Visi represijas patyrę gyventojai važinės 80 proc. pigiau

Prezidentė Dalia Grybauskaitė  pasirašė Transporto lengvatų pakeitimo įstatymą. Juo suteikta teisė į didelę bilieto nuolaidą ir jaunesniems nei 70 metų nuo įvairių  priverstinių iškeldinimų nukentėjusiems asmenims. Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Anykščių skyriaus vadovė Prima Petrylienė sako, kad ne visi represuotieji žino apie šio įstatymo pakeitimą.

Jei anksčiau transporto lengvatomis galėjo naudotis tik asmenys, sulaukę 70 metų, tai dabar šio įstatymo 5 dalies 3 punktas skamba taip: „Nuo 1939 – 1990 metų okupacijų nukentėję asmenys – politiniai kaliniai ir tremtiniai, buvę getų, koncentracijos ir kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniai, jaunesni kaip 70 metų“.

Pasak P. Petrylienės,  įstatymas įsigaliojo nuo 2018 m. sausio 1-os dienos.

Kai kuriais skaičiavimais iš Anykščių rajono galėjo būti ištremta, įkalinta ir dėl įvairių priežasčių savo noru pasitraukusių – panašiai apie 7000 gyventojų. Tik trečdalis maždaug sugrįžo (į šiuos skaičius neįtraukiamos holokausto aukos). KGB duomenimis, aštunto praėjusio amžiaus dešimtmečio pabaigoje rajone gyveno apie 600 žmonių grįžusių iš įvairių priverstinės ar savanoriškos tremties vietų. Didžiąją dalį iš jų jau tada sudarė vyresni nei 60 metų

Realiai dabartinėmis transporto lengvatomis galinčių pasinaudoti anykštėnų jau liko labai nedaug.

 

4 komentarai

  1. Grybauskaitei

    Jie represijas patyręs asmuo tampa okupantų kolaborantu ( bendradarbiauja su KGB, dirba milicijoje ) ar jam galioja lengvata ?

  2. O kaip tremty gimę , kurie pabėgo nuo tremties irgi gaus lengvatas

  3. vel zmones rusiuojami ,o kas prie kolhozu uz sauja avizu dirbo ,uz parodyta filma ,kodel jiems nieko ,tik ju deka ir islyko lietuva

  4. Čia Lietuva, čia tokia šalis, kurioje nebuvo, nėra ir nebus teisybės

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.