Visai rimtai. Elektrošokas II

Mes vėl pirmi Europoje – šį kartą pagal elektros kainas. Po konservatorių ir liberalų Vyriausybės atlikto priverstinio liberalizavimo, kuris panašus į tarpininkų klano aferą, elektra mums kainuoja 100 kartų brangiau negu švedams.

Ne, aišku, dėl to Vyriausybė nekalta. Nekalta ji ir dėl to, kad „Perlo energija“ pranešė, kad nebesilaikys sutarčių ir gyventojus „meta“ į biržą. O biržoje vakar kaina Lietuvai buvo kažkur 52 centai.  Kaip Šimonytė ir sakė – čia senjorė Genutė neatidžiai  studijavo tiekėjų sutartis, sąlygas, dedamąsias, tarifus ir neatsakingai pasirinko. Ji turėjo suprasti, kad ta berods 6 darbuotojų firmelė, kuri siūlė žemas kainas, nei gamina, nei ką nors turi bendro su elektra. Čia jos kaltė. Užtat Genutė ir patyrė elektrošoką, o premjerė išeina atostogų.

Elektrošoku medicinoje gydo, tačiau bijau, kad toks elektrošokas gali ištikti ir kitus vartotojus – o jei visi tiekėjai paseks tokiu pavyzdžiu ir permes gyventojus taip pat į biržos kainų globą? Ne, Vyriausybė bus nekalta – laisva rinka, kainos ir kiti dalykai nuo Vyriausybės nepriklauso.

Linas Bitvinskas

28 komentarai

 1. Kiek kentesim ?

  Iš kur tas prakeiktas nuolankumas ?

  • Nenugalėsit Valstybinės mafijos

   čia pletkus rašinėdami ! Va kai susirinksit prie LR Seimo pasiėmęs kad ir po vištos kiaušinį kiekvienas, tokiu būriu kaip ir per Sausio 13 ten buvote……… Va tada ir būsit vėl teisūs !
   O dabar jūs tik nuolanki ’’avių tauta’’ tapot !

 2. kažkoks elektrinis ungurys ant Lietuvos

  • LR Valstybės mafija

   VMI skelbia VŽ portale, kad prieš du metus įsteigta UAB Perlas Energija turi 6 darbuotojus, 613,5 tūkstančių € grynąjį nuostolį ir 5100 € vidutinį atlyginimo dydį darbuotojui…..
   Tai štai kaip valdomi ’’avių tautos’’ milijonai, padedant LR Vyriausybės mafijai !

   • Prie ko mafija?

    Pasirašant sutartį tai buvo žinoma. Buvo tiekėjų, kurie turėjo dar mažiau darbuotojų. Išvada paprasta- nepasirašai. Išsirenki normalų tiekėją. Jokių bėdų.

 3. gal da ignalynas elektrine nevisiskum isardyta gal mazna atstatyt atgal .

  • Nusimeskime kaukes PONAI !!!

   Vandyt su tokiais elektros energijos skaiciavimais ir rinkodara, net veltui duodama is salies elektros energija nepadetu. Turi ant elektrinio vamzdzio sedeti ponas ir griezti smuikeliu. Kaaaaaaaaaaaaassssssssssss mannnnnnnnnnnnnn is tos laimesssssssssssss ir is tos garbessssssssssssssss….

   Lietuvos valstybe perka elektros energija gana pigiai. apie 70% is uzsienio panasiai 4cnt kw/h…. Ir apie 30% is vietos gamintoju, saules, vejo jegainiu, hydro ir kietojo kuro elektriniu. Panasiai 8 cnt kwh… Vidutiniskai gaunasi virs 5 cnt kw h… Pridedam PVM 6 cnt/kwh…

   ESO uz elektros tiekima yra gana aiskiai apibrezus kaina. 8 cnt su PVM… Gaunam kad kilovatvalandes kaina, su didziausiomis PVM 21% pelnu i biudzeta net pridejus magaryciu centa kita, 15-16 cnt…

   Taip ir budavo anksciau elektros energija skaiciuojama, uz kiek valstybe pirko, plus elektros tinklu aptarnavimas, plus PVM.
   Tai cia su bizniu i biudzeta. bet biznis i biudzeta, tai ne i nuosava ponu kisene…..

