Vygaudas Ušackas traukiasi iš politikos

Anykščių kraštui artimas politikas Vygaudas Ušackas, kurio seneliai buvo Andrioniškio bažnyčios fundatoriai, paskelbė, kad traukiasi iš vidaus politikos. V. Ušackas išplatino viešą laišką, kuriame teigia „Esu apsisprendęs pasitraukti iš Lietuvos vidaus politikos“. Skelbiame šį laišką.

Net 30 metų, nuo pat Sąjūdžio laikų, sąžiningai, atsakingai, netausodamas sveikatos ir artimųjų laiko atidaviau Lietuvos valstybei. Esu dėkingas likimui ir pasitikėjimui, kurį man per 29 metus diplomatijoje parodė Lietuvos ir Europos Sąjungos vadovai. Turėjau unikalią galimybę ir didžiulę atsakomybę atstovauti Lietuvos ir ES interesus istorinių lūžių bei didžiausių sukrėtimų momentais. Buvau vyriausiasis derybininkas stojant į ES. Dirbau ambasadoriumi JAV lemtingais stojimo į NATO metais. Atstovavau Lietuvą Jungtinėje Karalystėje, telkiant lietuvių bendruomenes bei plėtojant verslo ryšius. Turėjau garbės būti Užsienio reikalų ministru. Vėliau beveik 8 metus dirbau ES ambasadoriumi Afganistane ir Rusijoje. Visose diplomatinio fronto linijose, kur visada gyniau ES ir Lietuvos interesus pagarbiai ir principingai, siekiau išlaikyti ir plėsti Lietuvos draugų ratą. O tai yra svarbiausia Lietuvos diplomatijos misija.

Dalyvavau partijos išankstiniuose rinkimuose dėl kandidatavimo Lietuvos Prezidento rinkimuose. Tikiuosi, savo „Laiminčios Lietuvos” vizija uždegiau diskusijas dėl būtino susitelkimo ambicingam šalies ekonominiam proveržiui bei nacionaliniais interesais ir vertybėmis pagrįstos užsienio politikos.

Labiausiai esu dėkingas savo šeimai, komandos nariams, bendraminčiams, visiems, kurie padėjo ir prisidėjo mano politiniame kelyje.

Pradedu naują etapą. Visą savo dėmesį ir gebėjimus skirsiu, mano naujai veiklai – tarptautinio verslo vystymui.

Nuo šiol eisiu Avia Solutions Group Direktorių tarybos nario pareigas, sieksiu prisidėti prie verslo grupės strateginių tikslų – įsitvirtinti globalioje rinkoje ir būti viena geriausių pasaulyje avialinijų aptarnavimo, orlaivių lizingo, pilotų mokymo, oro uostų aptarnavimo ir kitų aviacijos, transporto ir turizmo paslaugų teikimo įmone. ASG yra viena iš sparčiausiai augančių kapitalo įmonių. Planuojama, kad konsoliduota visų Avia Solutions Grupės įmonių apyvarta 2019-ais metais sieks 1,56 mlrd eurų. Avia Solutions Group įmonėse dirba virš 5 000 darbuotojų, iš jų apie 2 500 Lietuvoje, kurių dauguma kuria aukštą pridėtinę vertę. Grupės biurai veikia net 66 valstybėse, o Avia Solutions Group įmonės turi daugiau nei 500 tarptautinių ir nacionalinių licenzijų savo veiklai vykdyti.

Palikdamas šalies vidaus politiką ir koncentruodamas savo dėmesį naujai veiklai, ir toliau dalinsiuos savo ekspertiniais vertinimais, įžvalgomis tarptautinės politikos ir krizių valdymo klausimais.

Visada galima surasti naujo kelio pradžią. O šis kelias man reiškia ambiciją ir naujus strateginis tikslus.

Nuoširdžiai Jūsų, Vygaudas

5 komentarai

  1. šaunuolis, pasirinko gera įmone ir vieną iš rimčiausių darbdavį lietuvoje.

  2. Protingas ir rimtas vyras , kad daugiau Lietuvoje tokiu butu .

  3. is politinio verslo i privatu ,koks mums skirtumas

  4. Konservatoriai byra. Patys kalti tokią asmenybę prarado

  5. O ne velnias nešė tą Ušacką susidėti su konservatoriais!

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.