„Žalieji“ imasi ginti liepą

Lietuvos žaliųjų partijos Anykščių skyriaus vadovas Ainius Strazdas ėmėsi veiksmų, kai sužinojo, kad planuojama kirsti liepa. Medžio kirtimą, pasak A.Strazdo, sustabdė bardas Kazimieras Jakutis.

„Lietuvos žaliųjų partijos vardu šiandien oficialiai kreipiausi į Anykščių rajono savivaldybę dėl Gegužės g. ir Tilto g. sankirtoje esančiame pėsčiųjų take planuojamos kirsti ilgametės liepos su tikslu išsiaiškinti, ar atliekamiems darbams yra išduotas leidimas, jeigu jis išduotas – kodėl išduotas ir dėl kokių priežasčių būtina medį kirsti ir nebuvo ieškoma alternatyvų medžiui išsaugoti.

Kol nebus atsakyta į rūpimus klausimus ir įsitikinta atliekamų darbų pagrįstumu bei būtinybe Lietuvos žaliųjų partijos vardu paprašiau sustabdyti medžio kirtimo darbus.

Džiaugiuosi, kad pilietiški anykštėnai rūpinasi gamta ir kelia tokius klausimus. Asmeniškai norėčiau padėkoti Kazimierui Jakučiui, kurio atkaklumas sustabdė medžio kirtimo darbus, kai jie turėjo būti įvykdyti ir šią situaciją iškėlė į viešumą“, – rašo Ainius Strazdas.

14 komentarų

 1. Ji jokios gresmes saugumui nekelia , jeigu ir virstu tai i upes puse .

 2. Kažin ar tik garsiojo Kaziuko sklype nėra kažkaip mistiškai atsidūręs viešasis, senas ir jau sutriušęs pėsčųjų takas ir ar tik jis nesistengia padaryti viską, kad žmonės nuo gelžkelio juk nebesinaudotų ir nedrumstu jo ir šunelio ramybės. Kiek matau yra stengiamasi nutraukti tako rekontrukciją apsimetant senos papuvusios liepos saugojimu.

 3. Grynas anykštėnas

  Mano nuomone savivaldybės architektūros ir urbanistikos skyriuje nėra specialistų, turinčių vidinį sąmoningumą, kuris diktuotų sprendimų dėl brandžių medžių mieste išsaugojimo, vykdant gatvių ir takų rekonstrukcijos darbus, priėmimo rezultatą.
  Manytina, kad vadovaujamasi tik pelną kuriančiais projektais, pagrįstais išskirtinai tik materialinės naudos siekimu suinteresuotiems projekto vykdytojams.
  Čia politinėms organizacijoms verta pažvelgti plačiau ir aktyviau dalyvauti rekonstrukcijos ir tvarkymo projektų viešuose pristatymuose, bei atkreipti dėmesį į kitokių sprendimų paieškos galimybes.

 4. Užaugo medelis tvirtai įsikibęs šaknimis į žemę nors buvo pėsčiųjų stumdomas lenkiamas, o dabar kažkokie monstrai ji nori nužudyti, pažiūrėkit kokia gamtos įvairovė ir suprasit kad žemei šioi kiekvienas gyvis nori buti

  • Nereikalingas tas medžio puvėkas šalia pėsčiųjų tako,nes meďžio šaknys ant paviršiaus.Žiemos metu niekas sniego nuo tako ten nevalo,tai einant galima ir kojas išsinarinti,nes vieni nelygumai.Ar dar medžių maža pavirtusių?

 5. Nereikalingas tas medžio puvėkas šalia pėsčiųjų tako,nes meďžio šaknys ant paviršiaus.Žiemos metu niekas sniego nuo tako ten nevalo,tai einant galima ir kojas išsinarinti,nes vieni nelygumai.Ar dar medžių maža pavirtusių?

 6. Dar medžių maža tam bardui?,ar jis nemato,kad pėsčiųjų takas visas išvartytas nuo medžio šaknų,praeiti sunku žiemos metu-vieni nelygumai.

  • Svedasu Jadze

   ant tavys irgi yra nelygumai -ir nosis išsikyšusi kaip kaponelas kotas ir subinė, ale niekas daltą nesiūlo tavys na kojų nuverst … ir tik lovoj naudot 🙂

 7. Kairių žemės gal ten buvo, kur palikuonis negalėjo atsiimti. Ta, vieta stebuklingai atsidūrė ne savininkų rankose. Giminės iki šiol pergyvena.. Na įstatymai keičiami juk buvo greit. Minaretas ten kažkoks. Galbūt čia idealiai sąžininga….

 8. Žemetvarka pradės tirti tvoros atsiradimo faktą valstybinėje žemėje, prokuratūra pradės ginti viešą interesą dėl viešo pesčiųjų tako privatizavimo, o aplinkosauga – tvoros atsiradimą paupyje nepaliekant 5 metrų privalomo praėjimo paupiu visuomenei

 9. Aš nesuprantu tik vieno,
  Kokia galią turi tas ponas.
  Jei tai būtu eilinio žmogelio prašymas,būtų niekas ir negirdėję,o čia kas per monstras,gali valdyt visą Anykščių valdžią.
  Įdomu kaip čia bus.
  Medis trukdo takui,yra senas,ne jo žemėj,kokios čia jo galios gali būt.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.