   ___________________________________________________________________________________________________________
   Tai dabar valstybiniu elektros energijos kainos dugno skaiciuokle , tai pagal nachaliskiausia marazma koki tik galima sugalvoti…
   Pagal vidutine birzos kaina….. Visu pirma elektros energijos birza tai ne bulves, didziuma elektros energijos valstybe perka isankstiniu budu pagal plana, o ne birza. Birzoje lieka smulkus gamintojai ir supirkejai…

   Dar to negana, ta savoka vidutine birzos kaina. tai tik zodis vidutine. Jei Anyksciu pieveleje ta pacia diena Jonas pardave 3 tonas bulviu po 50cnt… Jurgis 2 tonas po 55cnt… Petras 1 tona po 60cnt….. O Jadze 100kg po 1 eura…… Tai taip kaip valstybe skaiciuoja vidutine elektros kaina, tai vidutine bulviu kaina Anyksciuose butu Jadzes parduodamu bulviu kaina. 1 euras..
   ___________________________________________________________________________________________________________
   Tai cia savaime aisku, kad elektros energijos vidutine kaina atspindejo TIK ankstesne skaiciuokle. Uz kiek valstybe pirko kartu su aptarnavimu, uz tiek pardave plus dar PVM.

   Dabar dar prideda uzrasa, su valstybes kompensacija. Iseina dar kazkas i kisene isideda is biudzeto kompensuojamas lesas?

  • Duodu ’’kepūri prišykt’’ – kad ir pastatysta atamini elektrini, makėstat da brungiau. LR Seimo mafija apraizgys visur savo pirštais visus objektus, o jūs ’’avinų tauta’’ turėkit savo tą norėtą ’’laisvę’’

 4. Melas. Pasižiūrėjus į autoriaus socialinėje feisbukoje paskyroje pateiktą žemėlapį aiškiai matosi, kad Lietuvoje ir Latvijoje kaina tokia pati, o Prancūzijoje 27,6 eur brangiau.

  • Nusimeskime kaukes PONAI !!!

   As noriu komentatoriau paklausti ne su tema susijusio dalyko. Kaip jus prie tokios mastymo logikos sugebate tokius israiskingos feisiukus ismesti gyvai gyvenime. Smokst smokst, pokst pokst, atrodo kad skruostikauliai atsijungia nuo zandikauliu ir israiskingai pradeda atlikineti reveransus irodancia nenugincijama jusu intelektualini ir kulturini lygi….?

   As bandziau bandziau, galvojau gal triusas pasiteisins ir nors kilimeliu aukstajai kulturinei rasei galesiu patapti…. Nesigauna nors tu ka……..

 5. Avių tauta buvo ir liks.

  • Žynam, žynam

   Jau Independausu kai pirka LR Valstybiniai mafijozai už avių tautos suneštus milijardus, ar pamenat kai žadėja duju kubas kiek kainuos ? Nu tai kaip, kiek kainuoja dujos avims šindei ? Nu tiek pat kaip ir Merkel vakečiams jama per Ruske triubu iš Putytės…? Prisistatėt saulės ir vėjo elektrinių – nu tai ki gi jums kainuoja „supistai žalia’’ elektra šindei ? 🙂 Atsakykit avys !
   Ruoškitės avys, vilnų kailis jums bus nukirptas net neprasidėjus žiemai, jau spalio mėnesį…. !

