Žvejų gatvės eismo saugumui – beveik 350 tūkstančių eurų

 

Anykščių miesto Žvejų gatvę pasieks investicijos, kurios leis užtikrinti eismo saugumą ir sutvarkyti apleistas teritorijas. “350 tūkstančių eurų, tai tik ta dalis, kuri leis užtikrinti eismo saugumą. Žvejų gatvės atnaujinimo projektas kainuos 1,7 milijono eurų, bet konkursas dar nepaskelbtas. Taigi, šios gatvės darbai gali kainuoti apie 2 milijonus eurų”, – sakė Anykščių mero pavaduotojas Dainius Žiogelis.

Kovo 31 dieną Anykščių rajono savivaldybės administracija ir viešoji įstaiga Centrinė projektų valdymo agentūra pasirašė projekto „Eismo sąlygų pagerinimas ir gyvenamosios aplinkos pasiekiamumo užtikrinimas, rekonstruojant Žvejų gatvę Anykščių mieste“ finansavimo sutartį.

Anykščių mieste esanti Žvejų gatvė yra vienintelė centrinės miesto dalies jungtis su dešiniajame Šventosios upės krante įsikūrusiu Ažupiečių mikrorajonu, dešinėje pusėje ribojasi su tankiai apgyvendintais privačių namų sklypais bei susikerta su įvažiavimais į daugiabučių namų kvartalą. Gatvės pradžioje įsikūrusi Anykščių autobusų stotis. Gatvė kompleksiškai susijusi su esamais ir naujai kuriamais miesto traukos centrais: šalia gatvės įrengta sveikatingumo trasa.

Priešais gatvę, ties sankryža su A. Vienuolio gatve, numatoma kompleksiškai atnaujinti apleistą teritoriją, esančią ties autobusų stotimi bei šalia Žvejų gatvės esančiose Tilto, Muziejaus ir Gegužės gatvių teritorijose, sutvarkyti šiose teritorijoje esančius pastatus.

Žvejų gatvės būklė neužtikrina saugaus eismo sąlygų: šaligatvių būklė neatitinka saugiam eismui keliamų reikalavimų, kai kuriose gatvės atkarpose jų visai nėra, esama gatvės infrastruktūra nepritaikyta dviratininkams, nėra tinkamo apšvietimo, kuris užtikrintų saugų eismą tamsiuoju paros metu.

Pagal pasirašytą finansavo sutartį numatoma bendra saugaus eismo priemonių diegimo projekto vertė 348 894,97 Eur, iš jų 296 560,72 Eur  (85 proc.) – Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos ir 52 334,25 Eur  (15 proc.) – Savivaldybės biudžeto lėšos.

NYKŠČIAI

6 Komentarai

  1. jai kaip VEJELISKIO km ,jokio saugumo nera zmonems o tik pavojus

  2. Gerai , kad bus tinkamas apsvietimas , dabar siltuoju metu laiku vakarais nesaugu Zveju g.pilna neblaiviu vyru ir moteru gulinejanciu prie upes ir besislaistanciu gatveje.

    • O tai kur policija, kad besivoliojanciu, dar ir per karantina, nesurenka? Ei, jus ten pilietiski zvejieciai, ko dabar nepiketuojate prie policijos rumu, kaip kad piketavote del pesciuju tako, bet tik kai tubio nebeliko?

  3. Va tik klausimas-kiek prie sio projekto asmeniskai prisideda gatves gyventojai(rasytojas, notare, imones savininkas)taip pat kiti individualiu namu savininkai,, kurie taip pat suinteresuoti siuo projektu. Gal tikslingiau miegamuosiuose rajonuose padidinti transporto priemoniu aiksteliu plota, kadangi masinos netelpa, pravaziavimo net spec.tarnyboms nera…

  4. O tai ar bus išasfaltuoti įvažiavimai išŽvejų gatvės prie A.Vienuolio g-vės daugiabučių namų ?Gatvę sutvarkysit ir vėl po lietaus visas žvyras bus plaunamas į Žvejų gatvę.

    • Jokiu problemu , susidekit pinigus , juk cia jusu problema , eina salia privaciu valdu , norit kad kazkas tai pasirupintu ,juk cia savo geroviai pasidarysit.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.