ŽOLINĖ NIŪRONYSE

Rugpjūčio mėn. 15 dieną nuo 11 valandos.
Arklio muziejus, Niūronių k., Anykščių r.

Arklio muziejuje jau daug metų gaivinamos ir puoselėjamos senosios kaimo tradicijos, rengiama Žolinės šventė. Žolinės šventadienį kviečiame įdomiai ir prasmingai praleisti laiką Niūronyse. Šventės posakis skamba įsakmiai: „Kas neateina per Žolinę, tas bus neturtingas visus metus!“. Šiais metais muziejaus lankytojai galės pabendrauti su žolininkais, pasiklausyti pasakojimo apie įvairių žolių gydomąsias savybes, kiekvienas susiriš savo Žolinių puokštę, o šventės viešnios Legų sodybos kieme galės pasimatuoti Žolinės suknelę. Mažieji arklių mylėtojai galės pajodinėti žirgeliu bei pažaisti senovinių žaidimų kiemelyje.

Ketvirtojo karpytojų suėjimo „Popierinis žirgelis“, šiemet vykusio rugpjūčio 9-12 d. pagrindinė tema – arklio darbai. Per keturias dienas dalyviai sukūrė nuostabių paveikslų, užuolaidėlių ir kt. darbų. Legų sodybos kieme lankytojų lauks ką tik pasibaigusio suėjimo karpinių paroda.

Prie drožėjų Jurgio Kazlausko ir Jono Tvardausko ekspozicijų klėtelės vyks susitikimas su kryždirbystės amato ir tradicijų tyrinėtoja dr. Jolanta Zabulyte. 13 ir 14 val. dr. J. Zabulytė supažindins su Anykščių krašto mažosios architektūros paminklais, jų statymo papročiais. Mokslininkės iniciatyva pastaraisiais metais Niūronių kaimas praturtėjo keturiomis XIX-XX a. Anykščių krašto sakralinių paminklų rekonstrukcijomis. Paskaitoje-ekskursijoje bus galima susipažinti su paminklų statymo vietomis ir tikslais, Anykščių krašto senųjų stogastulpių ir koplytstulpių formomis, šiandienine jų kaita.

Žolinės šventę vainikuos 15 val. Arklio muziejaus Striukų sodybos klojime vyksiantis Skiemonių miestelio teatro spektaklis „Kai atsarga daro gėdą“ (Kazys Binkis). Išgirdusi, kad Francijoje prasidėjo karas, ponia Krimslienė su vyru išleido visus pinigus: prisipirko įvairiausių, kaip vėliau paaiškėjo, visai nereikalingų daiktų, ir visiems daug juoko sukėlė. Režisierius – Gintautas Eimanavičius. Vaidina: Edita Ražanienė, Virginija Kučienė, Kęstutis Maleckas, Audronė Baškauskienė.

Žirginio sporto entuziastai visą dieną galės grožėtis Niūronių hipodrome vyksiančiomis tradicinėmis konkūrų varžybomis „Arklio muziejaus taurė – 2022“.

Į Niūronis kviečiame pasibūti, pasidalinti naujienomis, pasidžiaugti vasaros darbų sėkme!

Organizatoriai ir rėmėjai: A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus, Anykščių rajono savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba, Arklio muziejus.

2 komentarai

  1. Ar jums graži gėlė Canabis ?

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.