 6. Kai žmogui kliudo gėjai, tai rinka irgi kliudys

  Perlo energijos vadovo postai socialinėje erdvėje
  Vilius Juraitis
  2013 m. lapkričio 30 d. · Vilnius, Vilniaus apskritis ·
  kai gejai zygiuoja gedo prospektu negaila 400 policininku… kai normalus zmones bando pravaziuoti kazkieno surengta sudturgi, negalima ne vieno zaliuko tureti, kuris eisma pareguliuotu!!!

 7. Rojus Švedijoje?

  Švedijos energijos rinkos reguliuotojo duomenimis, vidutinių butų, esančių pietinėje šalies dalyje, kur gyvena dauguma švedų, išlaidos elektrai 2021-ųjų gruodį, lyginant su 2020 m. gruodžiu, padidėjo 266%, o vidutinio namo su elektriniu šildymu per tą patį laikotarpį – vidutiniškai 361%.

  • Pragaras lituvoj

   Ir ka? Tau neaiskiai sukramte ir prisiko i galva Bitvinskas? Parasyta – lituvoj brangiausia ir nera daugiau klausimu.

 8. Elektros kaina gyventojam Baltarusijoje – 19,73 kapeikos /Kwh. Pavertus eurais – 7, 67 e.cento/Kwh. Siulau paskelbti KARA Baltarusijai ir patiem staigiai pasiduoti.

 9. vakar biržoi 52 centai

  Pridėkite dar prie biržos kainos dar 11 cnt. persiuntimo išlaidas ESO ir PVM. Skaičiuot net nemoka „avinų tauta“

 10. Nusimeskime kaukes PONAI !!!
  Jus baikit ponai tarabaninti Lietuviskas statistikas. Jau teiginys kad zeme plokscia turi didesne realybe, nei Marijos zemes statistika…
  Nera Svedijoje taip pigi elektra energija kaip rase, ko gero buvo rasta kur nors kokio didmeninko gaminamos energijos pardavimai…

  Bet negalime lyginti skirtingu valstybiu kainas. Elektra kol kas valstybinis reikalas. Uz kiek valstybe pirko, kiek kainavo elektros tinklu prieziura, plius PVM ….. Taskas. Kitos kainos nera………. Jei tingite skaiciuoti realia elektros kaina, panasiai JAV Izraelio, net Lenkijos kainos atitinka panasiai Lietuvisku kainu realijas.
  _______________________________________________________________________________________________

  O jei lyginat tarpvalstybinius rodiklius as jums galiu pavaryti ne su elektra susijusi. O su mirtingumu… Tai jau tarptautinis rodiklis.
  Exess mortality vadinasi… Tai yra lyginamos tarpusavi valstybes kiek per tam tikrus kataklizminius laikotarpius padideja mirtingumas milijonui gyventoju…

  Tai as jums sprotu megejai turiu dziugia zinia. Per si pandemijos laikotarpi civilizuotose vakaru valstybese mirtingumas didejo kazkur 1000 ciu milijonu gyventoju. Cia minima Svedija kuri jokiu ribojimu nesilaike, kazkur 1200 panasiai milijonui….

  Ir sioje vietoje prasau iskilminga muzika, iskilmingi mano minimi aukstosios kulturines rases feisiukai, NOMINANTE siame reikale Marijos zeme. apie 7000 milijonui… Tai jei lygint su civilizuotu pasauliu 6000 skirtumas dauginam is 2.7 milijonu, ir gauname panasiai skaiciu kiek zuvo Ukrainieciu civiliu ir kariu dabartiniame kare, tik nuo 40 milijonu Ukrainieciu gyventoju…

  Net sioje vietoje maciau iskilmingi sprotu dezuciu komentatoriai savo feisiukais aiskino, kaip jus dristate Kremliaus pakalikai vatnikai antivakseriai niekinti tokia sventa sventos zemes valdyma……….

