Vyko pasitarimas dėl pablogėjusios gaisringumo situacijos

Sausio 23 dieną Anykščių rajono savivaldybėje vyko Anykščių rajono savivaldybės mero Kęstučio Tubio iniciatyva organizuotas pasitarimas su Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiąja specialiste Daina Bradauskiene, laikinai pavaduojančia viršininką Saulių Slavinską, ir Anykščių rajono Ugniagesių tarnybos vadovu Valdu Tereškevičiumi. Šio susitikimo tikslas buvo ne tik aptarti esamą gaisringumo situaciją Anykščių rajone, bet ir imtis visų įmanomų priemonių, kad aukų pareikalavusios nelaimės daugiau nepasikartotų.

„Per pirmąjį šių metų mėnesį Anykščių rajone kilusiuose gaisruose jau žuvo du asmenys. Mūsų pareiga – atkreipti gyventojų dėmesį ir informuoti, kaip galima išvengti skaudžių nelaimių“, – sakė Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis.

Kaip pasitarimo metu sakė D. Bradauskienė, nuo vasario iki gruodžio mėnesio Anykščių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba rajone vykdys akciją „Kūrenkime saugiai“, kurios metus tikimasi aplankyti net 1200 namų, gyventojams ne tik papasakoti apie saugų krosnių kūrenimą, bet ir įspėti apie nemalonumus, kurie gali kilti tinkamai neišvalius dūmtraukių, neatlikus krosnių remonto. V. Tereškevičiaus teigimu, Anykščių rajono Ugniagesių tarnybos ugniagesiai taip pat prisidės prie vykdomų akcijų. Kaip sakė susitikime dalyvavę atstovai – tokių vizitų tikslas – ne bausti gyventojus, o suteikti kuo daugiau būtinos informacijos. Šias akcijas vykdyti padės ir rajono seniūnijų ir socialiniai darbuotojai. Informuojant žmones prie jų bus prašoma prisidėti ir Anykščių rajono policijos komisariato pareigūnų.

Gaisrų prevencijai Anykščių rajono savivaldybės iniciatyva Anykščių mieste ir rajone esančiuose socialiniuose būstuose, atokiose sodybose bus įrengta 130 priešdūminių jutiklių, kurie, ištikus nelaimei, padės dar greičiau reaguoti ir išgelbėti gyvybes.

Anykščių miesto ir rajono gyventojų prašoma pasirūpinti savo ir artimųjų saugumu, o kilus klausimams – konsultuotis su Anykščių priešgaisrine gelbėjimo tarnyba ar Anykščių rajono Ugniagesių tarnyba. Gyventojų taip pat prašoma būti pilietiškais ir nemokamu pasitikėjimo telefonu 8 800 02929 pranešti apie nerimą keliančias sodybas.

 

Anykščių r. savivaldybės informacija

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.