Vyks gyventojų susirinkimas dėl Anykščių miesto seniūnaitijų

Iki 2017 metų pabaigos Anykščių mieste turėtų atsirasti mažiausi administraciniai vienetai Lietuvoje – seniūnaitijos. Anykščių mieste planuojama steigti 6 seniūnaitijas: Janydžių, Centro, Ramybės, Jurzdiko, Ažupiečių ir Pušyno.

„Anykščių rajono seniūnijose veikiančios seniūnaitijos ne tik padeda rajono gyventojams spręsti aktualias problemas, bet ir prisideda prie aktyvaus bendruomeninio gyvenimo. Labai tikiuosi, kad jau šių metų pabaigoje suformuotų Anykščių miesto seniūnaitijų seniūnaičiai sėkmingai įsijungs į šiuos darbus“, – apie seniūnaitijų steigimą Anykščių mieste pasakojo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis.

Rytoj, lapkričio 14 d., 17.30 val. Anykščių miesto gyventojai kviečiami aktyviai dalyvauti susirinkime, kuriame bus pristatomos seniūnaitijų teritorijos, seniūnaičių funkcijos, kandidatų į seniūnaičius iškėlimo tvarka, rinkimų tvarka ir kiti klausimai apie seniūnaitijas. Susirinkime taip pat bus atsakyta į visus gyventojams iškilusius klausimus. Susirinkimas vyks Anykščių kultūros centro mažojoje salėje (A. Baranausko a. 2, Anykščiai).

Primename, kad Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymas apibrėžia, kad kandidatu į seniūnaičius gali būti pilnametis seniūnaitijos gyventojas, deklaravęs gyvenamąją vietą toje seniūnaitijoje, kurioje jo kandidatūra siūloma į seniūnaičius. Seniūnaičiu negali būti renkamas asmuo, kuris įstatymų nustatyta tvarka pripažintas kaltu dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo padarymo ir turi neišnykusį ar nepanaikintą teistumą, yra įstatymų nustatyta tvarka uždraustos organizacijos narys, Anykščių rajono savivaldybės tarybos narys, administracijos direktorius, savivaldybės kontrolierius, savivaldybės administracijos valstybės tarnautojas ar asmuo, kuris teismo pripažintas neveiksniu tam tikroje srityje.

 

Anykščių r. savivaldybės informacija

5 Komentarai

  1. JONAS PAGIRIONAS

    TIK REFERENDUMAS ! JOKIE “PASITARIMAI SU TAUTA” , KURIUOS TAIP MĖGO V.LANSBERGIS, NEGALIOJA.

  2. Svaičiojimas. Pirmiausia reikia sumažinti Anykščių seniūniją, eliminuojant iš jos miestą. Miestas turi būti atskira seniūnija ir tik po to kalbėti apie seniūnaitijas.

  3. PRITARIU.BUS TIK DAUGIAU BIUROKRATIJOS.

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.