 11. Nusimeskime kaukes PONAI !!!
  O atkreipkite demesi i priespaskutini komentatoriu… Isivaizduoju kokiu israiskingu veiduku jis parase RINKOS KAINA…

  O as jums jau surasiau. Pagrinde elektros energijos didziuma perkama planingai. Birzoje lieka tik smulkus prekiautojai.
  Ir didziausias pseudo kai imama tos dienos didziausia birzos pardavimo kaina, ir po to prilyginama valstybinei…

  Net ESO persiuntimo paslaugoms du kartus pridejo PVM.. Bet isivaizduoju koks feisiukas smoks smokst, pokst pokst.

  VA AVINAI KIEK ELEKTRA KAINUOJA… ir vel smoks smokst , pokst pokst…

 12. Laimėjo Teleloto

  o Perlas Energija – bankrotą. Būtina ir reikia labiausiai padėkoti mūsų LR Vyriausybei bandžiusiai eilinį kartą ’’apipisti“ eilinius žmogelius su šiuo ’’liberaliu’’ energijos vartojimo nepriklausomų tiekėjų pasirinkimu.
  Klausimas išlieka tas pats:
  Kokie LR Vyriausybėje dirba debylai/idiotai pasiūlę vartotojams rinktis elektros tiekėju loterijos bilietų platintoją nieko bendra neturinčio su elektra ? O dar ta LR Seimo centro ožka su savo komentaru ’’..gyventojai patys kalti…’’ – Viešpatėliau, kaip jie į tą Seimą patenka, akivaizdžiai dirbti savo poreikiams ?
  Atsakymas vienas: Arba jie debilai/idiotai, arba gerai organizuota korumpuota mafija ?

  • Ar bent vienas vyriausybės narys siūlė rinktis Perlą? Jei domina Seimo narių sąrašas, kurie palaikė rinkos išlaisvinimą, tai nesunku susirasti internete. Tarp kitko, Šimonytė nedalyvavo balsavime.

   • Teisuoliui/protinguoliui

    Ale tikrai kokie jie visi ’’šventi’’ – niekas nieko nesiūlė, čia tik durnos litvos avys ir vergai susigalvojo kažkokio laisvės liberalizuoto elektros tiekimo plano… !
    Matau nedurnas esi, todėl greitu laiku stebėk statistiką – kiek dar atsiras milijonierių šitoj avinų ir ubagų šalyje po šio elektros liberalizavimo !

  • Nusimeskime kaukes PONAI !!!
   Nera jie debilai, tik trumparegiai………

   Mano manymu ju mastymas toks, va nugales Ukraina padedama vakaru, Rusija, toliau viespataus ES viespatija, o mes savo muzikams busime ponai ant „vamzdzio atsisede“……… O kulturingosios ponios su ponais, tiems muzikams ant ju sprandu pakyleta kultura kurs.

   Deja visu pirma dirbtinai veikiama rinka paveikia tauta visapusiskai. Ne tik ekonomiskai. Pradeda vyrauti moksliskai vadinamas estrogeniskumas, liaudiskai bobiskumas. Kai sociumo atranka geriausiai atitinka moteriska mastyma ir psichofiziologija turincios personos.

   O konfliktas su Rusija tai tik gelyciu pradzia. Pati Rusija turetu tapti provakarietiskai liberali. Bet cia tik seno vakaru pasaulio atomazga.
   Pagrindinis konfliktas bus Vakarai Azija. Ir siu konfliktu sankryzoje uzkulturinta“ bobincium“ Marijos zeme.

   Sie ponai net nesuvokia kad savo poniskumu, jie tiesiog kala skyles i salies barza, pries tarptautinius uraganus ir kataklizmas.
   O beje jei realiai demokratiska valstybe, su demokratiska rinka, o ne pseudo rinkodara, turejo daug sansu islikti kaip tauta ir tautine valstybe, savo lankstumu kaip maza valstybe. Lankstumu tautos gerovei, o ne jos virsuneliu..

