Ypatingas sekmadienis visiems lietuviams

Vakar Vilniuje, Signatarų namuose, iškilmingos ceremonijos metu atidaryta Vasario 16-osios akto paroda. Ant jo – ir Anykščių krašto didžiavyrio Stepono Kairio parašas. Tačiau šiandien dėl laisvės anykštėnų nuomonės labai skirtingos ir panašu, kad gerokai daugiau tokių, kurie galvoja, kad kažkas dabartinėje Lietuvoje yra negerai.

Visą praėjusią savaitę anykštėnai turėjo galimybę portale Nykščiai.lt pareikšti nuomonę dėl savo laisvės. „Jei šiandien kaip prieš 27-erius metus tektų ginti Lietuvos laisvę, ar tautiečiai dar kartą  pasiaukotų?“, – tokį klausimą uždavėme savo skaitytojams. Deja, rezultatai nėra džiuginantys. Net  63 proc. respondentų pasirinko atsakymą – „Ne, nes paprasto žmogaus šioje šalyje niekas nevertina“.

Atsakymą – „Taip, nes kai reikia ypatingai susitelkti, lietuviai tampa vieningi“ pasirinko 24 proc. mūsų skaitytojų. Iš viso balsavo net pusė tūkstančio kraštiečių.

Besąlygiškai anykštėnai nepriklausomybę nuo Rusijos rėmė galbūt tik prieš tris dešimtmečius ir lygiai prieš šimtmetį.

„Prieš šimtą metų būtent čia, šiame pastate, gimė mūsų laisvė. 20 vyrų išdrįso paskelbti nepriklausomybę be jokių išlygų. Tai įkvėpė mus padaryti ir Kovo 11–ąją: be išlygų atkurti nepriklausomybę, – atidarydama parodą kalbėjo prezidentė Dalia Grybauskaitė. – Visada reikia drąsių žmonių ir drąsios tautos, kuri gali ginti, kovoti, atkovoti, išsaugoti ir, jeigu reikia, atkurti laisvę ir nepriklausomybę.“

Prezidentė padėkojo dokumentą pernai archyve Berlyne radusiam Vytauto Didžiojo universiteto profesoriui Liudui Mažyliui ir Vokietijai, perdavusiai dokumentą Lietuvai.

Visi parodos pirmieji lankytojai Pilies gatvėje tvirtino, jog tai bene įspūdingiausios akimirkos per visą gyvenimą. Lietuvoje vokiškai surašytas Nepriklausomybės aktas turėtų būti eksponuojamas mažiausiai penkerius metus. Jis yra Vokietijos nuosavybė.

7 Komentarai

  1. Susirūpinau

    Landsbergio ūgis 1m. 30 cm. ? Ar apsauginis 2m. 50 cm.

  2. Tai įkvėpė mus (vardas 70-čiai metų įslaptintas) padaryti jus …..sausyje.

  3. Apsiverkiau iš didelio džiaugsmo- pagaliau aktas Lietuvoje, tik reikia stipriai saugoti nes aplink rusai ir dar čigonai valkiojasi.Balsuosiu tik už konservatorius ir Grybauskaite, tik jie yra Lietuvos šviesa ir tiesa.

  4. Apsauginis praleido du komunistus ??

  5. man idomu ,ar si porele nera islaptintu sarasuose

  6. vokiečiai pavogė o dabar skolina 😀

  7. Geram. Klysti tamsta, čia tikriausiai bolševiko bei kg.. eksperimento pasekmė.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.