Visai rimtai. Remiantis apklausomis

Dabar visi remiasi apklausomis. Štai vis pranešama – šito reitingai kyla, o šito krenta. Taip visuomenė vertina vieną reiškinį, o štai taip – kitą. Žodžiu, šiuolaikiniam gyvenime be apklausų – nė iš vietos. Tik bėda, kad apklausos tos jau kaip vėjai – prieš šiuos rinkimus vienas portalas skelbia apklausos duomenis, kad laimės konservatoriai, kitas – kad liberalai, trečias – kad socdemai. Tiesiog nebeįmanoma televizijos žiūrėti, nes tai jau ne žinios dažnu atveju, o propaganda. Žodžiu, nelieka nieko kito, kaip patiems pasidaryti apklausas, jei nori ką nors tikro sužinoti.

Stebėdamas Seimo darbą, kai per eilę metų jie tik draudžia, sugriežtina baudas, įveda apribojimus ir atlieka dar visokius veiksmus, po truputį priartindami mūsų tėvynę prie griežto režimo kolonijos, nusprendžiau ir aš neatsilikti.

Klausinėjau įvairių žmonių Anykščiuose, po to draugų iš kitų miestų, reikalavai prisipažinti, kuris iš jų prašė savo Seimo narių atlikti tokius veiksmus. Dirbau nenuosekliai, bet šiokį tokį apibendrinimą galiu pateikti – pasirodo, nė vienas iš mano apklaustųjų nepageidavo baudų, sugriežtinimų ir apribojimų. Nė vienas. Ir garantuoju, kad nei aš, nei jūs daug tokių žmonių nerasite. Sakykim, kuris pageidavote 500 eurų baudos dėl kaukės nedėvėjimo, kai Vokietijoje bauda vos 50 eurų? Kas pageidavote, kad daugelis valstybinių įstaigų būtų Anykščiuose panaikintos, sumažintos ar perkeltos kitur?

Reikia prisiminti, kad į Seimą žmonės eina atstovauti rinkėjų. Ne kažko kito, bet būtent atstovauti. Tada iškyla klausimas, jeigu mūsų Seimo nariai daro kažką, ko rinkėjai visai neprašė, kam nepritaria ir nesutinka, tai kam atstovauja mūsų Seimas? Ir nekalbu tik apie paskutinį Seimą, tai yra nuosekli linija. Manau, tai ir yra pagrindinis klausimas, į kurį turėtume atsakyti. Jeigu jie neatstovauja mums, tai kam atstovauja?

Atlikite savo apklausą, galvoju, kad rezultatai bus panašūs.

Linas BITVINSKAS

12 komentarų

 1. Tai taip, a kas mūsų klauso. Yra du seimo nariai, o ką jie padarė?

 2. Marijona Fergizienė

  Kol baigsis tos nesąmonės dėl covid -19 nebežiūriu televizoriaus, nebeklausau radijo. Kompiuteris pranešė, kad juo naudojausi praeitą savaite kasdien po 9 min. Pagrindinės žinios iš portalo nyksciai.lt.

 3. Marijona Fergizienė

  Ir be apklausų aišku, kad rinkimus laimės sąrašas nr. 13 tai yra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Jie Seime turės 52 Seimo narius. Jei skaičių atspėsiu, atlygis tortas ir šokoladas.

 4. kiek per 4 metus panaikino įstaigėlių,beveik visas. Gerai,kad dar medicina egzistuoja ir tai ne ką. Kam reikalinga Darbo birža juk pašalpas moka soc rūpyba,o ten darbo pagal tą įstaiga negali gauti ,o ir nepasiūlo. Mėtomi eurai į visas puses. Neaišku už ką žmonėms balsuoti juk nieko nepagelbėja seimūnai. Apsilanko tik per šv entes.

 5. ❓ ➡ 🙄 💡 👿 😥 ❓
  Zmonija vystosi kaip bakterijos, pagal tikslius desningus desnius kaip pagal tvarkarasti. Ir joje nera pasirinkimo teises apskritai. Zmogu gali pilnai priimti toki koks jis yra tik zeme. Arba jo paties susikurtas absoliutas. Juolabiau juokinga kad ji supras ir atstovaus kokia nors politine jega, o ne reklamine skrajute. Kas ir panasu abrozdeli ant altoriaus vis sirdziai ramiau..

  Lietuvai dabartines realios nepriklausomybes kulturos atseiketa 50 metu. Panasiai nuo 1991 iki 2041. Spiraliu luzio metai yra ju kulminacija ir tas luzis persivercia ant neutralios jegos. Tai nuo 2016 metu artejam i 2012 metus. Ir ziureti veidrodiniu principu kokios grupuotes buvo stipriausios tais metais ir su jomis tarsi atbulomis keliausim i 2008 uosius. Ir taip iki 2041 metu luzio kuris bus globalus visomis prasmemis kame po vienu sparnu su vakaru europa pakliuna net Rusija. Ir is priesingos puses atkeliauja Azija, jau ne vien ekonomine prasme.
  Zmonija niekad nesugebejo samoningai valdyti socialines spirales. Ne zmonija kuria socialines sistemas, o inertines soc. sistemos zmonija.

  Paprastas pavizdys is gyvenimo. Yra statybininku brigada. Ir joje dirbo Petras. Buvo zmogus kaip zmogus. Ir prie chebros ir taurele kartu su visais islenkdavo ir kartais i gamta su kulturos veikejomis pauliavot vasaromis isvykdavo. Bet staiga tu statybu prarabas isvyko dirbti i Vilniu. Ir prarabu tapo musu aprasomas Petras. Ispradziu dziaugesi chebryte rankomis plojo, va savas zmogus prarabu bus ir visiems bus gerai. Bet staiga po kurio laiko eme brigados vyrai Petro neatpazinti. Tarsi nesavas tapo. Praeidavo pro buvusius draugelius tarsi sukaustyta statula bet ne zmogus. Ir nusprende chebryte va pasikele zmogus. Draugelia jiems prasta kompanija. O is tikro ne zmogus pasikele, o ji kede pakeite i tai, kam ji skirta. Ir taip jokio skirtumo kokia kede. Statybos, kaimo bendruomenes, savivaldybes, ministro ar seimo pirmininko. Arba zmgus prisitaiko prie kedes, arba kede ji isspiria ten is kur jis atejo.

 6. Anykštėnė

  O jau daktarų klanas iškeltas iki dangaus! Tik neaišku, ką jie veikia? Kaip pvz. Anykščiuose?

 7. teisingai parasyta, negali jau apklausom remtis, uzpirktos dazniausiai matosi

 8. Pritariu….

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.