knygų rašymu,o dabar prakalbo. Nieko nemačiau prie kranto prisodinta tai,kad nepriėjote prie upės nes kriaušys didžiulis negi reikėjo laukti kada nuplaus. Viskas negerai,bet daryti nesinori.

 5. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Grudu komentatoriams siandien niekas nepapyle ar ka? Cip cip cip…..

  • O ką, Kvazi, pats nieko šiuo klausimu negali pakomentuoti, šioje srityje blauzdos per skystos. Šiaip tai bet kokia tema lengvai įkandama, o čia komentatorių pagalbos reikia šauktis: kva kva kvaaaaaaaaaaazi.

   • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
    Nebaigta projekta komentuoti? Ar apskritai procesa kai kulturine rase ne dviracius prie unikaliu landshaftu pritaiko, o landshaftus prie miesto tipo dviraciu….

    Realus dviratininkai traukiasi vis tolyn ir tolyn nuo jusu taku skirtu proletariatui. Jai nesinaudoja net dauguma SPA klientu. Jiems labiau tinka kol kas dar nesugadintas zveju takas palei upe link puntuko. 🙂

    O Kvazis kalba skirtingomis temomis tik tokio lygio, ka pagal Kvazimoda turetu zinoti kiekviena nors vidurini universalu issilavinima turinti asmenybe.

    Bet kai jau vadoveliuose feministes izvelgia pomidoru gresme. Ta nepykite brangutes.

    Ispedino mano meile jums
    Pomidorai nuvyto
    sandalai suplyso
    ir mums nepakeliui

    Turiu kaip indenas trauktis vis gilin ir gilin i miska nuo jusu ir jusu kulturiniu taku mazules. Si vasara pasistatysiu TIPI ir zinau kur, ir lai buna sviesus jums dangus be pomidoru…

 6. Dar vienas…. Paupė visų, dabar takas bus, ponui prieiti nebe taip patogu ir jau viskas blogai…. Daugumai žmonių manau bus viskas čia labai gerai, o bambekliai tegu bamba ir toliau….

  • Visų, senas komuniste, reiškia nė kieno. O gal norėjai pasakyti visų anykštėnų ir miesto svečių, piliečių, skant? Tada, vėl nepataikei, nes per tą sieną, anykštėnai gyvenantys anapus sienos, nepateks nei prie upės, nei prie tako. O jei Paupė ir takas visų, tai ir jų tuo pačiu, ar ne Anykštėne? Vadinasi pažeidžiami dalies anykštėnų interesai. ir ne tik tų iš Žvejų gatvės, bet ir iš Vienuolio, Šviesos ir kitų gatvių.

   • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
    O kai turistai negales patekti i jusu kiemus gamtiniu reikalu atlikineti dar laimingi busite.
    O as tai patenkintas, kad desine kranto puse bus ta proletarine MUSU. Gal vienintelis mane tenkinantis projektas…

    Kiek pastebejau i vakara, desiniajame krante maudytis ateina vienos is graziausiu Anyksciu miesto moteru. Nei kaip prieit, nei kaip pasaukt. Tipo pusiau privati teritorija. O dabar as turesiu pilna teise kaip MUSU teritorijos pilietis atlikinet su siomis damomis jautraus dvasinio bendravimo apeigas. Anksciau tam fizines galimybes buvo gana ribotos ir isskirtinai suteiktos, tik zveju gatves vyrams. Kuom jie nedekingai naudojosi 1:3 ar 1:4 santykiu. O dabar si neligybe gali buti nors kiek demokratiskai isspresta, net tokio kaip Kvazimodo naudai.

    • Kvazi, užrujojai? Prieš tai komentare rašei: nepykite brangutės, išpėdino meilė jums ir t.t. Dabar gi viskas apsivertė, gal viagros apsirijai? Tai tavo kieme turistai šika, an tiek jis apšiktas?

     • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
      Tai va… pamaniau kad dar vienas mano neisbandytas sansas. Bet sprendziant is siu damu, manau jos greitai apsiliuobs su manimi nurodydamos tam tikra judejimo krypti….

      Bet jei neisbandysiu sio savo paskutinio sanso, kaip paskutinio suvio, gi neuzmigsiu naktimis savo TIPIJE vis galvosiu ir galvosiu. Tai geriau but nusautam skersai garsiojo tako kilnios damos, nei gyvent nezinomybeje visa likusi savo vargana Kvazimodiska gyvenima TIPIJE :/.

      Juk jus suprantate mane, ne tiesa? 🙂
      ______________________________________
      O kaip sprest sia problema as nezinau. TIESIOG NEZINAU. Takas is ties eina salia gyventoju namu ir kaip tai sprest as NEZINAU. O jus manes klausiate as ir atsakau tas kas man aktualu.

      Man asmeniskai tiktu geriau tvora kuo aukstesne, nei po langais smizinejantis turistai. Bet as ne sios gatves gyventojas ir negaliu uz juos spresti. As galiu tik issakyti savo nuomone apie Zveju gatves moteris.

     • ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
      O jus Sarka visame kame taip prisitaikiusi diskriminuoti zmones pagal kalbos stiliu? Tai turetumet but taip pat prie tos “kulturelos”. Su vienais ponais vienaip kalbeti, su tokiais kaip Kvazimodas kitaip. O kur kulturos damos, ten ir turizmas. Tai norite tik kulturintis be pasekmiu 🙂

      Kazkaip ne “kulturingieji” savo benravimo stiliuko nekaitalioja pagal aplinkybes. Ypac man patinka kai tos kulturingosios damos kuno kalba ir pantonima ivaldziusios. Fuiiiiiiiii Feeeeeeee koks cia joms ne lygis 🙂

 7. Gal reiktų įsiklausyk,kai Vanagas kalba, jis ten visą gyvenimą gyvena, kas jau kas o jis daug padarė, kaad Anykščiai skambėtų.

 8. “Musu paupys” ar ne per naglas pareiskimas? Atsirado mat upes valdovai. Upe visu o ne keliu naglu personu kuriu darzai baigiasi ties paupiu. Sukilo pries galiojancius istatymus,kad turi buti paliktas praejimas paupiu ar paezere. Vat butent ta praejima ir daro per tuos visus sabakstynus.

  • Avies galva, kai pastatys sieną, tai ir nebus priėjimo prie upės.

   • Sarku bukumui nera ribu. Paziurek i taka kitoje upes puseje ir tada visi reke,subjauros krastovaizdi,nebus kaip prieiti prie upes. Ar atitvere tavo ta upe? Yra ir maudyklos ir priejimai geriausiose vietose. Aisku gal ten ties tavo darzu priejimo neliks(labai tikiuosi) bet upes niekas tikrai nepavogs,nebent tik is taves(labai tikiuosi).

 9. Tik už tai kad paupės,paežerės būtų visiems prieinamos,o ne tiems kurie įsikūrę poilsiavietes arba pasistatę namus ir ne va jo teritorija iki vandens telkinio .

 10. Visur yra sažine. Čia irgi. Kam kalbet o Vanagui tylet. Prieš metus nieko nesake, nes drebėjo prieš Tubi. Sėdėjo ir tyĺėjo. Apie viska tylėjo. Sarmata

 11. Vaje, iškilo grėsmė prie upės prieiti! Priprate visi gyvenantys prie upės šeimyninkauti kaip savo kieme…Ar ne per daug sau leidžiate, upė priklauso visiems gyventojams ir visi turi teisę prie jos prieiti. Labai geras projektas!

 12. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Man toks vaizdas, kad tulam Anykstenui labai gerai, kai kitiems blogai. Nors jusu gricios ir kiemai isblizginti kaip svetoriai o ant kaklu uzsimauksline tas plastmasines makaules , kame plastmase visa kame kame jos gali buti, jusu sielose raitosi gyvates ir savartynai. Ale kad tik loti vieni ant kitu.

  Niekad ten nebuvo niekam uzdrausta prieiti prie upes desiniajame krante ir jokiu tvoru iki tol nebuvo, ka jus cia giedat…. Ten tik kelios gricios yra anapus Zveju gatves puses i sventosios puse. Neporiniai numeriai iki 9 pacioje pradzioje prie tilto. Ir tai sklypai ne iki sventosios ir lengvai prieinami prie upes.

  Zveju gatves visu sklypu valdos tik iki gatves. Anapus jokiu valdu nera, nei jus buvote nei jus bandete ten prie upes prieit. Niekad ten niekas jokiu draudimu nedare. Iki pat karalienes liuno
  gali varyti ir varyti. Net tokiam kaip man niekas niekad nieko nera sakes ar priekaistaves. O mano snukelis daznai kur buna nemaloniai sutiktas. Zveju gatveje ten is ties truputi kitokie zmones gyvena. Nelojantis.

 13. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  O galima ir sprendima rasti. Irengti prie tu tvoru nusieleidimui prie maudyklu laiptukus. Kiek maciau mano aprasytos prakilniosios damos maudosi ten tik keliose vietose palei zveju gatve. Ir irengti vartelius su kokia ar kodine ar perbraukiama kortele spyna, skirta tik vietiniams.

  Ir avis sveika ir vilkas sotus? aaaaaaaaa?

 14. Verkiat mat,kad anksčiau negalėjot prieiti prie upės-juokas.O atėję ar surinkot nors vieną šiukšlę,ogal palikot po medeliu išgertą bambolį ar šiukšlę.Ir baikit burnoti ant rašytojo,nes jums tikrai iki jo kaip iki mėnulio.O paupės gamta tikrai nedera su betono sienomis ir akmenų užkardomis.Dar trūksta tik spygliuotos vielos viršuje.

 15. Vietinis nieko nematęs...

  Name ant Šventosios upės gyvenantis…??? Kur čia tas namas ant upės?

 16. apsaugok ir apšviesk visus šituos pavyduolius,kerštuolius ir nerandančius nieko daugiau gyvenime-tik negatyvą.Baisu kokie žmonės Anykščiuose.Šitoks gražumas miesto,o žmonių bjaurumas-reeeeetas.Tie kurie varot ant gerb.R.Vanago!!!!!-jums dar ne vieną hektarą žemės ap…t,kol padarysit del Anykščių tiek,kiek gerb.Rašytojas yra padaręs ir daro kiekvieną dieną,rašydamas,kurdamas Anykščiams ir apie Anykščius.Gerb.Rimantai,sekmės ir dar daug gražių darbų dėl Anykščių.Su didžiausia pagarba R.

 17. Betonuoja sieną,iš Vilniaus perkels Praveniškių kalėjimą.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.