   Bet sie ponai save laiko patriotais, kas juokingiausia. Kala vinis i valstybini karsta ir patriotines giesmes gieda.
   ______________________________________________________________________________________________________
   O kas manosi kad kazkokios kovos imanomos. Neimanomos. Tai tik vienu ponu, kova su kitais ponais. Kai susidaro salygos tautiniui puvesiui, neimanomos jokios kovos.

   Tai atlikta simtai bandymu ir su gyvunais ir su socialines istorijos tyrinejimais. Niekada masiniai perversmai is vidaus, tautos pagalba, nesibaige konstruktyviai. Arba kai pvz salia gana agresyvios ir issivysciusios pavjanu bandos padedavo nuolat edalo, momentaliai bandoje virsu paimdavo pateles ir i pateles panasus patinai. Tai yra fiziskai issivyste patinai po truputi budavo iselimenuojami is bandos.
   Kol po kurio laiko banda nesunaikindavo naturalia konkurencija nepraradusi kita, naturali pavjanu banda.

   Bet sie ponai manosi, kad ju issivystyma kompensuos technologijos. Klaidingai velgi mano. Technologijos gali suvienijus keleto ar keliasdesimt asmenu kuryba, paversti tolygia vieno genijaus ekvivalentu pagal intelektualine jega. Bet niekada negales tureti genialios beprotybes jegos, tik kurioje gimsta genialios idejos. O ir technologiniu sraigteliu bendra naturali konkurencijos svarba, taip pat islieka aktuali.

 13. Galvą seniai švietei?

 14. Kavarska Taksystas

  Arielkas OZ butelis 40%, 0,5 ltr. kaina Ašmenoj 2,20 €,
  Alus 6%, 0,5 ltr./0,40 €
  NZ cigaretu pakelis 0,35 €
  Labai pigiai apsimoka bealchogolis alus, vynas, šampanas, nes nėra nei akcizų, nei jokių ribojimų pervežimui per sieną…aina kaip maistas !
  Saliarka 0,46 €/ltr.
  Kiaulas šv. mesas kumpis 1,55 €/kg.
  Rukyta skani kilbasa 3,50 € /kg., Daktararska aukščeuses rūšes šlapianka 1,0 €/kg.
  Lašyša šviežia 5 €/ kg.
  Labai apsimoka silkė Ivasi sudyta skrosta be galvų 1,3 kg. skardinė pas mus 6,5 €, ten 4 BY rubl.(1,5 €)
  Kiaulas pusela šv. tik paskersta, atvesinta iš mėsos sandėlo 0, 65 €/kg.
  Ape kruopas, bulbas ir kapūstus su agurkais neberašysiu – c e n t a i !
  Kas paliko įspūdį tai buitinė technika, jokios ten ES sankcijos neveikia – pilnos krautuvės ir Karcher, ir AEG, ir Samsung ir Sony ir kt. pilnos lentynos ir net 70% pigiau nei pas mus ..
  Pvz. TV Samsung QE 55’’ ten 1300 BY rubl., ~500 €, pas mus 1300 €..
  A statybines medžiagas ir trašos – ’’Devuliau tu mana’’ (nebesakysiu, da infarktu gauste.. )
  Labai pyges unglys ir malkas – bet sunku insvežt per sienu., kabinėjas, klausinėja.., užknisa eiles dydelas jau pasdare iš ti, vilniokai pilnom bagažynem ir su priekabom net..)
  Paimu pakeleivius, važiuoju kožnu savaitgali su talpiu busiku. Jokiu vyzu neraikia, pasiimkit tik pasu…ir pinigu ( € ir $ ir BY ir RF rubleis) .Važiuoju iki Ašmenos (30 km. už Medininku, arba iki Breslauja per Daugpili. Jei kas nori pašėlti, galim likt ti nakvot, Devuliau kakių gražių bobų ti yr..

 15. kavarsko gandonui

  ar atsakysi uz bazara? tv uz 1300rub? o kas ce https://5element.by/products/712476-televizor-samsung-qe55qn87aauxru ???

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.