„Žali lapai“ galės „skraidyti“

Vyriausybė patvirtino Kelių eismo taisyklių pakeitimus. Numatyta, kad baus pėsčiuosius už naudojimąsi telefonais pėsčiųjų perėjose ir bus padidintas greitis pradedantiems vairuotojams.
Kad ir pėstieji turi būti atidūs perėjose parodė praeitos savaitės eismo įvykis Anykščiuose (nuotraukoje), kai sunkiasvorė mašina nespėjo sustoti pėsčiajam staiga įžengus į perėją. Nuo šiol pėstieji, prieš įžengdami į važiuojamąją dalį ir eidami ja, „turi vengti bet kokių veiksmų“, kurie atitrauktų jų dėmesį nuo aplinkos ir eismo situacijos, įskaitant ir naudojimąsi mobiliojo ryšio priemonėmis. Bauda sieks iki 40 eurų.
Vairuotojai turės praleisti ne tik į perėją jau įžengusį keleivį, bet ir žengiantį arba prie važiuojamosios dalies krašto stovintį ir laukiantį pėsčiąjį. Tarp naujovių – draudimas vairuotojams įvažiuoti į pėsčiųjų perėją, kol pėstieji neišėjo iš jo užimamos eismo juostos.
Pakeitimai ir lenkiant dviratininkus. Nustatyta rekomendacija, kad vairuotojai, apvažiuodami ar lenkdami dviratininkus, paliktų bent 1 metro atstumą, jei važiuoja iki 50 km/h, ir 1,5 metro atstumą, jei greitis didesnis nei 50 km/val.

Pakeitimais numatyta didinti leistiną greitį pradedantiesiems vairuotojams arba dar tik besimokantiems vairuoti. Iki šiol leistinas greitis daugumoje kelių buvo 70 km/val. Nuo šiol jiems bus leidžiama važiuoti iki 100 km/val. greičiu magistralėse (buvo 90 km/val.), greitkeliuose – iki 90 km/val. greičiu, keliuose su asfalto ar betono danga – iki 80 km/val. greičiu, kituose keliuose – ne didesniu kaip 70 km/val. greičiu. Beje, leista greičiau važiuoti ir autobusams, krovininiams automobiliams greitkeliuose. Sakykim, mokykliniai autobusai galėjo važiuoti 70 km/val., tai dabar jie galėtų važiuoti 80 km/val.

2 Komentarai

  1. Įteisino žalelapių pažeidimus...

    Dauguma žalelapių ir taip greičio nesilaikydavo. Pavyzdžiui ,prie senų kapinių žiede padangas žviegina ,o išvaževę iš žiedo lekia Vilniaus gatve kaip iškastruoti. Šalia žiedo esančias pėsčiūjų perėjas jie apskritai ignoruoja .Net negalvok ,kad praleis netgi į ją įžengus. Dažnai einu link slėnio pasivaikščioti ,todėl tenka matyti.

  2. Visu pirma isejo ne staiga !!!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.