Žada versti iš posto anykštėnų pacientų ir gydytojų didžiausią priešą – A. Verygą

Šį rudenį Anykščių savivaldybės ligoninės vadovas Dalis Vaiginas kaip ir jo kolegos daugelyje šalies rajonų intensyviai ieško priešnuodžių „valstiečių“ ministro įsiviešpatavimui. Artėjant žiemai, pagalbos ranką medikams tiesia – Seimo opozicija.
Pastaruoju metu maištaujantys gydytojai klausia, kodėl nekeliami jų atlyginimai ir ruošiasi streikuoti, tuo tarpu Aurelijus Veryga dėl to kaltina ne save, o D. Vaiginą (Lietuvos ligoninių asociacijos vadovas) ir jo kolegas. Be to, pranešama, kad Anykščių rajone blogėja statistika dėl sunkiai pagydomos tuberkuliozės. Tuo tarpu A. Veryga – ir vėl kaltina D. Vaiginą bei panašius į jį kaip nieko nesugebančius organizatorius.
Beje, vyr. gydytojas bent jau siekia, kad Anykščių ligoninės kai kurie skyriai nebūtų uždaryti, jog nemažėtų finansavimas ir pan… O tam, kaip ir visur kur Lietuvoje praverčia lankstumas, išmanumas… Anykščių ligoninė kai kuriuos gydytojus prisivilioja vos vienai kitai algai, o tada atsisveikina, nes neišgali mokėti kiek normalesnių pinigų. O epizodinis gerų specialistų pasirodymas leidžia išsaugoti lovų skaičių ir net ištisus skyrius.
Jokios problemos kaip ir nebūtų, jei sunkių ligonių nebeatsirastų. Tačiau vien „tuberkuliozininkų“ iš Anykščių rajono į didmiesčius gabenama vis daugiau ir daugiau… Praėjusiais metais net 24. Sunkiai suserga ir vaikai… Kol kas skaudžiausių padarinių – išvengta.

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos pranešimas: liberalai po susitikimo su A. Veryga – mūšis bus
Vakar vyko partiečių inicijuotas opozicijos susitikimas su sveikatos apsaugos ministru A. Veryga. Susitikime dalyvavo Liberalų sąjūdžio, Socialdemokratų partijos bei „Tvarka ir Teisingumas“ frakcijų nariai.
Inicijuoti susitikimą su ministru paskatino visuomenės pasipiktinimas Sveikatos apsaugos ministerijos darbais ir priimamais ministro sprendimais. Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai taip pat negailėjo kritikos A. Verygai dėl tiesioginių pareigų neatlikimo. Planuojama su kitomis opozicinėmis frakcijomis pradėti interpeliacijos procedūrą.
Sveikatos apsaugos ministro darbas nė kiek neatsilieka nuo LVŽS moralės: drausti, o jei neklauso bausti.
Šią dieną sveikatos apsaugos sistemą galima apibūdinti dviem žodžiais – ažiotažas ir chaosas. Sveikatos apsaugos ministerijos priimami sprendimai nėra strategiški ir kelią sumaištį. A. Veryga akivaizdžiai nekontroliuoja situacijos ir nesugeba priimti tinkamų sprendimų.
Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas priminė, kad kai buvo pristatomas įstatymo projektas dėl vaistų kainų mažinimo, aiškinamajame rašte niekur nebuvo įrašyta ar paminėta problematika dėl receptinių ir nereceptinių vaistų. Šis chaosas įvyko kaip šalutinis poveikis, neįvertinus situacijos iš anksto.
„Aš gerai atsimenu, kai buvo pateiktas įstatymo projektas dėl slaptųjų pirkėjų, bet nebuvo nė karto keliama problema dėl receptinių vaistų. Tai efektas dėl receptinių vaistų kilo kaip šalutinis poveikis“, – sakė ministrui E. Gentvilas.

20 Komentarai

 1. Teisingas pavadinimas- anykštėnų pacientų. Labai blogai, kai meras nėra anykštėnas pacientas. Žmogus kurį gydosi spec. ligoninėje sunku suprasti anykštėnų pacientų norus.

 2. o kiek be dantu zmogeliai jau sypsotis bijo

 3. Nu va kva kva...

  Kad Nykščiai neatsidurtų teisme, siūlau pavadinime žodžius “didžiausią priešą” rašyti kabutėse. Juk Vaigino priešas nebūtinai yra anykštėnų priešas.

 4. Kodėl jis turėtų būti mano priešas? Kad judina seną sustabarėjusią tvarką, tiksliau betvarkę? Šaunus Ministras.

 5. Judina uzsistovejusi pasmirdusi vandeni.tai gerai.

 6. Teisus esate. Ministras nekenčiamas visų su kėdėmis suaugusių. Kaip gali kėsintis į vienvaldystę. Į betvarkę, kuri naudinga.

 7. Na, pagaliau, išmokite rašyti be klaidų.

 8. Priešai ir draugai

  Labai keistas straipsnio pavadinimas

 9. Geriau jau didžioji dalis Anykščių raj. gydytojų profesiškai pasitobulintų ir savo aroganciją bei visažinystės pojūtį susimažintų

 10. Blogiausia, kad kenčia tai pacientai…

 11. tai priešas ar draugas

 12. Tikriausiai, Veryga pajudino nepakeičiamus vadovus. Nejaugi, manot, kad iki šiol viskas buvo labai gerai – o, štai atėjo kažkoks durnelis Veryga ir nori viską sugriauti. Kuria vieta mastot?

 13. ja, judina vadovus, nes saviems reikia vietų…kuria vieta mastai???

 14. Nesuprantu prie čia pacientai, ar apklausą kas darė?

 15. Nesuprantu, prie ko čia medikai, ar apklausą kas darė?

 16. Kad tik patys neišvirstų iš kėdžių beversdami. Ar Veryga bus ar neveryga – politika bus ta pati, nes ne ministras ją nustatinėja.

 17. Koks šlykštus ir kiršinantis straipsnio pavadinimas. Nereikia šitaip.

 18. pridarė Anykščių ligoninei nuostolių, o dabar išmest. Ne! Tegul atlygina nuostolius.

 19. KIEK METŲ DAR VERYGA BUS TUO DIDŽIUOJU PRIEŠU? Labai pasenusios žinios.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.