Visiems drąsiau ir paprasčiau

Greitai bus dveji metai, kai Anykščių rajono savivaldybės administracijos pastate neliko stiklinės sienos, o tuo pačiu neliko ir modernios prarajos tarp eilinio valdininko ir jį išlaikančio mokesčių mokėtojo. Atsiriboti nuo likusių anykštėnų labiausiai siekė tiek, kurie panaikinus ribotuvą ir toliau sėkmingai triūsia žmonių labui.
Ar patekimo pas valdžią apsunkinimas galėjo padėti suefektyvinti jos veiklą, šiandien sunku pasakyti. Tikriausiai, Antano Bauros vadovaujama administracija aklai tuo tikėjo – mat panašios užkardos beveik visose ministerijose Vilniuje ir net Seime. O kur kitur, jei ne parlamente ir gimsta pačios geriausios, inovatyviausios idėjos.
Vakar radijo stotyje „Nykščiai“ viešėjusi savivaldybės specialistė ryšiams su visuomene Adelė Aglinskaitė sako, jog papildomos užtvaros, galbūt, apsaugo tik nuo vagių. Visais kitais atvejais sukelia didžiulių nepatogumų interesantams.
„Tai galėjo būti naudinga tik, užtikrinant saugumą. Tačiau visko pasitaiko ir kitose įstaigose bei institucijose. Kad dingtų daiktai ar piniginės Anykščių savivaldybėje – neteko girdėti. Dėl to gal baimintis ir nereikėtų. Bet žmonių bendravimo, žmonių priėmimo prasme – ta aplinka tikrai yra šiltesnė. Gyventojai nebeturi atsiskaityti, kur jie eina, su kokiomis problemomis užsuko. Manau, jog šis sprendimas buvo teigiamas. Interesantai jaučiasi jaukiau, tiesiog patys gali rasti specialistus, o jei reikalinga pagalba, visada ją gauna. Sienos pašalinimas išėjo į naudą tiek gyventojams, tiek ir administracijos darbuotojams“, – teigė A. Aglinskaitė.    
Panašios stiklinės užtvaros dažniausiai įrengiamos prokuratūrose ir specialiųjų tarnybų būstinėse, kur dirba ginkluoti pareigūnai, bei kituose ypatingos apsaugos reikalaujančiuose pastatuose. Net į teismus patekimas paprastesnis, nei prieš kurį laiką buvo Anykščių savivaldybėje.
{mosloadposition trade}

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.